TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СИЛНО НЕВРЕМЕ ЌЕ ЈА ЗАФАТИ МАКЕДОНИЈА Висинскиот циклон доаѓа вечерва

+инфо - 22.06.2024

Поради големата енергија во атмосферата, токму поради повеќедневниот екстремно топол бран од Африка, локално и на повеќе места процесите ќе бидат во форма на силно невреме, проследено со обилен пороен дожд, силни грмежи и електрични празнења, силен ...

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Во склоп со екстремно високите температури, доаѓа силно невреме и во Македонија

24Инфо

Подгответе се: Во склоп со екстремно високите температури, доаѓа силно невреме и во Македонија

Скопје1

Во Битола утрово 17, во текот на денот до 37 степени

Тера - 22.06.2024

Утрово 14 степени во Лазарополе, Берово, 16 Маврови Анови, Крива Паланка, 17 Попова Шапка, Битола, 18 Охрид, Претор, 19 Тетово, 20 Прилеп, Струмица, Крушево, 21 Скопје-Петровец, Штип, Велес, Виница, Кавадарци, Гевгелија, 22 Скопје-Зајчев Рид, Демир ...

Еве кои се најтоплите градови денеска – температурата стигна до 40 степени!

ТВ21

Утрово најсвежо во Лазарополе

Курир - 23.06.2024

Утрово е најсвежо во Лазарополе, 14 степени, а најтопло, 25 степени, е во Демир Капија. До 08:30 часот се измерени и 16 степени во Берово, 17 во Маврови Анови и Попова Шапка, 18 во Крива Паланка, 19 во Охрид, Претор и Крушево, 20 во Битола и Тетово, ...