TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев ја поништил продажбата по барање на Министерството за транспорт и врски

Сител - 24.01.2014

Скандалозната продажба на земјиштето Општина Струмица ја поништила по барање на Министерството за транспорт и врски. Документацијата што ја објавува Нетпрес покажува дека министерството му сугерирало ...

“Државно земјиште во Струмица”

МРТ - 24.01.2014

Министерството за транспорт ја спречило продажбата на државното земјиште во Струмица. Според документите, Министерството испратило укажување до општина Струмица, дека при определувањето на почетната ...

Општина Струмица повторно го демантира Нетпрес

+инфо - 24.01.2014

Општина Струмица го демантира текстот објавен денеска на порталот „Нетпрес“ со наслов „Заев ги оштетил државниот и општинскиот буџет за над 58 милиони денари“.

Општина Струмица: Нетпрес повторно дрско и бесрамно лаже

Бриф - 24.01.2014

Тврдењето на „Нетпрес“ уште во насловот на текстот, дека Заев ги оштетил државниот и општински буџет се целосна невистина, велат од општина Струмица во демантот на текст објавен денеска од страна на ...

Нетпрес за скандалот: Заев го оштетил општинскиот буџет за 58 милиони денари

Канал5 - 24.01.2014

Струмичкиот градоначалник Зоран Заев, го оштетил општинскиот и буџетот на Македонија за приближно 58 милиони денари, навело министерството за транспорт и врски во своето укажување за продажбата на ...

Демант на Општина Струмица

Курир - 24.01.2014

Демант на Општина Струмица на текст објавен денес од страна на порталот „Нетпрес“ со наслов „Заев ги оштетил државниот и општинскиот буџет за над 58 милиони денари Тврдењето на „Нетпрес“ уште во ...

Заев ги оштетил државниот и општинскиот буџет со повеќе од 58 милиони денари

Република - 24.01.2014

Министерството за транспорт утврдило дека струмичкиот градоначалник го оштетиле државниот буџет за над 58 милиони денари со продажбата на земјиштето по багателна цена, објави Нетпрес.

Заев ги оштетил државниот и општинскиот буџет за над 58 милиони денари

Курир - 24.01.2014

Струмичкиот градоначалник, Зоран Заев, го оштетил општинскиот и буџетот на Македонија за приближно 58,608.900 денари, навело Министерството за транспорт и врски во своето укажување за продажбата на ...

Заев ги оштетил државниот и општинскиот буџет за над 58 милиони денари

Нетпрес - 24.01.2014

Струмичкиот градоначалник, Зоран Заев, го оштетил општинскиот и буџетот на Македонија за приближно 58,608.900 денари, навело Министерството за транспорт и врски во своето укажување за продажбата на ...

Заев ги оштетил државниот и општинскиот буџет за над 58 милиони денари

Вечер Прес - 24.01.2014

АФЕРАТА СО ГРАДЕЖНОТО ЗЕМЈИШТЕ СКАПО ГИ ЧИНЕЛА СТРУМИЧАНИ Струмичкиот градоначалник Зоран Заев го оштетил општинскиот и Буџетот на Македонија за приближно 58,608.900 денари, навело Министерството за ...

Општина Струмица: Нетпрес лаже, продажбата за 1 евро e поништена

А1 On - 23.01.2014

Општина Струмица ги демантира обвинувањата во текстот со наслов „СКАНДАЛ: Заев продал државно земјиште за едно евро по квадрат на бизнис ортак кој го препродал за 6 пати поголема цена“ објавени на ...

Демант на општина Струмица за наводите на Нетпрес

Канал5 - 23.01.2014

Порталот „Нетпрес“ бесрамно и дрско ја лаже македонската јавност - реагираа од општина Струмица. Оттаму наведуваат дека објавата за Отуѓување на споменатото земјиште, е поништена од општина Струмица ...

Неправилности со земјишта во Струмица

МРТ - 23.01.2014

66 илјади и 450 квадратни метри државно градежно земјиште продала Општина Струмица по цена од 71 денар- објавија дел од интернет порталите. На електронското јавно наддавање реализирано на 30 октомври ...

Општина Струмица: Нетпрес лаже, продажбата за 1 евро e поништена!

Либертас - 23.01.2014

Општина Струмица ги демантира обвинувањата во текстот со наслов „СКАНДАЛ: Заев продал државно земјиште за едно евро по квадрат на бизнис ортак кој го препродал за 6 пати поголема цена“ објавени на ...

Општина Струмица го демантира „Нетпрес“ – продажбата за 1 евро e поништена!

Република - 23.01.2014

Општина Струмица ги демантира обвинувањата во текстот со наслов „СКАНДАЛ: Заев продал државно земјиште за едно евро по квадрат на бизнис ортак кој го препродал за 6 пати поголема цена“ објавени на ...

Општина Струмица: Порталот „Нетпрес“ бесрамно и дрско ја лаже македонската јавност.

Локално - 23.01.2014

Демант на Општина Струмица на текст објавен денес од страна на порталот „Нетпрес“ со наслов „СКАНДАЛ: Заев продал државно земјиште за едно евро по квадрат на бизнис ортак кој го препродал за 6 пати ...

Бизнис партнер на Заев купил општинско земјиште за 71 денар, па го продал за 430 денари по метар квадратен

Сител - 23.01.2014

Нов скандал ја тресе општина Струмица. Роднините и пријателите на Заев освен тендери добивале и државно земјиште. Порталот Нетпрес објави документација според која, бизнис партнерот на Зоран Заев, ...

Општина Струмица: „Нетпрес“ бесрамно и дрско лаже

Бриф - 23.01.2014

Порталот „Нетпрес“ бесрамно и дрско ја лаже македонската јавност, велат од општина Струмица во демантот на текстот објавен денеска од порталот „Нетпрес“ со наслов „СКАНДАЛ: Заев продал државно ...