TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тирни сакаше физички да се пресмета со Алиоски, соиграчите го смируваа (ВИДЕО)

МКД - 22.11.2020

Киран Тирни сакаше да се тепа со Езгјан Алиоски по последниот судиски свиреж, но неговите соиграчи го смируваа и вербалниот инцидент не прерасна во физичка пресметка. Лидс и Арсенал одиграа без голови 0-0, во центарот на вниманието беше македонскиот ...

Тирни сакаше да се пресмета со Алиоски по ремито на Лидс и Арсенал (Видео)

Дерби - 22.11.2020

Лидс Јунајтед и Арсенал одиграа натпревар во кој немаше погодок, а беше одбележан и со црвениот картон на Николас Пепе. Домаќините имаа повеќе шанси за постигнување гол, но не успеаја во тоа ниту со играч повеќе на теренот, а инцидентот кој го ...

Џани нападнат по мечот со Арсенал, Џака се вмеша да го одбрани (ВИДЕО)

Екипа - 22.11.2020

Езгјан Алиоски беше во прв план на мечот меѓу Лидс и Арсенал кој заврши без победник 0-0. Прво македонскиот интеранционалец по едно кошкање доби удар од Николас Пепе, по што Французинот доби директен црвен картон, а нервозата кај топчиите беше ...

Лидс – Арсенал 0-0, ВАР – Арсенал 2-0

Спортманија - 22.11.2020

Две ситуации кои се прегледуваа на ВАР беа во полза на Лидс, дали Арсенал беше оштетен и требаше да добие пенал? Лидс и Арсенал одиграа без голови, а домашните треба да бидат понезадоволни од овој исход, бидејќи пропуштија неколку зрели прилики, а и ...

Лидс не знаеше како да го победи Арсенал

Sport M - 22.11.2020

Лидс Јунајтед и Арсенал одиграа одличен натпревар во 9. коло од Премиер лигата. Натпреварот заврши без голови, но и без победник. Сепак, беа видени голем број на шанси, особено пред голот на Арсенал.

По мечот Тирни сакаше да се тепа со Алиоски, соиграчите го смируваа (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.11.2020

По крајот на мечот Киран Тирни и Езгјан Алиоски разменија неколку зборови, фудбалерот на Арсенал имаше желба и за физичка пресметка со Македонецот, но неговите соиграчи не дозволија инцидентот да биде поголем.

Алиоски изнуди црвен картон од Пепе, Лидс и Арсенал одиграа без голови (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.11.2020

Арсенал речиси цело второ полувреме играше со фудбалер помалку благодарение на Езгјан Алиоски, но Лидс немаше среќа да ги освои трите бода, конструкцијата од голот на Лено три пати се тресеше.

ВИДЕО: Еве што се случуваше пред инцидентот меѓу Пепе и Алиоски

Gol.mk - 22.11.2020

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски беше вмешан во инцидентот по кој Николас Пепе заработи црвен картон. Скапото засилување на Арсенал влезе во конфликт со дефанзивецот на Лидс Јунајтед и на крај го удри со глава.

Алиоски „изнуди“ црвен за Пепе, но Лидс не ги „скршија“ Арсенал

TopSport - 22.11.2020

Лидс јунајтед и Арсенал одиграа реми без голови на „Еланд роуд“ во битка на два клуба кои се на средината на табелата во Премиер лигата, во меч кој беше одбележан од црвениот картон на Никола Пепе за ударот со глава над македонскиот репрезентативец, ...

ВИДЕО: Алиоски го „насамари“ Пепе, гредата и стативата го спасуваа Арсенал од пораз во Лидс

Gol.mk - 22.11.2020

Екипата на Лидс Јунајтед впишаа голем бод на своето конто во Премиер лигата, откако во рамки од 9. коло на англиската елита на свој терен одигра 0-0 против фаворизираниот тим на Арсенал. Дербито на „Еланд Роуд“ не донесе така атрактивен и возбудлив ...

Алиоски изнуди црвен картон, Лидс не го казни Арсенал – пречката и дирекот ги спасија „топчиите“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски го одигра целиот меч против Арсенал вечерва на „Иланд роуд“ и изнуди црвен картон за „топчијата“ Николас Пепе, но повеќе од пола час со играч повеќе Лидс не го искористи за да победи, а Арсенал среќно се ...

ВИДЕО: Голем инцидент меѓу Алиоски и Пепе, Лидс и Арсенал одиграа без голови

Дриблинг - 22.11.2020

Лидс Јунајтед и Арсенал одиграа без голови, средба од 9 коло во Премиер лигата, Алиоски го одигра целиот натпревар учествуваше во инцидентот со Пепе по кој најскапиот играч на „топџиите“ доби црвен картон.

