TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пред јубилеjниот концерт ДНК ја претставија новата песна „Романи“

Н.Македонија - 24.11.2022

Љубителите на групата ДНК, која годинава прославува голем јубилеј, 20 години на македонската музичка сцена, веќе ги одбројуваат деновите до 3 декември кога во СКЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе се случи нивниот голем јубилеен концерт, со кој ќе го ...

„Романи“ - ДНК со нова песна и спот во пресрет на јубилејниот концерт

Скопје инфо - 24.11.2022

Познатото македонско дуо ДНК ја објавија новата песна во пресрет на големиот јубилеен концерт кој ќе се случи во декември. „Романи” е насловот на новата љубовна тема, а со која момците го заокружуваат последниот студиски материјал „Дваесет”.

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова песна

Репортер - 23.11.2022

Дуото ДНК ја промовираа нивната нова песна „Романи“ , со што е и последен сингл, со кој го затвораат албумот насловен “Дваесет”. „Се надеваме дека ќе ви се допадне, и многумина од вас ќе ја посветат на своите сакани.

„Добивме, ку*ац“ вели Панчо на прашањето дали добиле помош од државата за големиот јубилеј

Република - 23.11.2022

На прес-конференција, Панчо, Андреј и нивниот тим објавија детали за големиот концерт на 3 декември во „Борис Трајковски“, со кој музичкото дуо ДНК ќе прослави 20 години успешна музичка кариера.

(Видео) „Рани“ нова песна на ДНК пред јубилејниот концерт

ММС - 23.11.2022

Не, не ништо не, овие години не промениле, срце полно рани, рани, рани, рани, во душа празни страни, непишани романи… вака гласи рефренот од новата тема на ДНК, со наслов „Романи“, а со која момците го заокружуваат последниот студиски материјал ...

Панчо и Андреј од ДНК ги соопштија деталите за концертот: „Цената на влезниците е достапна за сите, а од државата ...

Убавина и Здравје - 23.11.2022

Полека се ближи денот до големиот концерт на едни од најпознатите музички имиња во нашата земја, популарното дуо ДНК . Концертот е закажан за на 3-ти декември во спортскиот центар „Борис Трајковски“, а поводот и тоа како е значаен – 20 години ...

ДНК за 20 години постоење досега испишаа музичка историја, а отсега и – „Романи“ (ВИДЕО)

Вистина.мк - 24.11.2022

Не, не ништо не, овие години не промениле, срце полно рани, рани, рани, рани, во душа празни страни, непишани романи… вака гласи рефренот од новата тема на ДНК, со наслов „Романи“, а со која момците го заокружуваат последниот студиски материјал ...

(ВИДЕО+ФОТО) „ДНК“ со новата тема „Романи“ го најавува јубилејниот концерт на 3. декември

Екран - 24.11.2022

Не, не ништо не, овие години не промениле, срце полно рани, рани, рани, рани, во душа празни страни, непишани романи… вака гласи рефренот од новата тема на ДНК, со наслов „Романи”, а со која момците го заокружуваат последниот студиски материјал ...

„Романи“- една нова убава љубовна тема од ДНК

Република - 24.11.2022

Не, не ништо не, овие години не промениле, срце полно рани, рани, рани, рани, во душа празни страни, непишани романи… вака гласи рефренот од новата тема на ДНК, со наслов „Романи“, а со која момците го заокружуваат последниот студиски материјал ...

ДНК со нова тема: „Романи“ го заокружува нивниот последеналбум „Дваесет“

Fashionel - 24.11.2022

Не, не ништо не, овие години не промениле, срце полно рани, рани, рани, рани, во душа празни страни, непишани романи ... вака гласи рефренот од новата тема на ДНК, со наслов „Романи", а со која момците го заокружуваат последниот студиски материјал ...

Ќе останеме во салата по концертот се додека фановите го бараат тоа од нас!

Фокус - 24.11.2022

Дуото ДНК се подготвува за својот концерт кој ќе се одржи на трети декември во арената Борис Трајковски, а со кој ќе одбележат 20 години на сцената. Тие деновиве ја промовираа и новата песна насловена „Романи“, која е 12-то парче на нивниот албум ...

(Видео) Само неколку дена пред големиот концерт - ДНК ја промовираа „Романи“

Точка - 24.11.2022

„’Романи’ е една убава љубовна тема. Метафорична приказна, несекојдневен спој и песна со неочекуван рефрен, нешто што ете го чувавме како последнo парче од приказната наречена „Дваесет“, албум што значи заокружување на овој наш 20-годишен јубилеј“, ...