TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy S21 5G е повисок и со поинаков модул за задните камери

Телефони.мк - 18.10.2020

Стив Хермерстофер ги објави првите рендери за следната генерација на предводници на Samsung Galaxy S21. Стандардниот Galaxy S21 5G модел излезе во јавноста, кој располага со целосно нов дизајн во сегментот на камерата, што креира уникатен изглед.

Samsung и натаму на врвот со најпродавани смартфони

Телефони.мк - 18.10.2020

Samsung и во услови на пандемија, тримесечен карантин и поместувања во глобалните односи и натаму е прв бренд според бројот на продадени смартфони, па дури и за нијанса ја подобрил позицијата во однос на конкуренцијата.

Samsung Galaxy S21 доаѓа многу рано, уште во јануари?

Телефони.мк - 17.10.2020

Голем број на засега непотврдени информации говорат дека Samsung ќе ги помести роковите за претставување на следната генерација на Samsung Galaxy S21 премиум смартфони кои би дошле многу порано од вообичаено.

Сертификат за Samsung Galaxy S21 потврдува поддршка за 25W полнење

USB - 17.10.2020

Откако Galaxy Note20 линијата стана достапна, Samsung веќе се фокусира на својата следна премиум линија – Galaxy S21. Компанијата доби 3C сертификат за телефонот со ознака на модел SM-G9910, кој најверојатно е Galaxy S21.

Galaxy S21 може да биде претставен еден месец порано од вообичаеното

USB - 16.10.2020

Претходно имаше гласини и информации дека Samsung планира да ги спои смартфон линиите Galaxy S и Galaxy Note најрано до 2022. година. Сега, новите извештаи од Јужна Кореја сугерираат дека Samsung би можел да ја претстави Galaxy S21 серијата порано ...

Три години стариот Samsung Galaxy Note 9 стигна до OneUI 2.5 надградбата

Телефони.мк - 16.10.2020

Samsung Galaxy Note 9 иако е стар веќе три години тоа не го спречува да добива барем уште овој период редовни софтверски надградби што е одличен показател за долгорочната корисничка поддршка.

„Samsung S21“ може да биде претставен еден месец порано од вообичаеното

Денар - 16.10.2020

Претходно имаше гласини и вести дека „Samsung“ планира да ги спои линиите телефони „Galaxy S“ и „Galaxy Note“ најрано до 2022-ра година. Сега, новите извештаи од Јужна Кореја сугерираат дека „Samsung“ би можел да ја претстави серијата „Galaxy S21“ ...