TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Месецов во земјава треба да пристигнат над 300 илјади вакцини

Бизнис Вести - 08.04.2021

Премиерот Зоран Заев очекува во текот на овој месец во земјава да стигнат околу 300 илјади вакцини од различни производители и процесот на масона вакцинација да тече непречено. Вели дека во моментов согласно количината на вакцини што ја имаме ...

Заев: Месецов во земјава треба да пристигнат над 300 илјади вакцини

Канал5

Заев: Месецов во земјава треба да пристигнат над 300 илјади вакцини

iPortal

Заев: Месецов треба да ни пристигнат над 300 илјади вакцини

Кајгана

До крајот на април очекуваме да пристигнат над 300 илјади вакцини, вели Заев

Независен

Заев: Месецов во земјава треба да пристигнат над 300 илјади вакцини

24Инфо

Заев: Месецов во земјава треба да пристигнат над 300 илјади вакцини

Скопје инфо

Press24 Бриф Либертас еМагазин Опсервер OhridNews MakPress Денешен

Заев: Очекуваме до крај на април да пристигнат 300.000 вакцини

Нетпрес - 08.04.2021

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција, по новинарско прашање околу пристигнувањето на нови вакцини, истакна дека истите се очекуваат во текот на целиот месец април. „Очекуваме во текот на целиот месец април да пристигнат вакцини, ...

Заев: Очекуваме да го завршиме месец април со 300 илјади вакцини

ТВ21

Заев вели дека до крајот на април ќе имаме повеќе од 300 илјади вакцини

Нетпрес - 08.04.2021

На прашање за вакцините премиерот Заев најави дека до крајот на овој месец ќе пристигне поголемо количество на вакцини, со цел што побрза имунизација. Заев рече дека ќе стигнат дози на руската вакцина „Спутник В“, и дополнителни вакцини како ...

Заев: До крајот на април ќе имаме повеќе од 300.000 вакцини

Слободен Печат

Заев најави повеќе од 300.000 вакцини до крајот на април

Нова ТВ

До крајот на април ќе имаме повеќе од 300 илјади вакцини, најави Заев

Фокус

Заев: До крајот на април ќе имаме повеќе од 300 илјади вакцини

Република

Заев: До крајот на април треба да стасаат вкупно 300.000 вакцини

Скопско Ехо - 08.04.2021

До крајот на април во Македонија треба да стасаат вкупно 300.000 различни вакцини против корона вирусот, најави денеска премиерот Зоран Заев. На прес-конференцијата посветена на економските мерки на Владата, тој одговори на новинарско прашање врзано ...

300.000 вакцини ќе имаме до крајот на април, рече Заев

Сакам да кажам