TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видодо на Путин му ја пренел пораката од Зеленски

Нетпрес - 30.06.2022

Индонезискиот претседател Џоко Видодо во четвртокот во Москва откри дека ја пренел пораката на украинскиот претседател Владимир Зеленски за рускиот претседател Владимир Путин, пренесуваат агенциите.

Претседателот на Индонезија: Му пренесов на Путин порака од Зеленски

МКД - 01.07.2022

Индонезискиот претседател Џоко Видодо кажа дека пренел порака од украинскиот претседател Володимир Зеленски на рускиот лидер Владимир Путин. Видодо во средата во Киев се сретна со Зеленски, а вчера стигна во Москва за да разговара со рускиот ...

Путин прими порака од Зеленски, му ја пренесе индонезискиот претседател

Канал5 - 30.06.2022

Индонезискиот претседател Јоко Видодо денеска изјави дека му ја пренел пораката на украинскиот претседател Володимир Зеленски на рускиот лидер Владимир Путин. Видодо вчера се сретна со Зеленски во Киев, а денеска пристигна во Москва за да разговара ...

Индонезискиот претседател на Путин му пренел порака од Зеленски

Слободен Печат - 30.06.2022

Индонезискиот претседател Џоко Видодо објави дека на неговиот руски колега Владимир Путин му ја пренел пораката од украинскиот лидер Владимир Зеленски, без да ја открие нејзината ...

Индонезискиот претседател на Путин му пренел порака од Зеленски

Во Центар - 30.06.2022

Индонезискиот претседател Џоко Видодо објави дека на неговиот руски колега Владимир Путин му ја пренел пораката од украинскиот лидер Владимир Зеленски, без да ја открие нејзината содржина.

Зеленски ја прифати поканата за учество на Самитот Г20, каде ќе дојде и Путин

Канал5 - 29.06.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска го пречека својот индонезиски колега Јоко Видодо во Киев и ја прифати неговата лична покана да присуствува на самитот на Г20 во Бали во ноември.

ПЕСКОВ: Војната во Украина би можело да заврши до крајот на овој ден доколку Киев ги исполни барањата на Москва

Денешен - 29.06.2022

Украина би можела да запре сѐ до крајот на денот доколку ги исполни барањата на Русија, изјави портпаролот на Кремљ. Доколку Киев им нареди на своите војници да го положат оружјето и ги исполни барањата на Москва, целиот руско-украински конфликт би ...

Зеленски ги повика ОН да ја исфрлат Русија од меѓународната организација

Канал5 - 29.06.2022

Претседателот на Украина Золодимир Зеленски побара од Советот за Безбедност да ја исфрли Русија од Обединетите Нации и да формира суд кој што ќе ги истражи руските дејствија на украинска територија.

За Кремљ војната ќе заврши кога Украина ќе се предаде

Оff.net - 29.06.2022

Само Зеленски нека и нареди на војската да го положи оружјето и војната завршува, порача портпаролот на рускиот претседател, Дмитри Песков. По првичните лицитирања со датуми од западни функционери / медиуми за тоа до кога и како треба да биде ...

Зеленски ја прифати поканата за учество на Самитот Г20, ќе дојде и Путин

Република - 29.06.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска го пречека својот индонезиски колега Јоко Видодо во Киев и ја прифати неговата лична покана да присуствува на самитот на Г20 во Бали во ноември.

Индонезискиот претседател на Путин му пренел порака од Зеленски

А1 On - 30.06.2022

Индонезискиот претседател Џоко Видодо објави дека на неговиот руски колега Владимир Путин му ја пренел пораката од украинскиот лидер Владимир Зеленски, без да ја открие нејзината содржина.

Индонезискиот претседател на Путин му пренел порака од Зеленски

Вечер Прес - 30.06.2022

Индонезискиот претседател Џоко Видодо објави дека на неговиот руски колега Владимир Путин му ја пренел пораката од украинскиот лидер Владимир Зеленски, без да ја открие нејзината содржина.

Индонезискиот претседател на Путин му пренел порака од Зеленски

Денешен - 30.06.2022

Индонезискиот претседател Џоко Видодо објави дека на неговиот руски колега Владимир Путин му ја пренел пораката од украинскиот лидер Владимир Зеленски, без да ја открие нејзината содржина.

Индонезискиот претседател на Путин му пренел порака од Зеленски

Опсервер - 30.06.2022

– Индонезискиот претседател Џоко Видодо објави дека на неговиот руски колега Владимир Путин му ја пренел пораката од украинскиот лидер Владимир Зеленски, без да ја открие нејзината содржина.

Индонезискиот претседател на Путин му пренел порака од Зеленски

MakPress - 01.07.2022

Индонезискиот претседател Џоко Видодо објави дека на неговиот руски колега Владимир Путин му ја пренел пораката од украинскиот лидер Владимир Зеленски, без да ја открие нејзината содржина.