TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Старт опасен по живот на еквадорскиот голман, Бразилецот Куња среќен што е неповреден!

Gol.mk - 27.01.2022

Лудо прво полувреме одиграа Еквадор и Бразил, во рамките од квалификациите на Светското првенство во Катар - КОНМЕБОЛ зона. Покажани се два црвени картони, а посебно груб прекршок му претходеше првиот на голманот на еквадарската репрезентација, ...

Со копачка во грло – старт за во затвор (ВИДЕО)

Екипа - 27.01.2022

Јужноамериканските фудбалски дуели со себе секогаш носат посебен жар, но некогаш знаат и да претераат. Така беше денеска на дуелот помеѓу Еквадор и Бразил во квалификациите за СП 2022 во кој старт за во затвор имаше еквадорксиот голман Александер ...

Со копачка у грло: Голманот на Еквадор бранеше само 15 минути! (ВИДЕО)

24Фудбал - 27.01.2022

Еквадор и Бразил одиграа грубо прво полувреме по кое Бразилците водат со 1-0, беа покажани два црвени картони. Бразил води со гол на Касемиро од 6. минута, но грубоста на овој меч е во преден план.