TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три хороскопски знаци кои не можете да ги излажете

Скопје24 - 15.04.2019

Секој од нас барем еднаш има кажано некоја лага. Некои умеат повешто да лажат, додека други пак немаат таква дарба. Но, без разлика колкав професионалец сте во лажење, според астрологијата, овие 3 хороскопски знаци секогаш ќе ве откријат.

Ова се трите најдобри жени за брак, според хороскопот

Press24 - 15.04.2019

Не постои дилема околу тоа дека хороскопот може многу да открие за карактерот на една личност. Тоа особено е важно при планирањето на бракот. Овие три жени се најдобрите сопруги, според хороскопот.

Пронајдете го вашиот внатрешен мир со помош на хороскопскиот знак

Кафе пауза - 15.04.2019

Илјадници години човекот барал знаење и знаци во ѕвездите. Астрологијата била проучувана уште пред 2.000 години, и тоа од страна на Индијците, Маите, Грците, Кинезите и Арапите. Астрологијата ја употребувал и познатиот Карл Јунг.

Три хороскопски знаци на кои им е најтешко да ги преболат бившите

Екран - 15.04.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Бившите љубови во сечиј живот оставаат трагови. Но, некои хороскопски знаци се склони кон преголемо идеологирање на ...

Три хороскопски знаци на кои им е најтешко да ги преболат бившите

Кајгана - 15.04.2019

Поранешните партнери оставаат трага во сечиј живот. Но, некои хороскопски знаци се склони на претерување во идеализацијата на бившите, па дури и ги споредуваат потенцијалните партнери со нив.

Три хороскопски знаци кои најтешко ги преболуваат поранешните

Точка - 15.04.2019

Поранешните љубови оставаат трага во сечиј живот. Но, некои хоросопски знаци се склони на претерано идеализирање на поранешните, па дури и ги споредуваат сите потенцијални партнери со нив, бидејќи им е многу потешко да го преболат раскинувањето од ...

Дневен хороскоп за 15.04.2019: Скорпиите ќе се бунтуваат, Вагите ќе бегаат од проблеми

Црнобело - 15.04.2019

Ќе ви започне ли работната недела со леснотија или ќе имате низа пречки кои ќе мора да ги ...

Април е добар за сите но овие три хороскопски знаци ќе бидат посебно среќни

Екран - 15.04.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овој месец ќе биде убав за сите без исклучок, се’ ќе тече мирно, позитивно, без препреки и без негативна енергија.

3 хороскопски знаци кои никогаш не се задоволни

Среќа.mk - 15.04.2019

Следните 3 хороскопски знаци никогаш не се задоволни. Тие се родени критичари, а нивната критика е насочена за се и кон секој. Можете да го дадете максимумот, но тие секогаш успеваат да пронајдат нешто што не е како што треба.

Зошто вагата ја сметаат за најдобар хороскопски знак

Lady - 15.04.2019

Личностите родени во знакот Вага се познати по својот логичен ум, но постојат и многу други работи кои ги одликуваат, а можеби не сте ги знаеле. За подобро да ги разберете Вагите околу себе, погледнете ги најголемите нивни тајни. 1.

3-те хороскопски знаци што ќе почувствуваат потешкотии во сезоната на Бикот

Кафе пауза - 14.04.2019

Некои лесно ќе се вознемируваат, некои ќе минуваат низ промени, а други пак ќе се чувствуваат многу несигурно во својот живот. Погледнете ги 3-те хороскопски знаци што ќе доживеат потешкотии во сезоната на Бикот и ако се пронајдете на листата, не ...

Дознајте која е најпривлечната особина на вашиот хороскопски знак

Press24 - 14.04.2019

Хороскопот може да ни открие колку сме им привлечни на другите луѓе, а секој хороскопски знак има нешто што го прави посебно привлечен. Во продолжение погледнете кои се вашите најпривлечни особини.

Ова се трите најдобри жени за брак, според хороскопот

Локално - 15.04.2019

Не постои дилема околу тоа дека хороскопот може многу да открие за карактерот на една личност. Тоа особено е важно при планирањето на бракот. Овие три жени се најдобрите сопруги, според хороскопот.

4 хороскопски знаци кои лесно се одљубуваат

Црнобело - 14.04.2019

Кога почнувате да ја губите љубовта кон некого, тоа е навистина болен процес и за вас, бидејќи се сеќавате колку всушност сте ја сакале таа личност. Чувството е навистина непријатно и би сакале да можете да го запрете целиот тој процес и да зачувате ...

Жените родени во овој хороскопски знак често се со статус „сингл“

Среќа.mk - 14.04.2019

Секоја врска трае различен временски период. Има некои врски кои што завршуваат уште на почетокот, а има и такви кои траат цел живот. Некои личности имаат само една врска во животот, други неколку, а трети пак неможат да ги избројат.

Дневен хороскоп за 14.04.2019: Вагите губат контрола над љубовта, Биковите ќе се спротивстават

Црнобело - 14.04.2019

Ќе заврши ли викендот како што очекувавте, со одмор и пријатна, опуштена ...

Откријте која е најпривлечната особина на вашиот хороскопски знак

Екран - 14.04.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопот може да ни открие колку сме им привлечни на другите луѓе, а секој хороскопски знак има нешто што го прави ...