TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонските граѓани ќе може да патуваат во БиХ со лични карти, информира Бојмацалиев

360 степени - 27.02.2024

Босна и Херцеговина засега е единствената земја која писмено извести дека не дозволува движење – влез и излез од нејзината територијата, за македонските граѓани кои имаат валидни пасоши со старото уставно име на државата Македонските граѓани ќе може ...

Македонските граѓани може да патуваат со лични карти за Босна и Херцеговина

24Инфо

Македонските граѓани, сепак, ќе може да патуваат со личните карти со старото име во БиХ, информира Бојмацалиев

Макфакс

Македонските граѓани може да патуваат со лични карти во Босна и Херцеговина

Кумановски м.

Официјално: Уште една граница се отвора за притворените македонски граѓани

Press24

Македонските граѓани може да патуваат со лични карти за Босна и Херцеговина

4NEWS

Македонците може со старите лични карти да патуваат во БиХ

Сител

Опсервер Локално 24 Вести Курир Frontline Нетпрес Точка МКД

Белки од турлитава-состојбата, собраниската кујна ќе подготви нешто прифатливо

Н.Македонија - 27.02.2024

Искуствата на македонските граѓани во земјава со добивање на новите лични документи, а особено со патните исправи се безбројни, а атрибутите на тие искуства се исто така многубројни: разочарувачки, тажни, комични, гневни… За оние пак што останале ...

Маричиќ најавува нова пратка од 300.000 формулари за пасоши

Во Центар

Маричиќ: Во јуни треба да пристигне пратка од 300 000 обрасци и до септември да имаме 1 900 000 издадени пасоши

360 степени

Бојан Маричиќ во Топ Тема: Во јуни пристигнува нова тура обрасци од околу 300.000 и практично до септември ќе се издадат околу 1.900.000 пасоши

Телма

Маричиќ најавува нова тура од 300 илјади обрасци за пасоши во јуни

Слободен Печат

Ќе го тргнат ли пратениците „ветото“ за пасошите?

Вечер Прес

Маричиќ: Во јуни пристигнува нова тура обрасци од околу 300.000

Фокус

Либертас Бриф Н.Македонија Рацин 24Инфо Независен Zoom Во Центар

Бојмацалиев тврди дека нема хаос со документите, а признава дека линиите се зафатени и граѓаните не можат да добијат ...

Скопје1 - 27.02.2024

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за штипската ТВ Стар запрашан за функционирањето на пунктот во полициската станица „Пролет”, рече дека граѓаните можеа да добијат услуга, а сега телефонските линии се ...

Бојмацалиев: Нема хаос и пречки во управните служби

Во Центар

Бојмацалиев: Го растуривме системот ВМРО-МВРО, сега има систем на професионалници кои си ја сакаат државата и работат само во интерес на граѓаните

Рацин

Бојмацалиев: Нема хаос и опструкции во управните служби, МВР точно организирало и предвидело се

Бриф

Бојмацалиев: Ги пречекав обрасците за пасошите за да им ја доловам реалноста на граѓаните

Слободен Печат

ВМРО ДПМНЕ: Власта на СДС и ДУИ е одговорна за катастрофата со издавањето на исправи

Локално

Бојмацалиев: Нема хаос и опструкции во управните служби, МВР точно организирало и предвидело се’

24Инфо

Локално Независен Фокус 24Инфо Frontline Во Центар МКД Либертас

СДС веднаш да го прифати нашиот предлог за продолжување на важноста на пасошите и да ги ослободи граѓаните од државен ...

Макфакс - 27.02.2024

ВМРО-ДПМНЕ оценува дека СДС создаде вистински хаос во државата. Според оваа партија, владата на СДС и ДУИ во домашен притвор стави над 600.000 граѓани, а на над стотици илјади граѓани им го загрози престојот во странство.

„СДС и ДУИ го создадоа проблемот со пасошите, наместо да прават театар со пречек на обрасци, да покажат доблест и да гласаат за продолжување на важноста“

Курир

„Наместо да прават театар со пречек на обрасци, СДС и ДУИ да покажат доблест и да гласаат за продолжување на важноста на пасошите“, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

„Наместо да прават театар со пречек на обрасци, СДС и ДУИ да покажат доблест и да гласаат за продолжување на важноста на пасошите“, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да прават театар со пречек на обрасци, СДС и ДУИ да гласаат за продолжување на важноста

МКД

„Наместо да прават театар со пречек на обрасци, СДС и ДУИ да покажат доблест и да гласаат за продолжување на важноста на пасошите“, велат од ВМРО-ДПМНЕ

MTM

СДС и ДУИ го создадоа проблемот со пасошите, наместо да прават театар со пречек на обрасци, да покажат доблест и да гласаат за продолжување на важноста, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес

Република MakPress Алфа Вечер Прес Опсервер Точка MTM Centar