TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Роналдо и Мбапе се зад Полјакот, тој е најдобар напаѓач на светот

Дриблинг - 15.09.2021

Килијан Мбапе и Кристијано Роналдо можат да му позавидат на Роберт Левандовски, тој е најдобриот напаѓач во сезоната 2019/20 во сите клупски натпреварувања. Левндовски со 112 гола е убедливо најефикасен играч во тој период а зад него се Килијан ...

Левандовски е најдобриот напаѓач на светот, пред Мбапе и Роналдо

Слободен Печат

Румениге: Двајцата најдобри напаѓачи во светот играат во Бундеслигата

Спортски

„Левандовски е најдобриот напаѓач во светот, а Халанд е втор“

Sport M

„Левандовски е најдобриот напаѓач во светот, а Халанд е втор“

Zoom

Тебас: Реал никогаш нема да биде како ПСЖ

Дерби - 15.09.2021

Првиот човек на Ла Лига, Хавиер Тебас е доста актуелен и активен со своите настапи, изјави во последно време. Тој отворено говори за состојбите во шпанскиот фудбал, но и за Пари Сен Жермен, клуб за кој едноставно смета дека мами, односно прави ...

Румениге: Мислам дека Халанд нема да се пресели во Ливерпул, големи се шансите да заврши заедно со Мбапе во Реал

24Фудбал

Румениге: Халанд нема да се пресели во Ливерпул, големи се шансите да заврши во Реал заедно со Мбапе

МКД

Во ПСЖ и понатаму се лути на Реал, нема дилеми околу иднината на Мбапе

Спортклуб - 15.09.2021

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо, изјави денес дека не очекува Килијан Мбапе да го напушти клубот на крајот од сезоната и дека е убеден дека напаѓачот ќе потпише нов договор. Договорот на Мбапе истекува во јуни 2022 година, а веќе во јануари ќе ...

Во ПСЖ се убедени дека Мбапе ќе остане во клубот

Нова ТВ

Спортскиот директор на ПСЖ убеден: Мбапе ќе го продолжи договорот!

SportMedia

„Мбапе нема да го напушти ПСЖ“

MTM

„Мбапе нема да го напушти ПСЖ“

Точка

Леонардо: Нема сценарио по кое Мбапе ќе си замине од ПСЖ

Дерби