TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апликација за пораки купена за 27,7 милијарди долари (ВИДЕО)

Локално - 02.12.2020

„Microsoft“ доби жестока конкуренција откако „Salesforce“ го купи „Slack“ за неверојатни 22,7 милијарди долари, апликација за пораки која е многу популарна во корпоративниот свет. Купувањето на „Slack“ е најголемата аквизиција на „Salesforce“ во ...

„Salesforce“ го купува „Slack“ за 27,7 милијарди долари

Денар - 02.12.2020

„Salesforce“ ќе го купи „Slack“ за 27,7 милијарди долари, најголемата аквизиција во историјата на компанијата со седиште во Сан Франциско, пишува „CNN Business“. Според условите од договорот, акционерите на „Slack“ ќе добијат 26,79 долари во готово, ...

Salesforce кешира 27,7 милијарди долари за Slack

Телефони.мк - 02.12.2020

Виртуелните алатки и виртуелните конференции и семинари, во сегментот на деловната комуникација се топ хит во 2020 година. Затоа сега технолошките компании мора да воведуваат вакви сервиси и софтвери, со цел да се олесни целата ситуација.

Salesforce го купува Slack за 27,7 милијарди долари

USB - 02.12.2020

Комуникацијата на работното место во текот на оваа година беше во голем фокус, а бројни компании го искористија фактот дека многу работодавци сè уште не можат да се вратат во своите канцеларии.

Salesforce го купува познатиот Slack за 27 милијарди долари

Smartportal - 02.12.2020

Договорот официјално го потврдија од компанијата по неофицијалните најави мината недела од The Wall Street Journal По неофицијалната најава минатата недела од страна на The Wall Street Journal, во текот на вчерашниот ден Salesforce го потврди ...

Salesforce го купи Slack за 27,7 милијарди долари

Пари - 02.12.2020

Salesforce објави дека го презема Slack за 27,7 милијарди долари, во зделка која ќе опфаќа пари и акции. Акционерите на Slack ќе добијат 26,79 долари во готово и 0,0776 акции на Salesforce за секоја акција на Slack.