TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Излета автомобил со Кирил Петков, еден загинат

А1 On - 16.05.2024

Сообраќајка со автомобил во која бил копретседателот на ПП Кирил Петков, се случила денеска во 17:30 часот на влезот во Аксаково. Ова го објави партијата на својата Фејсбук страница. Ударот бил предизвикан од автомобил кој ненадејно излетал, не ...

КИРИЛ ПЕТКОВ ИМАЛ СТРАШНА СООБРАЌАЈКА Еден загинал, повреден е и неговиот возач

+инфо

Кирил Петков доживеа тешка сообраќајка: Еден загинал, повреден е и неговиот возач

Локално

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков неповреден во тешка сообраќајна несреќа

360 степени - 16.05.2024

Несреќата се случила околу 17:30 часот на патот Варна-Добрич кога пред службеното возило во кое се превезувал Петков од спореден пат излетал друг автомобил, по што настанал судирот. Во цивилното возило патувале маж и жена на возраст од околу 60 ...

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков неповреден во тешка сообраќајна несреќа

365

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков неповреден во тешка сообраќајна несреќа

Пулс24

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Рацин - 16.05.2024

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Варна, во која учествувал автомобил во кој се превезувал поранешниот бугарски премиер и копретседател на „Промените продолжуваат“, Кирил Петков.

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Независен

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Курир

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Бриф

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Н.Македонија

Едно лице загинато и две повредени во сообраќајка во која учествувало возилото во кое се возел експремиерот на Бугарија, Кирил Петков

365

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Во Центар

Пулс24 Локално Zoom Нетпрес Република Lider MakPress

Екс премиерот на Бугарија имал страшна сообраќајка: Тројца загинати

Press24 - 16.05.2024

Поранешниот премиер на Бугарија Кирил Петков учествувал во страшна сообраќајна несреќа во која има најмалку тројца загинати, јавуваат тамошните медиуми. Според БТВ, загинал шоверот на Петков, како и две лица во другиот автомобил.

Екс премиерот на Бугарија Кирил Петков имал страшна сообраќајка

Lider

Поранешниот премиер на Бугарија имал страшна сообраќајка – најмалку тројца загинати

Република