TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Засилениот Куманово доминантен против Вардар Неготино на отворањето на плеј-аутот

Gol.mk - 12.02.2024

Со натпреварот меѓу Куманово и Вардар Неготино денес заврши првото коло од плеј-аутот на Суперлигата, Видно засилениот тим од Куманово ја оправда улогата на фаворит и забележа победа од 29-23.

Куманово го совлада Вардар Неготино во битката за опстанок

Екипа - 11.02.2024

Ракометарите на Куманово беа подобри од Вардар Неготино на отворањето во плеј-аут фаза во Супер-лигата. Куманово предводен од новите имиња во своите редови, беше подобар од гостите, и триумфираше до 29-23.

Костов броеше до 13, Куманово тргна победнички во борбата за опстанок

24 Ракомет - 11.02.2024

Екипите на Куманово и Вардар Неготино го комплетираа првото коло од плеј-оф/аут фазата во суперлигашката конкуренција, откако денес ги одмерија силите, а на победа се радуваше Куманово, кој предводен од новите засилувања – Стевовиќ, Костов, ...

Кумановските ракометари од недела ја започнуваат борбата за опстанок во Супер лигата (видео)

Kumanovo News - 10.02.2024

Победи на најмалку 9 натпревари, од вкупно 14 што ќе се играат во плеј аут фазата на машкото ракометно првенство, ќе обезбедат опстанок во Супер лигата на Машкиот ракометен клуб Куманово. Првото коло е утре, недела (11 февруари) , кога локалниот ...