TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Абрамович даде зелено светло, Челзи почнува со операцијата „Халанд“

Спортманија - 26.02.2021

На Сините им се чека до летото 2022 за да платат 75 милиони евра, ќе дадат од вишок само да го добијат неприкосновениот Норвежанец Челзи дефинитивно се наметна во трката за потписот на Ерлинг Халанд, фантастичниот млад напаѓач на Борусија Дортмунд.

Тухел може да биде среќене – Абрамович подготви огромна сума на пари за засилувања

Спортклуб - 26.02.2021

На германскиот стручњак Томас Тухел засега одлично му оди на клупата на Челси. Неговиот ангажман наместо Френк Лампард се покажа како вистински потег бидејќи Сините играат навистина феноменален фудбал. Тухел на располагање има исклучително добар тим.

Почнува аукцијата за Халанд – првата понуда изнесува 90 милиони евра

Екипа - 26.02.2021

Ерлинг Халанд има клаузула во договорот со Борусија Дортмунд што во летото 2022 година го прави достапен за 75 милиони евра, но бројни европски клубови се подготвени уште летово да тргнат во офанзива за да го доведат норвешкиот суперталент во своите ...

Започна трката за Халанд, Челси е првиот тим кој ќе понуди повеќе од 100 милиони евра

Слободен Печат - 26.02.2021

Англискиот тим планира да се вклучи во трката за потписот со еден од најдобрите напаѓачи на светот, Ерлинг Халанд. Иако Реал Мадрид покажа сериозен интерес и се смета за главен фаворит за ангажман на напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлигн Халанд, во ...

Борусија Дортмунд замената за Халанд ја најде во Реал Сосиедад

Дриблинг - 26.02.2021

Ако Ерлинг Халанд ја напушти Борусија Дортмунд ова лето, неговата замена ќе пристигне од Ла Лига, пренесува Скај Германија. Норвежанецот се поврзува со трансфер во Реал Мадрид а постои можност и за понуда од двата клуба од Манчестер.

Газда Роман даде зелено светло, Челзи тргнува по Халанд

Gol.mk - 26.02.2021

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович, дал дозвола клубот да тргне по потписот на Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд и „сините“ од Лондон се подготвени да активираат голема трансфер бомба.

Абрамович дал „зелено светло“ за трансферот на Халанд

Спортски - 26.02.2021

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович дал „зелено светло“ за трансферот на Ерлинг Халанд, пренесуваат англиските медиуми. 20-годишниот напаѓач на Борусија Дортмунд игра уште една фантастична сезона и има постигнато 27 гола на 25 меча.

„Билд“ јавува: Абрамович дал зелено светло, Челси тргнува по ново скапоцено засилување

Дерби - 26.02.2021

Угледниот германски медиум „Билд“ јавува дека сопственикот на Челси, Роман Абрамович дал зелено светло за ангажман на еден скап фудбалер. Станува збор за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Браут Халанд кој игра во изворнедна форма веќе втораг ...

Покрај Халанд, Сити сака уште една ѕвезда на Бортмунд

Спортски - 26.02.2021

Манчестер Сити на лето сака да донесе две ѕвезди на Борусија Дортмунд, пренесуваат англиските медиуми. За интересот на „граѓаните“ кон Ерлинг Халанд се пишува веќе подолго време, но Гвардиола го сака и младиот Џовани Реина.

Абрамович е сериозно загреан за Халанд: Дилемата е следна – 2021 или 2022?

Спортклуб - 26.02.2021

Ерлинг Халанд во Борусија Дортмунд покажа дека е сериозен фудбалер, за кого допрва ќе се борат големите клубови. Веќе сегашниот интерес од десетина екипи за овој фудбалер, не е случаен. Халанд беше купен од Дортмунд за 20 милиони евра, а со оглед на ...

Борусија Дортмунд веќе најде замена за Халанд

Спортски - 26.02.2021

Борусија Дортмунд сака да си го врати назад напаѓачот на Реал Сосиедад, Алексадар Исак, пренесува „Скај Германија“. Според изворот 21-годишниот напаѓач е фаворит за наследник на ѕвездата Ерлинг Халанд.

Абрамович ќе потроши 200 милиони евра за Халанд?

СуперСпорт - 26.02.2021

Англиските медиуми вчера објавија дека сопственикот на Челси, Роман Абрамович е подготвен да плати неверојатни 200 милиони евра за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд. Абрамович повторно планира да троши многу пари летово за да создаде ...

Рускиот тајкун даде „зелено светло“ да се купи Ерлинг Халанд

Sport M - 26.02.2021

Уште кога дојде во Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд се поврзува со други клубови, а тогаш се коментираше дека германскиот тим е само отскочна даска. Многумина веруваат дека Норвежанецот на лето ќе направи голем трансфер, кој и досега според она што ...

Абрамович одобрил – Челси ја започнува „операцијата Ерлинг Халанд“

Денар - 26.02.2021

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович, дал дозвола, спортискиот секторот да ја започне „операцијата Ерлин Халанд“. Рускиот тајкун нема да штеди пари за да го донесе Норвежанецот, што значи дека во летниот преоден рок ќе се води голема борба за ...

ОГС флертува со Халанд

Вечер Прес - 26.02.2021

Менаџерот на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскер, потврди дека се уште е во контакт со најдобриот стрелец во дресот на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Ерлинг Халанд.

Рајола: Само десет екипи можат да си го дозволат Халанд

MakPress - 25.02.2021

Еден од најмоќните фудбалски менаџери во светот Мино Рајола откри денеска дека само десет клубови се финансиски моќни да си го дозволат норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд во своите редови. -Само до десет екипи можат да си дозволат да го купат Халанд.

Абрамович одобрил – Челси ја започнува „операцијата Ерлинг Халанд“

Точка - 26.02.2021

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович, дал дозвола, спортискиот секторот да ја започне „операцијата Ерлин Халанд“. Рускиот тајкун нема да штеди пари за да го донесе Норвежанецот, што значи дека во летниот преоден рок ќе се води голема борба за ...