TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Раде Шербеџија беше жртва на измама на Фејсбук! (ФОТО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Актерот Раде Шербеџија беше жртва на измама на Фејсбук, објавено е на неговата официјална страница на оваа социјална мрежа. „Драги мои, се чини дека некој направил лажен профил кој е многу сличен на мојот, како со моето име, така и со фотографии, и ...

(ВИДЕО) Раде Шербеџија жртва на измама преку Фејсбук

Бриф - 17.10.2020

Актерот Раде Шербеџија е жртва на измама преку Фејсбук, објави лично тој преку видео на неговата официјална страница на оваа социјална мрежа. -Драги мои, се чини дека некој направил лажен профил, многу сличен на мојот, со моето име и мои фотографии ...

Раде Шербеџија предупреди на измама која се шири на „Фејсбук“

Репортер - 17.10.2020

Легендарниот хрватски глумец, 74 годишниот Раде Шербеџија, на својот „Фејсбук“ профил ги извести своите пријатели и фанови, дека некој користи лажен профил со неговото име и дека е жртва на една голема измама.

Раде Шербеџија ЖРТВА НА ИЗМАМА! Еве што го снајде!

Вечер - 17.10.2020

Познатиот актер Раде Шербеџија на Фејсбук споделил една непријатна ситуација во која се нашол. Имено, актерот се огласил од Турција каде престојува во моментов и соопштил дека е жрвта на интернет измама, односно дека некој се претставува со неговото ...

Раде Шербеџија и неговите фанови се жртви на голема измама (ВИДЕО)

Курир - 17.10.2020

Познатиот актер Раде Шербеџија на Фејсбук споделил една непријатна ситуација во која се најде. Имено, актерот се огласил од Турција каде престојува во моментов и соопштил дека е жртва на интернет измама, односно дека некој се претставува со неговото ...

Раде Шербеџија демантира дека наградува и со пари – тоа е некоја светска измама!

Вечер Прес - 17.10.2020

-Драги мои, се чини дека некој направил лажен профил, многу сличен на мојот, со моето име и мои фотографии и ги информира луѓето дека се добитници на наградна игра или бара пари. Со такви работи јас не се занимавам.