TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Мицкоски: СДСМ нема програма, влече очајнички потези

Слободен Печат - 13.10.2021

Од власта немаат ниту план, ниту програма. Направиле флаери со истите ветувања од пред четири години и мислат дека народот пак ќе го прелажат. Но, на овие избори и покрај сите притисоци и закани за кои слушнав, и покрај бруталниот поткуп, според ...

Мицкоски: СДСМ немаат програма, единствено што прават е поткуп, како во Битола

Канал5

Мицкоски: Владата денес одржала седница на 159 точки, толку вкупно Заев оваа година не поминал

Сител

Мицкоски: Ако Заев е сигурен дека ќе ги добие изборите, зошто на 4 дена пред избори прави поткуп на 160 фирми

Курир

Мицкоски: Ако Заев е сигурен дека ќе ги добие изборите, зошто прави поткуп на 160 фирми

Канал5

Мицкоски: Ако Заев е сигурен дека ќе ги добие изборите, зошто на 4 дена пред избори прави поткуп на 160 фирми

Press24

Мицкоски: Ако Заев е сигурен дека ќе ги добие изборите, зошто на 4 дена пред избори врши поткуп на 160 фирми

Нетпрес

Република Курир Lider Press24 Слободен Печат Либертас Денешен MakPress

Верувам во македонскиот народ, верувам во граѓаните на Македонија, ќе излезат и ќе ги казнат криминалните измамнички ...

Република - 13.10.2021

Поткупот е брутален и ова не е фер и демократска трка со самото тоа што ВМРО-ДПМНЕ по трет пат почнува предизборна кампања со комплетно замрзнат имот. Значи ние не можеме да функционираме како нормална политичка партија, вели претседателот на ...

Мицкоски: Ова не е фер и демократска трка, ВМРО-ДПМНЕ трет пат почнува изборна кампања со замрзнат имот

Сител

Мицкоски: Ги повикувам граѓаните да гласаат, да не дозволат вакви ситни шибицари да им ја украдат иднината

МКД

Мицкоски: Во Битола има брутален поткуп од страна на советници на СДСМ

ТВ21

Мицкоски: Двајцата советници на СДСМ во Битола фатени се живи како вршат поткуп, одбраната е пријава дека неовластено како се снимани дека вршат поткуп

Курир

Мицкоски: Двајцата советници на СДСМ во Битола фатени се живи како вршат поткуп, се бранат неовластено биле снимени

Република

Мицкоски: Ако се толку сигурни дека победуваат, зошто поткyпуваат?

Нетпрес

Lider Денешен MakPress Курир

ВМРО-ДПМНЕ на вонредна прес-конференција ги обвини Заев и Владата за изборен поткуп на фирми

360 степени - 13.10.2021

Според Мисалјовски, станува збор за кривично дело, затоа што, на четири дена пред изборите, се прекршуваат законите за избори и за спречување корупција За изборен поткуп на фирми ги обвини денеска ВМРО-ДПМНЕ, на вонредна прес-конференција, премиерот ...

ВМРО-ДПМНЕ на вонредна прес-конференција ги обвини Заев и Владата за изборен поткуп на фирми

Либертас

(ВИДЕО) Мисајловски: Заев врши поткуп и кривично дело, на четири дена пред избори гласа финансиска помош за 159 фирми

Скопје1

Мисајловски: Заев врши поткуп и кривично дело

Канал5

Мисајловски: Заев врши поткуп и кривично дело, на четири дена пред избори гласа финансиска помош за 159 фирми

Република

Мисајловски: Заев на четири дена пред избори гласа финансиска помош за 159 фирми, ДКСК да отвори постапка

Press24

ВМРО-ДПМНЕ: Заев врши поткуп, 4 дена пред избори доделува финансиска помош на 159 компании

Фокус

Опсервер +инфо MTM Нетпрес Денешен MakPress 24Инфо

Нашата кампања е со проекти и иднина, а на опонентот со притисоци и уцени и поткуп

Република - 12.10.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во гостување на ТВ21 посочи дека нивната кампања е проследена со проекти и иднина, додека пак на опонентот со притисоци, уцени и поткуп. Тој вели дека од нивна страна оваа кампања е многу сериозно ...

Мицкоски: Нашата кампања е со проекти и иднина, а на опонентот со притисоци и уцени и поткуп

Курир