TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изгледа како божица: Мајли Сајрус во новиот спот е неверојатна, а нејзиниот фустан е главната тема

Попара - 03.03.2024

Откако неодамна беше наградена со првото Греми за нејзиниот хит „Flowers“, кој се најде на врвот на топ листите, Мајли Сајрус ја претстави песната што всушност е напишана во 2012 година. Зборувајќи за Apple Music 1, Мајли и Фарел открија зошто толку ...

Мајли Сајрус ги воодушеви фановите со новата песна (ВИДЕО)

Канал5 - 04.03.2024

Вчера Мајли Сајрус ја објави песната Doctor (Work It Out) која ја сними во соработка со Фарел Вилјамс и ги воодушеви своите фанови. Досега е преслушана повеќе од три милиони пати на YouTube.

Мајката на Мајли Сајрус ѝ го украла момчето на својата ќерка и се омажила за него (ФОТО)

Канал5 - 02.03.2024

Семејството на пејачката Мајли Сајрус во последните години минува низ многу турбулентен период обележан со мистериозна расправија. А сега, мајката на семејството, Тиш Сајрус се најде во центарот на скандал бидејќи протекоа информации дека го ...

Скандалите на семејството на Мајли Сајрус: Татко ѝ има 27 години помлада девојка

Црнобело - 02.03.2024

Мајката на Мајли, Тиш, е во брак со актерот Доминик Пурсел. Но, според некои извори, таа буквално ѝ го украла на нејзината помала ќерка, односно сестрата на Мајли… Мајли Сајрус важи за една од поконтроверзните пејачки, но се чини дека во споредба со ...

📽️Мајли Сајрус и Фарел Вилијамс објавија дует

Локално - 02.03.2024

Неколку дена пред пејачката Мајли Сајрус да го привлече вниманието на Греми наградите, освојувајќи две статуетки, сличен успех постигна и Фарел Вилијамс, но од сосема друга причина. Тој најави биографски филм, наречен „Piece by Piece“, кој ќе ја ...

📷 🎥 ИЗГЛЕДА КАКО БОЖИЦА Мајли Сајрус во новиот спот носи фустан за кој сите зборуваат

+инфо - 04.03.2024

Откако неодамна беше наградена со првото Греми за нејзиниот хит „Flowers“, кој се најде на врвот на топ листите, Мајли Сајрус ја претстави песната што всушност е напишана во 2012 година. Зборувајќи за Епл мјузик 1, Мајли и Фарел открија зошто толку ...