TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прво немал документ за идентификација ниту дозвола, потоа агресивно се однесувал кон полицајците

ТВ21 - 09.04.2020

На 08.04.2020 во 18.40 часот во с.Ново Село, скопско, од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода Ј.К.(48) од с.Волково, скопско, поради тоа што немал со себе документ за идентификација ни дозвола за движење, а исто така, се однесувал ...

Уапсен скопјанец: Не носел документи и агресивно се однесувал кон полицајци во полициски час

Курир - 09.04.2020

Ј.К.(48) од с.Волково, скопско, вчера бил уапсен во скопско Ново Село во 18:40 часот. -Мажот е уапсен тоа што немал со себе документ за идентификација ни дозвола за движење, а исто така, се однесувал агресивно кон полициските службеници кои вршеле ...

За време на полициски час: Уапсен скопјанец, не носел документи и агресивно се однесувал кон полицајци

Локално - 09.04.2020

Ј.К.(48) од с.Волково, скопско, вчера бил уапсен во скопско Ново Село во 18:40 часот. -Мажот е уапсен тоа што немал со себе документ за идентификација ни дозвола за движење, а исто така, се однесувал агресивно кон полициските службеници кои вршеле ...

Уапсен скопјанец: Не носел документи и агресивно се однесувал кон полицајци во полициски час

Press24 - 09.04.2020

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера, 48-годишниот Ј.К. од село Волково, скопско, вчера бил уапсен во скопско Ново Село во 18:40 часот. -Мажот е уапсен тоа што немал со себе документ за идентификација ни дозвола за движење, а исто ...

Уапсен скопјанец: Не носел документи и агресивно се однесувал кон полицајци во полициски час

Скопје инфо - 09.04.2020

Ј.К.(48) од с.Волково, скопско, вчера бил уапсен во скопско Ново Село во 18:40 часот. -Мажот е уапсен тоа што немал со себе документ за идентификација ни дозвола за движење, а исто така, се однесувал агресивно кон полициските службеници кои вршеле ...

Уапсен жител на скопско Волково, не носел документи и покажал агресија кон полицијата

Алсат-М - 09.04.2020

Жител на скопското село Волково е приведен откако при обид за негово легитимирање од страна на полициските службеници било утврдено дека нема документи за лична идентификација. Дополнително, лицето почнало и да се однесува агресивно кон полицијата.