TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсени три лица од Струга под сомнеж дека повеќекратно силувале девојче помладо од 14 години

Макфакс - 25.03.2023

Струшката полиција денеска уапси три лица осомничени дека во повеќе наврати силувале девојче помладо од 14 години, чија што точна возраст МВР не ја открива. „ОВР Струга ги лиши од слобода 57 годишен жител на селото Враништа, 69 годишен жител на село ...

Приведени мажи за силување на девојче помало од 14 години во Струга

Р.С.Европа

Грозотија во струшко: Двајца мажи во години и тинејџер силувале девојче, еден од педофилите бил близок на семејството

Слободен Печат

Ужас: Приведени мажи за силување на девојче помало од 14 години во Струга

Вести плус

Струшката полиција денеска уапси три лица осомничени дека во повеќе наврати силувале девојче помладо од 14 години

24 Вести

Уапсени три лица од Струга под сомнеж дека повеќекратно силувале девојче помладо од 14 години

MTM

Две девојчиња сексуално злоставувани од двајца мажи и малолетно момче

Фокус - 25.03.2023

Против двајца мажи на возраст од 56 и 68 години и едно малолетно момче е покрената истражна постапка за сексуален напад на две десетгодишни девојчиња. Станува збор за три засебни инциденти во кои овие две девојчиња биле жртви.

Десетгодишно девојче било неколку пати силувано од 56-годишен маж

Фокус

Обвинителството со детали за девојчето во Струга: едниот силувач бил семеен пријател

Макфакс

Десетгодишно девојче било неколку пати силувано од 56-годишен маж

Lider

Двајца возрасни и еден малолетник од Струшко осомничени за полови дејствија со деца

Независен

ГИ ДОПИРАЛЕ ПО ТЕЛОТО И ИМ ПУШТАЛЕ ПОРНО ФИЛМОВИ Двајца возрасни и еден малолетник од Струшко осомничени за полови дејствија со деца

+инфо

Обвинителството со детали за девојчето во Струга, едниот силувач бил пријател на нејзиното семејство

Press24

МКД 360 степени

ЈО со детали како осомничените ги вршеле половите дејствија врз девојче во Струга

ТВ21 - 25.03.2023

Поради основано сомнение дека сториле кривични дела – Силување на дете кое не наполнило 15 години согласно член 188, Прикажување порнографски материјал на дете по член 193 и Задоволување на полови страсти пред друг согласно член 190 од Кривичниот ...

Обвинителството гони еден куп силувачи - еве како тие им наштетиле на жртвите

Фактор

УЖАС: Двајца возрасни и еден малолетник од струшко осомничени за полови дејствија со деца

Centar

Уапсени три лица од струшко осомничени за полови дејства со деца

Мета

Две девојчиња биле сексуално злоставувани, тврди Обвинителството

А1 On

ДЕТАЛИ ОД ЈО: Двајца возрасни и еден малолетник од струшко осомничени за полови дејствија со деца

Курир

Двајца возрасни и еден малолетник од Струшко осомничени за полови дејствија со деца

Сител

Пулс24 Н.Македонија Вечер Прес Нетпрес MakPress Кајгана Слободен Печат Скопје24

Двајца повозрасни и малолетник приведени за сексуално злоставување на малолетничка

МКД - 25.03.2023

Струшката полиција денеска привела три лица поради сомневање за полов напад врз малолетничка, помала од 14 години. СВР Охрид соопшти дека за делото се осомничени две повозрасни лица и еден малолетник. „ОВР Струга денеска ги лиши од слобода Т.Л.

Приведени три лица од струшко за злоставување малолетничка

OhridNews

Двајца постари мажи и малолетник од струшко силувале девојче помало од 14 години, полицијата ги привела

ММС

Три лица од струшко приведени поради злоставување малолетничка

ТВ21

Приведени три лица од Струшко за злоставување малолетничка

Бриф

Приведени три лица од Струшко за злоставување малолетничка

Press24

Двајца возрасни и малолетник сексуално злоставувале 14-годишно девојче

А1 On

Канал5 Локално Либертас Во Центар Вечер Прес Курир еМагазин Опсервер