TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вчера во сообраќајни контроли на подрачјето од СВР Охрид во Кичево најмногу санкции за возачи кои возеле побрзо од ...

Порта - 08.12.2023

Вчера на 07.12.2023 година од 14.00 до 19.00 часот на подрачјето на СВР Охрид реализирани се засилени сообраќајни контроли. Притоа, полициските службеници затекнале и санкционирале 31 возач што управувале моторни возила со брзина поголема од ...

155 возачи казнети изминатата недела во Куманово

Кумановски м.

Казнети 155 возачи, 115 за брзо возење

Kumanovo News

Казнети 254 возачи во Скопје

МКД - 08.12.2023

За време на сообраќајните контроли на територија на Скопје вчера се изречени вкупно 254 казни, меѓу кои за брзо возење 53 санкции Напипани се и 15 казни за возење без возачка дозвола, девет санкции за користење мобилен телефон при возење, четири ...

Санкционирани 254 возачи во Скопје, 53 за брзо возење

Либертас

254 санкционирани возачи во Скопје, 53 за брзо возење

Centar

254 санкционирани возачи во Скопје, 53 за брзо возење

Вести плус

254 санкционирани возачи во Скопје, 53 за брзо возење

Сител

Санкционирани 254 возачи во Скопје, 53 за брзо возење

Бриф

Санкционирани 254 возачи во Скопје, 53 за брзо возење

Канал5

Frontline 24 Вести MakPress

345 санкционирани возачи во Скопје, 173 за брзо возење

4NEWS - 09.12.2023

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (08.12.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 345 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 173 санкции, 13 ...

Во Скопје санкционирани 345 возачи, 173 за брзо возење

Канал5

Казни за 345 возачи во Скопје

Lider