TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фармерките со ШИРОКИ НОГАВИЦИ СЕ АПСОЛУТНИОТ ТРЕНД НА 2022: Три начини да ги стилизирате како трендсетерките!

Попара - 29.09.2022

Фармерките со широки ногавици се во тренд веќе неколку години, а овој тренд секако ќе продолжи и во наредните месеци. Постојат безброј начини како да го комбинирате овој модел на фармерки со други парчиња, а е идеална комбинација со патики за ...

5 знаци дека погрешно ги носите фармерките: Проверете дали е така и бидете во тек со модните правила!

Убавина и Здравје - 28.09.2022

Сега следува една многу важна лекциј – Како не треба да се носат фармерките оваа есен? Кога правите комбинација на беспрекорен изглед, пред се’ важно е да ја следите хармонијата. Бојата, текстурата, стилските трендови – се’ ова треба да се земе ...

Среда во кариран мантил и фармерки

Fashionel - 28.09.2022

Добро утро! Вашите омилени фармерки во класичен крој искомбинирајте ги со црн топ за да постигнете едноставна основа која ќе ја разиграте со бесмртен кариран мантил, чии портокалови елементи во спој со високи потпетици во впечатлива боја, како ...