TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово

Канал5 - 12.01.2018

На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри. Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на останатите патишта низ државата ...

Маглата утрово ги замагли овие патни правци, внимавајте ако патувате

Фактор - 12.01.2018

Голема магливост е присутна на повеќе патни правци утринава. Намалена видливост ќе ве дочека ако тргнете на пат кај Маврово, Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража. Таму видливоста е од 50 до 100 метри.

АМСМ информира кои патишта се проблематични вечерва

Press24 - 11.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека, а во Крушево видливоста е намалена 50 до 100 метри поради магла.

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово...

Н.Македонија - 12.01.2018

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри.

Магла на повеќе патни правци

Тера - 12.01.2018

Голема магливост е присутна на повеќе патни правци утринава. Намалена видливост ќе ве дочека ако тргнете на пат кај Маврово, Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража. Таму видливоста е од 50 до 100 метри.

Патиштата влажни, магла кај Крушево

Сител - 11.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека, а во Крушево видливоста е намалена 50 до 100 метри поради магла.

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово

Сител - 12.01.2018

На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри. Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на останатите патишта низ државата ...

Патиштата влажни, магла кај Крушево

Либертас - 11.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека, а во Крушево видливоста е намалена 50 до 100 метри поради магла.

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и во Маврово

+инфо - 12.01.2018

Видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри. На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри.

Сообраќајот по влажни коловози, магла во Крушево

Макфакс - 11.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека. Намалена видливост 50 – 100 м поради магла има во Крушево, известуваат од АМСМ.

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово

еМагазин - 12.01.2018

На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри. Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на останатите патишта низ државата ...

Сообраќајот по влажни коловози, магла во Крушево

Вечер - 11.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека. Намалена видливост 50 – 100 м поради магла има во Крушево, известуваат од АМСМ.

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово

Курир - 12.01.2018

Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози. На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што ...

Сообраќајот по влажни коловози, магла во Крушево

Sky - 11.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека. Намалена видливост 50 – 100 м поради магла има во Крушево, известуваат од АМСМ.

Магла на патиштата кај Тетово, Гостивар и Маврово

Пулс24 - 12.01.2018

Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози. На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што ...

Патиштата влажни, магла кај Крушево...

Н.Македонија - 11.01.2018

Патиштата влажни, магла кај Крушево Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Дожд со слаб интензитет врне на Стража, Маврово, Дебар, Охрид, Струга, Кичево и Пресека, а во Крушево видливоста е намалена 50 до 100 метри ...

Состојба на патиштата: Магла кај Тетово, Гостивар и Маврово

Канал 77 - 12.01.2018

На патните правци Тетово-Попова Шапка, Гостивар-Стража и на Маврово утринава има магла поради што видливоста на овие патишта е намалена од 50 до 100 метри. Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на останатите патишта низ државата ...

Состојба на патишта 12.01.2018

Скопје24 - 12.01.2018

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Слаб дожд врне во источниот дел од земјата и долж повардарието.

Снег на Маврово и Попова Шапка, магла на повеќе патни правци

А1 On - 12.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува на Маврово и Попова Шапка кој не се задржува на коловозот. Намалена видливост поради магла има на патни правци од 50-150м.

Снег на Маврово и Попова Шапка

Стандард - 12.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува на Маврово и Попова Шапка кој не се задржува на коловозот. Намалена видливост поради магла има на патни правци од 50-150м.

АМСМ: Влажни коловози и намалена видливост поради магла

Макфакс - 13.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот, ннформираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

АМСМ: Влажни коловози и намалена видливост поради магла

Вечер - 13.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот, ннформираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Поради маглата видливоста намалена, коловозите влажни

Денар - 13.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот, ннформираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Влажни коловози и намалена видливост поради магла

Сител - 13.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот, ннформираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

АМСМ: Влажни коловози и намалена видливост поради магла

Курир - 13.01.2018

Според нивните податоци, намалена видливост поради магла од 50 до 150 метри има на патните правци Лисец – Попова Шапка, Ѓавато, Крушево, Плетвар и Струмица. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

АМСМ: Влажни коловози и намалена видливост поради магла

Кајгана - 13.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот, ннформираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Влажни коловози и намалена видливост поради магла

ТВ21 - 13.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот, ннформираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

АМСМ: Влажни коловози и намалена видливост поради магла

МКД - 13.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот, ннформираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

АМСМ: Влажни коловози и намалена видливост поради магла

Нетпрес - 13.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Состојба на патиштата: Влажни коловози и намалена видливост поради магла

Канал 77 - 13.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот, ннформираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

АМСМ: Влажни коловози и намалена видливост поради магла

Точка - 13.01.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот, ннформираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Слаб снег на Ѓавато, магла на Шапка, Стража и Крушево

+инфо - 13.01.2018

Намалена видливост од 30 до 40 метри поради магла има на патните правци Лисец – Попова Шапка, од 50 до 100 метри на Стража и до 100 метри во Крушево. Сообраќајот на патиштата во земјата се одвива по наместа влажни коловози.

Слаб снег на Ѓавато, магла на патните правци Лисец-Попова Шапка, Стража и Крушево...

Н.Македонија - 13.01.2018

Слаб снег на Ѓавато, магла на патните правци Лисец-Попова Шапка, Стража и Крушево Сообраќајот на патиштата во земјата се одвива по наместа влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува на Ѓавато, но не се задржува на коловозот.