TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Една година без Драган Вучиќ: Омилениот водител и шоумен на сите генерации

Слободен Печат - 04.05.2021

На денешен ден, минатата година како гром од ведро небо се рашири веста за смртта на еден од најпознатите водители во нашата држава, Драган Вучиќ. Во неговата биографија ќе бидат запишани многу телевизиски проекти кои ги сработил, а особено ќе биде ...

Солзите не престанаа да течат – Една година од смртта на Драган Вучиќ

ММС - 04.05.2021

Почина татко ми од тоа зло, рече рече Мартин Вучиќ на овој ден минатата година и ја потврди смртта на неговиот татко Драган. Шок и неверување беше информацијата дека Драган ја загуби битката со корона, особено поради фактот што тогаш сеуште не ...

Eднa гoдинa бeз Драган Вучиќ: Coпpyгaтa Весна yпaти пopaкa

4NEWS - 04.05.2021

На 4 мај ќе се наврши точнио една година откако овој свет го напушти познатиот водител, музичар и шоумен Драган Вучиќ. Весна Вучиќ, неговата сопруга не се огласи во јавноста по загубата на сопругот.

Емотивна порака од сoпpyгaтa Весна, еднa гoдинa од смртта на Драган Вучиќ

Lider - 04.05.2021

На 4 мај ќе се наврши точнио една година откако овој свет го напушти познатиот водител, музичар и шоумен Драган Вучиќ. Весна Вучиќ, неговата сопруга не се огласи во јавноста по загубата на сопругот.

Една година без Драган Вучиќ: Сопругата Весна упати силна порака, после неговата смрт ништо не е исто

Убавина и Здравје - 04.05.2021

На денешен ден се навршува точно една година откако овој свет го напушти познатиот водител, музичар и шоумен Драган Вучиќ. Весна Вучиќ, неговата сопруга не се огласи во јавноста по загубата на сопругот.

Една година од смртта на Драган Вучиќ

Курир - 04.05.2021

Пејачот, композитор и ТВ-водител Драган Вучиќ почина на денешен ден пред една година на Инфективната клиника во Скопје поради компликации од коронавирус, а подолго време бил дијабетичар. Вучиќ е автор на популарни поп песни како „Свирете ја ‘Зајди, ...

Една година од смртта на Драган Вучиќ

Скопје инфо - 04.05.2021

Пејачот, композитор и ТВ-водител Драган Вучиќ почина на Инфективната клиника во Скопје поради компликации од коронавирус, а подолго време бил дијабетичар. Вучиќ е автор на популарни поп песни како „Свирете ја ‘Зајди, зајди’“, „Ангели ме носат“, ...

Ни се излизга меѓу прсти: Сопругата на Драган за трагедијата

Мастило - 04.05.2021

На денешен ден пред точно една година засекогаш не’ напушти Драган Вучиќ. Познатиот музичар и водител неколку дена се бореше за живот на Инфективната клиника во Скопје, откако му беше дијагностициран коронавирус.

Една година без Драган Вучиќ: Сопругата Весна упати силна порака

Република - 03.05.2021

На 4 мај ќе се наврши точнио една година откако овој свет го напушти познатиот водител, музичар и шоумен Драган Вучиќ. Весна Вучиќ, неговата сопруга не се огласи во јавноста по загубата на сопругот.