TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зидан: Преку глава ми е веќе од се, преку глава од негативци кои редовно плукаат по Реал

Спортклуб - 12.01.2018

Зинедин Зидан удри по сите кои го критикуваат Реал Мадрид, вклучително и за дел од навивачите на самиот клуб, кои во последно време не се задоволни од она што го гледаат во Примера. Францускиот стратег потенцираше дека му е преку глава од ...

Перез: Нокаутирај го ПСЖ и добиваш нов договор или отстапи го местото за Лев

Sport M - 12.01.2018

Реал Мадрид, наводно, го спремаат Германскиот стратег Јоаким Лев како можна замена за Зинедин Зидан. Според Ла Стампа, Мадрид ќе го отпушти Зидан ако не ги помине ПСЖ во лигата на шампионите следниот месец.

Триумфален чекор во вториот дел од Бундеслигата за „Баварците“ (ВИДЕО)

Спортски - 12.01.2018

На отворањето на вториот дел од германското првенство, Баерн Минхен на гостувањето славеше против Баер Леверкузен со 3:1. Баварците со овој триумф ја продолжија низата од пет победи. Баерн поведе со погодоците на Мартинез во 32. и Рибери во 59.

Мајсторија на Хамес Родригез, ова не го бранат ни двајца голмани (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.01.2018

Баерн Минхен со 1-3 славеше на гостувањето кај Баер Леверкузен, точка на средбата стави Хамес Родригез со ремек дело од врвот на шеснаесетникот „Баварците“ со победа го започнаа вториот дел од сезоната во Бундеслигата, вечерва на стартот од 18.

ВИДЕО: Баерн Минхен триумфално и во Леверкузен

Спортклуб - 12.01.2018

Баерн Минхен вечерва триумфално се прошета низ Леверкузен кај домаќинот Баер, каде победи со 3:1 и ги однесе бодовите во Минхен. Во рамките на 18. коло од Бундеслигата по зимската пауза, на ред беше мечот Баер – Баерн, каде повторно подобри беа ...

Каква елеганција: Хамес со ремек-дело ја потврди победата на Баерн во дербито (Видео)

Дерби - 12.01.2018

Вториот дел од сезоната во Бундеслигата стартуваше со големото дерби меѓу Баер Леверкузен и Баерн Минхен, а според очекувањата, тимот на Јуп Хајнкес ја продолжи феноменалната серија и со нова одлична партија успеа да слави со 1:3 на секогаш ...

ВИДЕО: Баварците со полн плен се враќаат од Леверкузен

Gol.mk - 12.01.2018

По зимската пауза, Бундеслигата продолжи со 18. коло, во кое фудбалерите на Баерн Минхен во дербито на гостински терен го совладаа Баер Леверкузен со 1-3 (0-1). За Баерн Минхен денешната победа е петта во серија во шампионатот на Гермнаија, а истата ...

Баерн Минхен победнички со „фармацевтите“

Екипа - 12.01.2018

Германскиот првак Баерн Минхен успешно го почна вториот дел од сезоната во Бундес-лигата, совладувајќи го Баер Леверкузен на гости со 1-3. Тимот на Јуп Хејнкес го демонстрираше својот квалитет и заслужено освои три нови бода.

Лев на местото на Зидан во Реал Мадрид

Канал5 - 12.01.2018

Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев е најсериозниот кандидат да го замени Зинедин Зиндан на кормилото на Реал Мадрид. Како што пренесуваат шпанскиоте медиуми, претседателот на Реал, Флорентино Перез уште пред две години ...

Гвардиола руши рекорди и во ПЛ: Стана единствениот стратег со четири по ред признанија менаџер на месецот!

Gol.mk - 12.01.2018

По сите статистики, пресметки и очекувања, екипата на Манчестер Сити најверојатно ќе биде новиот шампион на Премиер лигата. „Граѓаните“ оваа сезона играат вонсериски фудбал, немаат пораз, а пред две седмици им беше прекината серија од 19 победи во ...

Две дерби средби на стартот на вториот дел на Бундес лигата

Канал5 - 12.01.2018

По речиси едномесечна пауза вечерва започнува вториот дел од фудбалскиот шампионат на Германија. Уште на стартот, ќе бидат одиграни два дерби дуели. Вечерва во Леверкузен, екипата на Баер, кој е на четвртото место, го пречекува актуелниот првак и ...

Зидан „удри“ по медиумите: Ми здодеа да слушам дека во Реал ситуацијата е лоша

Екипа - 12.01.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан на денешната прес-конференција пред мечот со Вилјареал ги критикуваше шпанските медиуми. Францускиот стратег истакна дека цело време се пишува дека во клубот ситуацијата е лоша, се е лошо, од таму произлегувале ...

