TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ховениер: Дијалогот меѓу Косово и Србија мора да заврши со меѓусебно признавање

Бизнис Вести - 11.06.2024

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово, Џефри Ховениер изјави дека дијалогот меѓу Косово и Србија треба да заврши со взаемно признавање, а не со „нешто помалку од тоа“, јави дописникот на МИА од Приштина.

Американскиот амбасадор во Приштина: Дијалогот меѓу Косово и Србија мора да заврши со заемно признавање

Макфакс

Курти: 2024-та е година на интеграцијата на српската заедница во Косово

Бизнис Вести

Курти: 2024-та е година на интеграцијата на српската заедница во Косово

Либертас

Курти: 2024-та е година на интеграцијата на српската заедница во Косово

24 Вести

Курти: 2024-та е година на интеграцијата на српската заедница во Косово

Бриф

Курти: 2024-та е година на интеграцијата на српската заедница во Косово

Фокус

Република Денешен MakPress Опсервер Точка Рацин

Петковиќ: Курти секој ден провоцира, Белград ќе продолжи со политиката на заштита на државните интереси

Бизнис Вести - 11.06.2024

Директорот на српската Канцеларија за Косово и Метохија, Петар Петковиќ, преку соопштение реагираше на изјавата на премиерот на Косово, Албин Курти, кој денеска изјави дека „Србија не се оградила од Милошевиќ и Путин“.

Курти: Немаме проблеми со Србите, туку со Србија

365

Вучиќ: Потребно е компромисно решение за Косово

Пулс24

Курти: 2024-та е година на интеграцијата на српската заедница во Косово

Слободен Печат

Курти: Немаме проблеми со Србите, туку со Србија

24 Вести

Курти: Немаме проблеми со Србите, туку со Србија

Сител

НЕМАМЕ ПРОБЛЕМ СО СРБИТЕ, ТУКУ СО СРБИЈА Сакаме интеграција на српското население во Косово, порача Курти

+инфо

Бриф Слободен Печат 24Инфо Рацин Рацин Денешен Локално Канал5

Тони Блер го посети Косово и се сретна со мажи кои се викаат Тониблер

Сакам да кажам - 11.06.2024

Бившиот британски премиер Тони Блер вчера пристигна во Косово на одбележувањето на 25 години од завршувањето на војната со Србија и притоа се сретна со претседателката Вјоса Османи и петмина мажи кои се викаат Тониблер.

📽 Тони Блер се сретна со петмина Тони Блери на Косово

Локално

Тони Блер: Косово заслужува да биде во семејството на европските народи

МКД

Тони Блер во Собранието на Косово: Никогаш не зажалив за укажаната помош

Во Центар

Тони Блер: Бомбардирањето на НАТО беше правилно, стојам со народот на Косово

Скопје1

Блер: Никогаш не се покајав за тоа што го помогнавме Косово

Бизнис Вести

(ИЗБОР) Албански медиуми: 25 години од Кумановскиот договор и капитулацијата на Милошевиќ; Тони Блер ќе одржи говор пред косовските пратеници; Косово благодарно на меѓународната заедница – српските злосторства не ги простува

CivilMedia

PressingTV Нова ТВ Frontline CivilMedia 24 Вести 365 Макфакс Сител

Рама во Приштина, одбил да се сретне со Курти

МКД - 10.06.2024

Премиерот на Албанија Еди Рама, кој денес престојува во Приштина, одбил да се сретне со косовскиот премиер Аљбин Курти. Фото: ЕПА Ова било кажано од кабинетот на Курти за порталот Репортери со коментар дека врз основа на дневниот ред се чини дека ...

Курти: Пред 25 години згаснаа надежите на српската политика за празнење на Косово од Албанците

Слободен Печат

Курти: Пред 25 години, згаснаа надежите на српската политика за празнење на Косово од Албанците

Алсат-М

Рама пристигнува на т.н Косово, ништо од средбата со Курти

Скопје1

Блер и Рама во Косово по повод 25-годишнината од крајот на бомбардирањата на НАТО против Србија

Либертас

Курти: Пред 25 години, народот на Косово ги доживуваше последните денови од војната и првите денови на ослободувањето

Локално

На 25-годишнината од ослободувањето на Косово, Тони Блер и Еди Рама во посета Косово

Во Центар

Република Пулс24 Независен 24Инфо Слободен Печат Република Локално Денешен