TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Страшна сообраќајка на патот Гостивар – Кичево, повеќе повредени во директниот судир

Centar - 24.03.2019

Во тешката сообраќајка која што се случила попладнево на магистралата Гостивар Кичево, околу 13 часот и 30 минути, има шест повредени. Според информациите во сообраќајката учествувале Бе-ем-ве со гостиварски таблички и тетовски “пасат”, кои имале ...

Повредени најмалку шестмина во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

+инфо - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Гостивар – Кичево, 6 лица се повредени

Магазин - 24.03.2019

Денеска околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница, на магистралниот пат Гостивар – Кичево, се судриле две патнички возила и повредени се најмалку шест лица. Според неофицијални информации тешката несреќа се случила околу 13:30 часот во ...

Страотна сообраќајка на патот Гостивар – Кичево, повредени шест лица

iPortal - 24.03.2019

Во тешката сообраќајка која што се случила попладнево на магистралата Гостивар Кичево, околу 13 часот и 30 минути, има шест повредени. Според информациите во сообраќајката учествувале Бе-ем-ве со гостиварски таблички и тетовски “пасат”, кои имале ...

Сообраќајка на патот Гостивар-Кичево, повредени повеќе лица

А1 On - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Страотна сообраќајка на патот Гостивар – Кичево, повредени шест лица

Фокус - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Тешка сообраќајка кај Гостивар, најмалку 6 провредени

Курир - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Сообраќајка на патот Гостивар-Кичево, повредени повеќе лица

24Инфо - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Сообраќајка на патот Гостивар-Кичево, повредени повеќе лица

1tv - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Тешка сообраќајка се случи попладнево кај Гостивар, најмалку 6 провредени

Република - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Сообраќајка на патот Гостивар-Кичево, повредени повеќе лица

Н.Македонија - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13.30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Тешка сообраќајка на патот Гостивар-Кичево, повредени најмалку шест лица

МКД - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Сообраќајка на патот Гостивар-Кичево, повредени повеќе лица

MakPress - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Сообраќајка на патот Гостивар-Кичево, повредени повеќе лица

Опсервер - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Сообраќајка на патот Гостивар-Кичево, повредени повеќе лица

Вечер - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Сообраќајна несреќа кај Мавровска раскрсница, повредени повеќе лица

Gostivarpress.mk - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Сообраќајка на патот Гостивар-Кичево, повредени повеќе лица

24 Вести - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Страотна сообраќајка на патот Гостивар – Кичево, повредени шест лица

Либертас - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.

Во директен судир на магистралниот пат Гостивар – Кичево, повредени шест лица

Скопје1 - 24.03.2019

Во судир на две патнички возила на магистралниот пат Гостивар – Кичево повредени се најмалку шест лица. Според првичните информации, несреќата се случила околу 13:30 часот во близина на мавровската раскрсница.