Зидан ќе ја води „Старата дама"?

SportMedia - 12.01.2018

Најновата информација од „чизмата" вели дека претседателот на Јувентус Адреа Ањели при евентуално заминување на Масимилијано Алегри од кормилото на тимот, би сакал да го донесе актуелиот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан.

Зидан уморен од критиките за Реал: Лесно е да се каже дека се е лошо…

Дерби - 12.01.2018

Реал Мадрид не игра на посакуваното ниво во оваа натпреварувачка сезона, има 16 бода минус во однос на Барселона во Примера, додека пак во Копа Дел Реј се пласираше во четвртфиналето иако не импресионираше против второлигашот Нуманија кого не го ...

Зидан збесна: Доста е веќе, само плукате по Реал!

Спортски - 12.01.2018

Зинеди Зидан ги обвини медиумите дека пишуваат само негативни работи за Реал Мадрид, притоа го омаловажуваат успесите на „кралскиот“ клуб. „Уморен сум од вашите приказни дека Реал е лош, најлесно е да се каже дека ништо не е како што треба, а свесни ...

Пеп Гвардиола добива одлични вести!

Спортски - 12.01.2018

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола добива одлични вести. Менаџерот на Манчестер Сити разговарал со докторот на кого му беше доверено лекувањето на Габриел Хесус и во таа прилика му беше соопштено дека Бразилецот ќе биде спремен да се врати на ...

Гвардиола продолжува да пишува историја во Премиер лигата

Спортски - 12.01.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја освои наградата за тренер на месецот во Премиер лигата и тоа рекорден четврти пат по ред. Каталонскиот стратег е прв во историјата на Премиер лигата кој успеал да биде избран за најдобар четири пати по ...

Пред фактите и боговите молчат: Роналдо е главен виновник што Реал заостанува зад Барселона

Спортклуб - 12.01.2018

Не е мината ниту половина од сезоната во Ла Лига, а „Кралскиот клуб“ се чини испадна од шампионската трка… Најголемиот ривал на „Кралевите“, екипата на Барселона, има предност од дури 16 бода на табелата, но и натпревар повеќе, а убедливата победа ...

Статистиката води кон тоа – Дали Роналдо е виновникот за заостанувањето на Реал?

Спортски - 12.01.2018

Доколку се водиме според статисиката и бројките тие не наведуваат на такво размислување… Не поминала ниту половина сезона во Примера, а „кралевите“ веќе не се надеваат на титулата во првенството.

Гвардиола собори уште еден рекорд: Четврти пат по ред најдобар во Премиер лигата!

Спортклуб - 12.01.2018

Пеп Гвардиола конечно го „скоцка“ Манчестер Сити по свој вкус, доведе играчи какви што му требаат и кои знае како да ги искористи, а за тоа не жалеше пари, оние кои останаа во тимот се целосно препородени, па „Граѓаните“ газат во Премиер лигата и ...

Бомба од Италија, Алегри заминува го менува светски познато име

СуперСпорт - 12.01.2018

Се погласно се шпекулира дека по крајот на актуелната сезона Макс Алегри ќе си замине од Јувентус и ќе се упати кон Лондон каде ќе биде нов предводник на тимот на Челси. За таа цел од управата на Јувентус веќе се во потрага по тренер кој ќе го води ...

Гвардиола со историско достигнување во Премиер Лигата

Стандард - 12.01.2018

Пеп Гвардиола беше прогласен за менаџер на Премиер лигата во декември. Со тоа, тренерот на Манчестер Сити забележа историско достигнување во англиската фудбалска елита. 46-годишниот Шпанец е првиот специјалист кој ја освојува наградата во четири ...

Легендата си го кажа своето: Зидан мора да остане!

СуперСпорт - 12.01.2018

Зинедин Зидан благодарение на постигнатите резултати треба да ја задржи довербата кај управата на Реал, смета поранешниот фудбалер на тимот од Мадрид, Михаел Лаудруп. Реал има 16 бодови помалку од Барселона во Примера, па се повеќе се зборува за ...

Рекордерот Гвардиола: Четврта награда во низа за најдобар тренер на месецот

Екипа - 12.01.2018

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ја освои наградата за најдобар стратег за месец декември во Премиер – лигата, и стана првиот менаџер кој ја освоил оваа награда четири месеци во низа.

Дали пукна љубовта меѓу Зидан и Перез: Францускиот стратег на излезна врата од кралскиот клуб

Дерби - 12.01.2018

Тоа што беше шпекулација очигледно станува вистина. Зинедин Зидан е пред излезна врата од редовита на Реал Мадрид. Очигледно поразите и лошите резултати, а особено моментот на раздор во тимот си го направи своето.

