TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЦЕНИТЕ ПАДНАА: Возачи ќе точите горива поевтино

Фактор - 23.07.2019

Регулаторната комисија за енергетика одлучи да ја намали цената на бензините за еден денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство да поевтинат за половина денар. Новата цена на горивата важи од синоќа по полноќ.

Бензините поевтинуваат

Телма - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Полнете резервоари - РКЕ ги соопшти новите цени на горивата кои важат од полноќ

Press24 - 22.07.2019

Регулаторната комисија за енергетика денеска напладне ги објави новите цени на горивата кои ќе важат од вечерва по полноќ Бензините од полноќ поевтинуваат за 1 денар, а дизелот и екстра лесното гориво за половина денар.

Горивата поевтинуваат

Макфакс - 27.01.2020

Од ноќеска на полноќ горивата ќе поевтинат за половина односно за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. Од ноќеска на полноќ, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за ...

Верувале или не, горивата поевтинуваат

Авто Магазин - 22.07.2019

Во време кога половина од нас се некаде појужно, верувале или не, горивата поевтинија . Според одлуката на регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ ќе ги полниме резервоарите со бензин за кој ќе плаќаме помалку за цел денар, а за ...

Намалување на цените на бензините и дизелот

Додај Гас - 22.07.2019

Со новата Одлука е извршено намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,98%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на ...

Од полноќ нова цена на горивата

Слободен Печат - 22.07.2019

Ова се новите цени кои ќе важат во текот на целата недела. Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот.

Намалување на цените на горивата!

CARClub - 22.07.2019

По неколку последователни зголемувања на цените на горивата, од вечерва на полноќ цените на горивата во нашата земја се намалуваат за половина, односно еден денар. Во согласност со методологијата која Регулаторната Комисија за Енергетика ја користи ...

Од полноќ: Поефтинуваат бензините и дизелот

Gostivarpress.mk - 22.07.2019

Регулаторната комисија за енергетика денес на пладне ги одреди новите цени на горивата, кои ќе важат после полноќ, најмалку во една седмица. Малопродажната цена на бензините се намалува за 1 денар, дизелот ќе биде поефтин за 0,5 денари.

Од полноќ горивата со пониски цени

Кумановски м. - 22.07.2019

За половина, односно еден денари, од ноќеска на полноќ поевтинуваат нафтените деривати, соопшти Регулаторнта комисија за енергетика Цените на „Еуросупер БС-95“ и „Еуросупер БС-98“ се намалуваат за еден денар.

Поевтинуваат горивата, познати се новите цени

Скопје1 - 22.07.2019

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот. Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – ...

Бензините и дизелот поевтинуваат, ова се новите цени

+инфо - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Добра вест: Поевтинуваат бензините и дизелот

Пулс24 - 22.07.2019

Од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за 1 денар, а дизелот и екстра лесното гориво за половина денар, објави Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 ден/лит, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 71,50денари за ...

Од ноќеска горивата поевтинуваат

Фокус - 22.07.2019

Од ноќва на полноќ горивата поевтинуваат за половина односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за еден денар.

СУПЕР ВЕСТ ЗА ВОЗАЧИТЕ: Поефтинуваат бензините и дизелот!

Магазин - 22.07.2019

Со новата Одлука е извршено намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,98%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на ...

Поевтинуваат бензините и дизелот, познати се новите цени

Курир - 22.07.2019

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот. Eуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – ...

ОВА СЕ ЦЕНИТЕ: Возачи од полноќ ќе точите поевтини горива

Фактор - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата поевтинуваат

Centar - 27.01.2020

Од ноќеска на полноќ горивата ќе поевтинат за половина, односно за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат за ...

Од денес нови цени на горивата по бензиските пумпи

Бизнис Вести - 22.07.2019

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 1,00 ден/лит, во однос на цените утврдени со Одлуката од 15.07.2019 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 ден/лит, додека ...

Од полноќ поевтинува бензинот и дизелот

PressingTV - 22.07.2019

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот. Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – ...

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Мета - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од утре нови цени на горивата: Бензините поевтини за еден, а дизелот за половина денар

Точка - 22.07.2019

Од ноќеска на полноќ горивата поевтинуваат за половина, односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат за еден денар.

Од утре, се намалува цената на горивата во Македонија

Скопје инфо - 22.07.2019

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот. Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – ...

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Сител - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата поевтинуваат за еден денар

Н.Македонија - 22.07.2019

Од ноќеска на полноќ горивата поевтинуваат за половина, односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат за еден денар.

Од утре поефтин бензин

iPortal - 22.07.2019

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот. Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – ...

Бензините поевтинуваат

Вечер - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од денеска горивата поевтини за денар

Вечер - 23.07.2019

Од денеска горивата поевтинија за половина, односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намали за еден денар. Со тоа новата цена на еуросупер БС-95 изнесува 69,5 денари за ...

Горивата поевтинуваат од полноќ

ТВ21 - 30.09.2019

Од вечерва на полноќ ќе возиме со поевтини горива. Бензините и дизелот поевтинуваат за 1 денар, објави денеска Регулаторната комисијата за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на ...

Нови цени на бензините и дизелот

Република - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Оваа недела граѓаните ќе точат поевтино гориво

Слободен Печат - 23.07.2019

Регулаторната комисија за енергетика ги поевтини горивата за половина, односно за денар. Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ горивата поевтинија за половина, односно за денар.

РКЕ: Бензините поевтини за еден, а дизелот за половина денар

Денешен - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Локално - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Независен - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

А1 On - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

1tv - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата поевтинуваат од ноќеска на полноќ

еМагазин - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Опсервер - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Нови цени на бензините и дизелот

PressingTV - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтини за еден, а дизелот за половина денар

Нетпрес - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

24 Вести - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтини за еден, а дизелот за половина денар

МКД - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

ММС - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар – одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата од полноќ поевтинуваат, регулаторна ги објави новите цени

Скопје24 - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бeнзинитe пoeвтинувaaт зa eдeн, a дизeлoт зa пoлoвинa дeнaр

Бриф - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поевтин за пола денар, бензините за еден денар

MakPress - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Канал5 - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Нови цени на горивата: Ќе возиме поевтино од ноќеска

24auto - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од денеска бензините поевтини за денар, а дизелот за половина денар

Денар - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намали за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар. Согласно новите цени, ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава по цена од 69,5 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за ...