TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Царината запленила над 16 тони цигари и 13 тони тутун

Сител - 11.07.2019

Царина запленила 16 и пол тони цигари и 13 тони тутун. Во два наврати, во камион и комбе на Табановце биле пронајдени вкупно 11 милиони парчиња цигари од кинески марки. Tутунот бил пронајден во камион за кој било пријавено дека пренесува хартија за ...

Запленети 16,5 тони цигари и 13 тони тутун на македонските граници

24 Вести - 11.07.2019

Државата трпи милионски загуби поради шверцот на тутун, царинската управа во две одделни акции спречила внес на30 тони нелегален тутун и цигари. За само еден месец на граничните премини Табановце и Богородица запленети се над 1100 пакети или околу ...

Царината спречи нелегален внес на цигари и тутун во лист

Телма - 11.07.2019

Царината, на граничните премини Табановце со соседна Србија и Богородица со соседна Грција, спречи обиди за нелегален внес на цигари и тутун во лист, наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар.

Кој помагал да се донесе тутун во Љуботен? Сѐ уште нема осомничени од вработените во царина

ТВ21 - 11.07.2019

Се уште нема сомнеж дека некој од вработените од Царинската Управа помагал при увезувањето на тутунот во Љуботен, изјави директорот на Цариснката управа Ѓоко Танасоски. Токму пред две недели Управата за финансиска полиција и царината запленија 12 ...

Над 16 тони цигари и 13 тони тутун запленила царината на граничните премини со Србија и Грција

Канал5 - 11.07.2019

Над 16 тони цигари и 13 тони тутун во лист запленила Царинската управа на граничните премини со Србија и Грција кои требало да завршат на македонскиот пазар. Против шеврцувачите се поднесени кривични пријави, но засега нема информација колку лица ќе ...

Запленети 16.5 тони цигари и 13 тони тутун во лист на Табановце и Богородица

Фокус - 11.07.2019

Царинската управа на Република Македонија во рамките на своите редовни активности на граничните премини Табановце со соседна Србија и Богородица со соседна Грција спречи обиди за нелегален внес на цигари и тутун во лист наменети за нелегална ...

Повеќе од 16 тони цигари и 13 тони тутун запленети при обид за шверц во Македонија

Алсат-М - 11.07.2019

Царинската управа спречи обид за нелегален внес на цигари и тутун на граничните премини Табановце и Богородица, коишто биле наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар. Како што прецизираа од Царинската управа, на Табановце се запленети се ...

Царината заплени 16,5 тони цигари и 13 тони тутун

МКД - 11.07.2019

На граничните премини Табановце со соседна Србија и Богородица со соседна Грција спречен е обид за нелегален внес на цигари и тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар.

Запленети 16 и пол тони цигари и 13 тони тутун

Сител - 11.07.2019

Царина запленила 16 и пол тони цигари и 13 тони тутун. Цигарите биле запленети на Табановце на влез од Србија, а тутунот на Богородица од Грција. На граничниот премин Табановце на 28.5 годинава при контрола товарно возило утврдено е дека внатре има ...

Царинската управа го сузбива шверцот: Запленети 13 тони тутун и 16,5 тони цигари

Фактор - 11.07.2019

Околу 16,5 тони цигари и 13 тони тутун запленила Царинската управа. Тутунот е фатен на граничниот премин Табановце додека цигарите на Богородица, на излезот кон Грција. Ѓоко Танасоски, директорот на Царинската управа вели дека доколку цигарите ...

Запленети 16,5 тони цигари и 13 тони тутун на македонските граници

Курир - 11.07.2019

Царина запленила 16 и пол тони цигари и 13 тони тутун. Во два наврати, во камион и комбе на Табановце биле пронајдени вкупно 11 милиони парчиња цигари од кинески марки. Tутунот бил пронајден во камион за кој било пријавено дека пренесува хартија за ...

РЕКОРД: Царината запленила над 16 тони цигари и 13 тони тутун на Табановце и Богородица!

Магазин - 11.07.2019

Државата трпи милионски загуби поради шверцот на тутун, царинската управа во две одделни акции спречила внес на30 тони нелегален тутун и цигари. За само еден месец на граничните премини Табановце и Богородица запленети се над 1100 пакети или околу ...

Спречен обид за нелегален внес на 16,5 тони цигари и 13 тони тутун во лист на Табановце и Богородица

Независен - 11.07.2019

Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари и на Богородица со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на 13 тони тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар, информира на ...

Царина запленила 16 и пол тони цигари и 13 тони тутун

iPortal - 11.07.2019

Царина запленила 16 и пол тони цигари и 13 тони тутун. Цигарите биле запленети на Табановце на влез од Србија, а тутунот на Богородица од Грција. На граничниот премин Табановце на 28.5 годинава при контрола товарно возило утврдено е дека внатре има ...

Царината заплени 16,5 тони кинески цигари и 13 тони тутун

Нетпрес - 11.07.2019

Царината запленила 16,5 тони цигари и 13 тони тутун. Во два наврати, во камион и комбе на Табановце биле пронајдени вкупно 11 милиони парчиња цигари од кинески марки. Тутунот бил пронајден во камион за кој било пријавено дека пренесува хартија за ...

Милионски загуби за државата од шверцот на тутун: Царинската управа во борба со криминалот

Локално - 11.07.2019

Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари и на Богородица со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на 13 тони тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар, информира на ...

Царината спречи нелегален внес на 16,5 тони цигари и 13 тони тутун

ТВ21 - 11.07.2019

Царинската управа на Република Северна Македонија во рамките на своите редовни активности на граничните премини Табановце со соседна Србија и Богородица со соседна Грција спречи обиди за нелегален внес на цигари и тутун во лист наменети за нелегална ...