Крај на ерата на Зидан: Перез избра нов тренер!?

Спортски - 12.01.2018

Актуелниот првак на Европа и Шпанија, мадридски Реал, поминува преку тежок период. Тренерот Зинедин Зидан како да го изгубил компасот во екипата и Кралевите од натпревар во натпревар играат се послабо.

Перез си има свој адут за нов тренер на Реал, ама Роналдо сака(л) друг стратег!

Sport 1 - 12.01.2018

Ситуацијата во Мадрид не е ниту малку сјајна по слабите резултати на РЕал Мадрид, па тренерот Зинедин Зидан се соочува со голем притисок за очајните резултати и сериозната криза која го тресе мадридакиот великан, што е доволен повод веќе да се ...

Роналдо му соопшти на Перез, кој тренер го сака на клупата на Реал Мадрид

Sport 1 - 11.01.2018

Зинедин Зидан може да го спаси само некакво чудо сезонава. Реал Мадрид не е ни блиску до минатосезонската форма и игра, па неговите денови на клупата на „кралевите“ му се избројани. Претседателот на клубот, Флорентино Перез нема да избрза со отказ ...

Баерн сака да го задржи на клупата Јуп Хајнкес

Кајгана - 11.01.2018

Тренерот на Баерн од Минхен Јуп Хајнкенс повтори дека нема да го продолжи договорот, но управата на клубот сака да го убеди за и следната сезона да остане на клупата. После првиот дел од сезоната Баерн има 11 поени предност во однос на ...

РОНАЛДО РАЗГОВАРАЛ СО ПЕРЕЗ: Овој тренер треба да го води Реал по Зидан

Спортски - 11.01.2018

Ситуацијата во мадридскиот Реал веќе подолго време е доста тешка, а се повеќе се пишува за отказот на Зидан во Реал. Францускиот тренер на „Кралскиот“ клуб им донесе две титули шампион на Европа и една титула во Шпанија, но тоа можеби не е доволно ...

Зидан: Критиките не ме интересираат!

Спортски - 11.01.2018

Наместо да одговорат на силните критики со убедлива победа, фудбалерите на Реал Мадрид одиграа реми (2:2) на „Сантиаго Бернабеу“ против второлигашот Нумансија. И покрај слабата игра и лошите резултати, тренерот на „кралевите“ Зинедин Зидан е спокоен ...

Баерн гази и без Левандовски (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2018

Фудбалерите на Баерн Минхен ја отворија 2018 година со лесна победа над Баер од 3-1 во Леверкузен, во дербито на 18-то коло од Бундеслигата. Хави Мартинез го отвори резултатот во 32-та минута по една мешаница во шеснаесетникот на домаќините, а потоа ...

Ќе остане ли Хејнкес во Баерн – Еве го одговорот!

Спортски - 11.01.2018

Искусниот стручњак го превзема кормилото од Баварците на почетокот од сезоната откако отказ заработи Карло Анчелоти и за кратко време успеа да го врати Баерн на вистинскиот пат. Тренерот на Баерн денес повтори дека нема да го продолжи договорот , но ...

Зидан е бивши: Перез започна преговори со неговиот наследник

Спортски - 11.01.2018

Шпанските медиуми денес лансираа вистиска „бомба“ и тврдат дека претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез веќе го пронашол наследникот на Зинедин Зидан. Имено, „Диарио Гол“ тврди дека Перез веќе започнал преговори со селекторот на германската ...

Лев на местото на Зидан во Реал Мадрид

Локално - 12.01.2018

– Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев е најсериозниот кандидат да го замени Зинедин Зиндан на кормилото на Реал Мадрид. Како што пренесуваат шпанскиоте медиуми, претседателот на Реал, Флорентино Перез уште пред две години ...

Кристијано Роналдо разговараше со Перез: Овој тренер треба да го води Реал Мадрид!

СуперСпорт - 11.01.2018

Ситуацијата во Мадрид е долго време тешка, а се повеќе шпекулации пристигнуваат за отказ на Зидан. Тој можеби му донесе два трофеи во Европа на Реал Мадрид и една титула во Шпанија, но тоа можеби нема да биде доволно за да го дочека крајот на ...

Две дерби средби на стартот на вториот дел на Бундес лигата

+инфо - 12.01.2018

Вечерва во Леверкузен, екипата на Баер, кој е на четвртото место, го пречекува актуелниот првак и лидер на табелата минхенски Баерн. По речиси едномесечна пауза вечерва започнува вториот дел од фудбалскиот шампионат на Германија.

Реал Мадрид води преговори со Јоаким Лев

Стандард - 11.01.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез започнал разговори со Јоаким Лев, вели „Дијарио Гол“. Според информациите, шефот на „кралевите“ одлучил да „расчисти“ со Зинедин Зидан по 30 јуни. Перез веќе сопрел на одредено име за заменик на Зидан.

