TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Истрагата на СЈО се проширува и за „Графички Центар“ и „МПМ“

МКД - 12.02.2019

Истрагата на СЈО не застанува кај оние фирми кои претходно беа опфатени во отворената истрага за Империја. Таа е проширена и за „Графички центар" и за „Медиа Принт Македонија" (МПМ). Во текот на истрагата за овој предмет, од СЈО брифираат дека ...

СЈО: Доколку Мијалков и Камчев не бидат казнети, нема правна држава

Р.С.Европа - 12.02.2019

Фирмите Ексико, Финзи, Бетон Штип и Фершпед се во центарот на истрагата „Империја“ на СЈО преку кои биле испрани над 10 милиони евра. За прв пат СЈО открива дека Камчев бил краен сопственик на офшор компаниите поврзани со случајот и дека истрагата ...

„Империја“ отвори и предмети за Камчев од 2003, биле затворени поради немање на докази

МКД - 12.02.2019

Разговорите од „бомбите" кои ги воделе Оливера Трајковска, Миле Јанакиески, Ана Камчева и Влатко Мијалков го одведоа СЈО до „Империјата" на Орце Камчев и Сашо Мијалков каде клучна година е 2009.

СЈО: Се разоткрива империјата на Камчев и Мијалков, парите ги переле во офшор компании, па ги враќале дома!

Фокус - 12.02.2019

СЈО го стега обрачот околу бизнисменот Орце Камчев и неговиот некогашен бизнис партнер и поранешен прв човек на УБК, Сашо Мијалков, разоткривајќи ја нивната „Империја“, градена повеќе од една деценија.

СЈО во трага на сметките на фирмите на Камчев, како се „переле“ парите во Империја

МКД - 12.02.2019

Специјалното јавно обвинителство во случајот Империја за перење пари дојде до матичните броеви на многу фирми, во Македонија и во странство, кои имаат слични имиња и чии управители и називи се менувале на речиси 6 месеци.

СЈО обелодени детали од истрагата: „Империјата“ на Камчев и Мијалков изградена од офшор фирми, испрани милиони евра

IRL - 12.02.2019

Десетици фирми се дел од истрагата за случајот „Империја“, во која главни осомничени се Јордан Камчев и Сашо Мијалков. Дел од фирмите се во Македонија, а другите се офшор компании од Панама, Америка, Холандски Антили, Сејшели, Девствени острови, ...

СДК: Клучните докази на СЈО за империјата на Камчев се обезбедени од неговите телефонски разговори со Оливера ...

AKO - 12.02.2019

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица е веќе поткрепена со материјални докази, документи за офшор компаниите кои биле основачи на бројни фирми во Македонија преку кои се ...

Како Камчев и Мијалков ја надитриле Кираца Трајковска да ги продаде акциите во „Фершпед“

IRL - 12.02.2019

Истрагата на СЈО за случајот „Империја“ во која главни осомничени се Јордан Камчев и Сашо Мијалков водат и кон „Фершпед“. СЈО обезбеди докази како Камчев и Мијалков ја надитриле Кираца Трајковска, еден од мнозинските сопствениците да ги продаде ...

СЈО со детали: Како Камчев и Мијалков ги переле парите градејќи империја

Макфакс - 12.02.2019

Злосторничко здружение кое функционирало повеќе од 8 години, од 2009 година, кога биле отворани и затворани фирми, перени милиони и милиони евра, менувани сопственици, купуван огромен имот, отворани фирми на оф-шор дестинации за еднократна употреба, ...

СЈО: Се разоткрива империјата на Камчев и Мијалков, парите ги переле во офшор компании, па ги враќале дома!

Бриф - 12.02.2019

СЈО го стега обрачот околу бизнисменот Орце Камчев и неговиот некогашен бизнис партнер и поранешен прв човек на УБК, Сашо Мијалков, разоткривајќи ја нивната „Империја“, градена повеќе од една деценија.

СЈО за Империја: Парите се переле во оф шор фирми, па се враќале дома

Нова ТВ - 12.02.2019

По три месеци истрага, од СЈО откриваат дека имаат голем број на материјални докази, неколку сведоци, легално прислушувни разговори на дел од осомничените, со кои ја разоткриваат криминалната шема во случајот „Империја“ , во меѓу другите се обвинети ...

СЈО; „Империјата“ на Камчев и Мијалков изградена од офшор фирми

Слободен Печат - 12.02.2019

Десетици фирми се дел од истрагата за случајот „Империја“, во која главни осомничени се Јордан Камчев и Сашо Мијалков. Дел од фирмите се во Македонија, а другите се офшор компании од Панама, Америка, Холандски Антили, Сејшели, Девствени острови, ...

Со прислушувани разговори на сопругата Ана, Оливера Трајковска и Влатко Мијалков и со помош на Кипарски банки СЈО ја ...

iPortal - 12.02.2019

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со материјални докази, документи за офшор компаниите кои биле основачи на бројни фирми во Македонија преку кои ...

СЈО со детали: Како Камчев и Мијалков ги переле парите градејќи империја

А1 On - 12.02.2019

Злосторничко здружение кое функционирало повеќе од 8 години, од 2009 година, кога биле отворани и затворани фирми, перени милиони и милиони евра, менувани сопственици, купуван огромен имот, отворани фирми на оф-шор дестинации за еднократна употреба, ...

СЈО: Камчев и Мијалков парите ги переле во оф-шор компании, па потоа ги враќале дома

1tv - 12.02.2019

СЈО го стега обрачот околу бизнисменот Орце Камчев и неговиот некогашен бизнис партнер и поранешен прв човек на УБК, Сашо Мијалков, разоткривајќи ја нивната „Империја“, градена повеќе од една деценија.

СЈО обелодени детали од истрагата: „Империјата“ на Камчев и Мијалков изградена од офшор фирми, испрани милиони евра

Скопје1 - 12.02.2019

Десетици фирми се дел од истрагата за случајот „Империја“, во која главни осомничени се Јордан Камчев и Сашо Мијалков. Дел од фирмите се во Македонија, а другите се офшор компании од Панама, Америка, Холандски Антили, Сејшели, Девствени острови, ...

„Империја“ на Орце Камчев разоткриена И со прислушување на Ана Камчева И Оливера Трајковска И со помош на кипарски ...

Сакам да кажам - 12.02.2019

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со материјални докази, документи за офшор компаниите кои биле основачи на бројни фирми во Македонија преку кои ...

СЈО со детали: Како Камчев и Мијалков ги переле парите градејќи империја

Точка - 12.02.2019

Злосторничко здружение кое функционирало повеќе од 8 години, од 2009 година, кога биле отворани и затворани фирми, перени милиони и милиони евра, менувани сопственици, купуван огромен имот, отворани фирми на офшор дестинации за еднократна употреба, ...

„Империјата“ изградена од офшор фирми, Камчев бил мозокот, Мијалков моќникот

Независен - 12.02.2019

Десетици фирми се дел од истрагата за случајот „Империја“, во која главни осомничени се Јордан Камчев и Сашо Мијалков. Дел од фирмите се во Македонија, а другите се офшор компании од Панама, Америка, Холандски Антили, Сејшели, Девствени острови, ...

СЈО со детали: Како Камчев и Мијалков ги переле парите градејќи империја

24Инфо - 12.02.2019

Злосторничко здружение кое функционирало повеќе од 8 години, од 2009 година, кога биле отворани и затворани фирми, перени милиони и милиони евра, менувани сопственици, купуван огромен имот, отворани фирми на офшор дестинации за еднократна употреба, ...