TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жешката Албанка во бикини: Рита Ора со провокативна фотка ја загреа атмосферата во овие зимски денови! (ФОТО)

Слободен Печат - 02.12.2019

Атрактивната пејачка се соблече во бикини и се сликала во базен, а поради провокативните фотки, нејзините следбеници буквално „одлепија“... Пејчката со албанско потекло Рита Ора пред неколку дена го прослави својот 29 роденден, а на своите ...

ФОТО: Рита Ора ги покажа бујните облини

Press24 - 02.12.2019

UУбавата пејачка Рита Ора знае како да ги крене температурите и среде зима. Таа позираше во бикини и ги покажа бујните облини на Инстаграм каде има армија ...

(Видео) Рита Ора ги запали социјалните мрежи за 29. роденден

еМагазин - 02.12.2019

Една од најпопуларните поп-пејачки на денешницата Рита Ора неодамна го прослави својот 29. роденден. Таа на нејзините профили на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм по тој повод објави секси-фотографии од себе и од роденденската прослава.

Најзгодната Албанка во бикини: Рита Ора со безобразна фотографија ја подгреала атмосферата во овие студени денови

Точка - 02.12.2019

"Не знам каде попрво да гледам, се е совршено", е еден од коментарите. Пејачката со албанско потекло, Рита Ора, пред неколку дена го прославила 29-тиот роденден, а на своите фанови на социјалните мрежи им покажала како се забавува и воедно ги ...

Рита Ора им помага на жртвите од земјотресот во Албанија: Го избра првото семејство ФОТО

+инфо - 02.12.2019

Рита Ора отпатувала за Албанија, каде ќе му помогне на едно од семејствата да ја обнови куќата. По серијата катастрофални земјотреси што ја погодија Албанија, многумина се скршени. Пејачката Дуа Липа (24) и пејачката Рита Ора (29) огласија по повод ...

Рита Ора им помага на жртвите од земјотресот

Вистина.мк - 02.12.2019

По силниот земјотрес во Албанија има жртви, неколку настрадни, а некои и луѓе го изгубија својот дом. Албанската пејачка Рита Оро замина во Албанија каде што ќе помага на настраданите од земјотресот, а на едно семејство ќе помогне да ја обнови ...

Рита Ора помага на жртвите од земјотресот во Албанија

А1 On - 01.12.2019

По низата силни земјотреси кои ја погодија Албанија, се огласија пејачките Дуа Липа и Рита Ора. Рита Ора допатува во Албанија, каде на една фамилија ќе помогне при обновувањето на куќата. – Им предлагам на оние кои можат да помогнат, да најдат некое ...

Рита Ора им помага на жртвите од земјотресот во Албанија! Го избра првото семејство на кое ќе им изгради куќа! (ФОТО)

Слободен Печат - 01.12.2019

Меѓу првите кои покажаа солидарност се пејачките Дуа Липа (24) и Рита Ора (29). По низата разорни земјотреси кои ја погодија Албанија, многу луѓе покажаа и покажуваат солидарност. Имавме прилика да читаме за многу трагедии во кои животите ги ...

(Фото) Рита Ора и Дуа Липа им помогнаа на настраданите во земјотресот во Албанија

Репортер - 01.12.2019

Пејачката Рита Ора заедно со нејзината колешка Дуа Липа беа во посета на Албанија каде им помогнаа на настраданите лица во земјотресот. Изминатот период земјата беше погодена од силни потреси, во кои животот го изгубија најмалку 28 лица, а беа ...

Рита Ора во Тирана, помага на настраданите семејства (ФОТО)

Скопје24 - 01.12.2019

По низата разорни потреси кои ја погодија Албанија, многумина се скршени од болка и тага. Во јавноста, во врска со трагедијата која ги снајде Албанија и албанскиот народ се огласија и пејачките Дуа Липа и Рита Ора.

(ФОТО) Рита Ора во Албанија: Помага на жртвите во земјотресот, се огласи и Дуа Липа

24Инфо - 01.12.2019

По низата силни земјотреси кои ја погодија Албанија, се огласија пејачките Дуа Липа и Рита Ора. Рита Ора допатува во Албанија, каде на една фамилија ќе помогне при обновувањето на куќата. View this post on Instagram Happy Flag Day #Albania!!! I have ...

Рита Ора замина за Тирана да им помогне на настраданите семејства од земјотресот- по ова се огласи и Дуа Липа, еве како ...

Курир - 02.12.2019

По низата разорни потреси кои ја погодија Албанија, многумина се скршени од болка и тага. Во јавноста, во врска со трагедијата која ги снајде Албанија и албанскиот народ се огласија и пејачките Дуа Липа и Рита Ора.

Рита Ора им помага на жртвите од земјотресот во Албанија

Нетпрес - 02.12.2019

По серијата катастрофални земјотреси што ја погодија Албанија, многумина се скршени. Пејачката Дуа Липа (24) и пејачката Рита Ора (29) огласија по повод трагедијата во која загинаа најмалку 28, а повредени повеќе од 600 луѓе.

Најзгодната Албанка во бикини: Рита Ора со безобразна фотографија ја подгреала атмосферата во овие студени денови

Курир - 02.12.2019

Пејачката со албанско потекло, Рита Ора, пред неколку дена го прославила 29-тиот роденден, а на своите фанови на социјалните мрежи им покажала како се забавува и воедно ги почестила со една “жешка” роденденска фотографија.