Перез повеќе не чека – отпочна преговори со славно имe за да го презеде кормилото на „кралевите“

Спортклуб - 11.01.2018

Реал Мадрид по одличната мината сезона во која освои се што можеше да се освои, годинава доживеа драстичен пад и самите не може да се пропознаат. Зинедин Зидан го продолжи договорот со „кралевите“, но тоа не е гаранција дека ќе остана во клубот, ...

Реал Мадрид игра КАТАСТРОФАЛНО, а Зидан вели: Задоволен сум!

Спортклуб - 11.01.2018

Реал Мадрид е во катастрофална форма, а потврда за тоа е и синоќешното реми од 2-2 против Нумансија во реванш дуелот од Купот на Кралот. Но ниту овој резултат не го загрижува тренерот на „кралевите“ Зинедин Зидан кој вели дека сепак е задоволен.

Зидан заминува во јули: Реал Мадрид преговара со селектор за да седне на клупата

Sport 1 - 11.01.2018

Деновите на француската легенда Зинедин Зидан во Реал Мадрид се избројани, но актуелниот кормилар на тимот нема да биде сменет среде сезона, туку ќе добие клоца на лето и покрај освоените трофеи досега, најавија шпанските медиуми.

Зидан соопшти важна новост во јавноста по неочекуваното реми со второлигашот Нумансија

Дерби - 11.01.2018

Реал Мадрид сигурно не очекуваше да се мачи со Нумансија во повратниот дуел од осминафиналето во шпанскиот куп, но сепак реалноста беше таква и комбинираниот состав на Зинедин Зидан во самата завршница од мечот беше силно притиснат од второлигашот ...

Свирежи за Реал, Зидан задоволен од пласманот

Идивиди - 11.01.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид со свирежи од публиката беа испратени во соблекувалната по завршувањето на синоќешниот дуел со второлигашот Нумансија (2:2). Реал кој е актуелен европски и шпански шампион, обезбеди пласман во четвртфиналето на Кралскиот ...

Реал Мадрид не успеа да ја победи Нумансија на Сајтијаго Бернабеу (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.01.2018

Реал Мадрид одигра само 2-2 против Нумансија, но благодарение на победата во првиот меч се пласира во четвртфиналето од Купот на Шпанија. Реал Мадрид со убедлива предност од 3-0 го почна денешниот реванш куп натпревар против Нумансија, па Зинедин ...

Борусија Дортмунд не го пушта Шурле

Курир - 11.01.2018

Директорот на Борусија Дортмунд, Михаел Зорц го отфрли шпекулациите за заминување на Андре Шурле од „Вестфален“. Директорот на Борусија Дортмунд, Михаел Зорц го отфрли шпекулациите за заминување на Андре Шурле од „Вестфален“.

Дали пукна љубовта меѓу Зидан и Перез: Францускиот стратег на излезна врата од кралскиот клуб

Точка - 12.01.2018

Тоа што беше шпекулација очигледно станува вистина. Зинедин Зидан е пред излезна врата од редовита на Реал Мадрид. Очигледно поразите и лошите резултати, а особено моментот на раздор во тимот си го направи своето.

Зидан е бивши: Перез започна преговори со неговиот наследник

Таратур - 11.01.2018

Шпанските медиуми денес лансираа вистиска „бомба“ и тврдат дека претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез веќе го пронашол наследникот на Зинедин Зидан. Имено, „Диарио Гол“ тврди дека Перез веќе започнал преговори со селекторот на германската ...

Флорентино го подготвил Лев како наследник на Зидан

Шеталиште - 11.01.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез започнал разговори со Јоаким Лев, вели „Диарио Гол“. Според информациите, шефот на „кралевите“ одлучил да „расчисти“ со Зинедин Зидан по 30 јуни. Перез веќе сопрел на одредено име за заменик на Зидан.

Зидан соопшти важна новост во јавноста по неочекуваното реми со второлигашот Нумансија

Точка - 11.01.2018

Реал Мадрид сигурно не очекуваше да се мачи со Нумансија во повратниот дуел од осминафиналето во шпанскиот куп, но сепак реалноста беше таква и комбинираниот состав на Зинедин Зидан во самата завршница од мечот беше силно притиснат од второлигашот ...

Свирежи за Реал, Зидан задоволен од пласманот

+инфо - 11.01.2018

Сепак, тренерот Зинедин Зидан, по натпреварот изјави дека најважно е што Реал оди во следната фаза и е среќен поради тоа. Фудбалерите на Реал Мадрид со свирежи од публиката беа испратени во соблекувалната по завршувањето на синоќешниот дуел со ...