На Табановце запленети 16,5 тони цигари (ФОТО)

Кумановски м. - 11.07.2019

Царинската управа на Република Северна Македонија во рамките на своите редовни активности на граничните премини Табановце со соседна Србија и Богородица со соседна Грција спречи обиди за нелегален внес на цигари и тутун во лист наменети за нелегална ...

Спречен обид за нелегален внес на 16,5 тони цигари и 13 тони тутун во лист на Табановце и Богородица

Канал5 - 11.07.2019

Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари. И на Богородица со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на 13 тони тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар, информира на ...

На Табановце сакале да прошверцуваат 16,5 тони цигари, а на Богородица 13 тони тутун

+инфо - 11.07.2019

Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари и на Богородица со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на 13 тони тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар, информира на ...

Спречен обид за нелегален внес на 16,5 тони цигари и 13 тони тутун во лист на Табановце и Богородица

24 Вести - 11.07.2019

Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари и на Богородица со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на 13 тони тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар, информира на ...

Спречен обид за нелегален внес на 16,5 тони цигари и 13 тони тутун во лист на Табановце и Богородица

А1 On - 11.07.2019

Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари и на Богородица со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на 13 тони тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар, информира на ...

Заплени 16 тони цигари „Табановце“

Слободен Печат - 11.07.2019

Станува збор за цигари со кинеска марка „Ashima luhoru size“ и „Marble de luhe“. Царинската управа на граничниот премин „Табановце“ со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари и на „Богородица“ со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на 13 ...

Кривични пријави за шверц на тутун, на шверцерите им се закануваат до 10 години затвор

24Инфо - 11.07.2019

Царинската управа на Република Северна Македонија во рамките на своите редовни активности на граничните премини Табановце со соседна Србија и Богородица со соседна Грција спречи обиди за нелегален внес на цигари и тутун во лист наменети за нелегална ...

На Табановце запленети 11 милиони парчиња кинески цигари

Макфакс - 11.07.2019

На граничниот премин „Табановце“ на влез од Србија се запленети 16,5 тони цигари, а на граничниот премин „Богородица“, на влез од Грција – 13 тони тутун во лист, информираат од Царинската управа.

Заплена на македонската Царина: 16 тони цигари и 13 тони тутун фатени на граница

Република - 11.07.2019

Царинската управа на Република Македонија на граничните премини Табановце со соседна Србија и Богородица со соседна Грција спречи обиди за нелегален внес на цигари и тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар.

Спречен обид за нелегален внес на 16,5 тони цигари и 13 тони тутун во лист на Табановце и Богородица

Опсервер - 11.07.2019

Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари и на Богородица со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на 13 тони тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар, информира на ...

Танасовски: Пред месец и пол спречен e шверц на 16,5 тони цигари и 13 тони тутун во лист

Денешен - 11.07.2019

Директорот на Царинската управа Ѓоко Танасовски денеска одржа прес конференција за да соопшти дека во мај бил спречен обид за шверцување на цигари и тутун во Македонија. – Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени ...

Спречен обид за нелегален внес на 16,5 тони цигари и 13 тони тутун во лист на Табановце и Богородица

Скопје инфо - 11.07.2019

Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари и на Богородица со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на 13 тони тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар, информира на ...

2. Милионски загуби за државата од шверцот на тутун: Царинската управа во борба со криминалот

Бизнис Вести - 11.07.2019

Царинската управа на Република Северна Македонија во рамките на своите редовни активности на граничните премини Табановце со соседна Србија и Богородица со соседна Грција спречи обиди за нелегален внес на цигари и тутун во лист наменети за нелегална ...

Спречен обид за нелегален внес на 16,5 тони цигари и 13 тони тутун во лист на Табановце и Богородица

MakPress - 11.07.2019

Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари и на Богородица со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на 13 тони тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар, информира на ...

На Табановце запленети 11 милиони парчиња кинески цигари

Точка - 11.07.2019

На граничниот премин Табановце на влез од Србија се запленети 16,5 тони цигари, а на граничниот премин Богородица, на влез од Грција, 13 тони тутун во лист, информираат од Царинската управа.

Царинската управа го сузбива шверцот: Запленети 13 тони тутун и 16,5 тони цигари(ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

Царинската управа на граничниот премин Табановце со соседна Србија заплени 16,5 тони цигари и на Богородица со соседна Грција спречи обид за нелегален внес на 13 тони тутун во лист наменети за нелегална продажба на македонскиот пазар, информира на ...

(фото) Царинската управа против организираниот криминал и шверц на нелегален тутун

Centar - 11.07.2019

Царинската управа на Република Северна Македонија во рамките на своите редовни активности на граничните премини Табановце со соседна Србија и Богородица со соседна Грција спречи обиди за нелегален внес на цигари и тутун во лист наменети за нелегална ...

На Табановце и Богородица спречен нелегален влез на 11 милиони парчиња цигари

Н.Македонија - 11.07.2019

На граничниот премин Табановце на влез од Србија се запленети 16,5 тони цигари, а на граничниот премин Богородица, на влез од Грција, 13 тони тутун во лист, информираат од Царинската управа.

(ФОТО) Царината запленила над 16 тони цигари и 13 тони тутун

Скопје1 - 11.07.2019

Царинската управа на Република Северна Македонија во рамките на своите редовни активности на граничните премини Табановце со соседна Србија и Богородица со соседна Грција спречи обиди за нелегален внес на цигари и тутун во лист наменети за нелегална ...