Алиоски изнуди исклучување на Пепе, судијата поверува дека Џани е удрен со глава (Видео)

Спортманија - 22.11.2020

Скапото засилување на Арсенал влезе во филм дека е Зидан, а Алиоски му се виде како Матераци. Доколку Лидс победи против Арсенал, а во моментов резултатот е 0-0, огромна заслуга за триумфот ќе има нашиот репрезентативец Езџан Алиоски.

Пепе без причина го удри Алиоски со глава и доби црвен картон (ВИДЕО)

Sport M - 22.11.2020

Гостите останаа со играч помалку, откако Пепе доби директен црвен картон во 52. минута по неверојатна глупост. Имено, тој без причина стигна до Алиоски, и го удри во главата, а по консултација со ВАР, Тејлор му покажа директен црвен ...

Лидс освои бод против Арсенал и ја прекина серијата од два порази

SportMedia - 22.11.2020

Екипата на Лидс јунајтед освои бод во дуелот со Арсенал на својот „Еланд роуд“ во 9.коло на најсилната англиска лига и со тоа ја прекина мини-серијата од два убедливи порази во претходните две кола во Премиер лигата.

(ВИДЕО) Џани го намести Пепе како бавча!

Спортклуб - 22.11.2020

Од 52. минута, Арсенал игра со фудбалер помалку на гостувањето кај Лидс поради глупоста на Никола Пепе, но и поради умешноста на македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски. Популарниот Џани тотално го намести фудбалерот од Брегот на Слоновата Коска ...

Алиоски со главна улога во ремито на Лидс со Арсенал (ВИДЕО)

Екипа - 22.11.2020

Езгјан Алиоски беше во главна улога во ремито без голови на неговиот Лидс против Арсенал во 9. коло во англиската Премиер-лига. Македонскиот репрезентативец по мало кошкање доби удар во лицето од Николас Пепе, по што Французинот доби директен црвен ...

Пепе со глава го удри Алиоски: Арсенал заслужи дебакл со „мртва“ игра, но му зеде бод на Лидс

Локално - 22.11.2020

Арсенал играше без енергија и напаѓачки набој и продолжи по системот „топло-ладно“ во Премиер лигата, во кој го победи Манчестер Јунајтед, но потоа одиграа многу лошо против, на хартија, послаб тим.

ВИДЕО: Инцидент на дербито, Алоиски изнуди црвен картон, доби удар во глава од најскапиот играч на Арсенал

Дриблинг - 22.11.2020

Езџан Алиоски од првата минута игра за Лидс против Арсенал, учествуваше во дуел по кој Николас Пепе доби црвен картон откако го удри македонскиот репрезентативец со глава. Главниот судија по прегледувањето на снимката, процени дека со потегот кој го ...

Пепе со глава го удри Алиоски, па си доби црвен картон (видео)

SportMedia - 22.11.2020

На „Еланд роуд“ играат Лидс и Арсенал и резултатот до 50. минута е 0:0. Точно во таа минута се случи инцидент на теренот. Се спречкаа Никола Пепе, напаѓачот на Арсенал и македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски.

Алиоски изнуди црвен картон: Пепе го удри во стил на Зидан (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Македонскиот репрезентативец Азџјан Алиоски вечерва изнуди црвен картон на пресметката на неговиот Лидс со Арсенал, откако Николас Пепе без топка го удри и го патосира на земја. Пепе, скапото засилување на „топчиите“ во стил на Зинедин Зидан од ...

Алиоски изнуди црвен картон, Пепе го удри Македонецот во лице (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.11.2020

„Топчиите“ останаа со играч помалку на гостувањето кај Лидс, а токму нашиот репрезентативец се погрижи за тоа, помогна и ВАР технологијата. Нашиот репрезентативец Езгјан Алиоски се најде во почетниот состав на Лидс за денешната пресметка со Арсенал ...

Пепе му „удри глава“ на Алиоски, па заработи црвен картон (Видео)

Дерби - 22.11.2020

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски имаше дуел со Николас Пепе на средбата меѓу Лидс Јунајтед и Арсенал, а по истиот гостите од Лондон останаа со фудбалер помалку. Алиоски беше задолжен за чување на Пепе, имаше повеќе дуели со овој фудбалер, ...

Џани испровоцира црвен картон за најскапиот фудбалер во историјата на Арсенал! 🎥

Спортски - 22.11.2020

Mакедонскиот фудбалер Езгјан Алиоски во денешниот дуел против Арсенал испровоцира црвен картон за најскапиот играч во историјата на Арсенал, Николас Пепе. По прегледувањето на ВАР снимката главниот судија на мечот процени дека со потегот кој го ...

Интернетот полуде – Алиоски е македонскиот Матераци, Пепе како Зидан (ФОТО)

Екипа - 22.11.2020

Фудбалерот на Арсенал, Николас Пепе поради удар со глава врз нашиот репрезентативец Езгјан Алиоски доби директен црвен картон на мечот на топчиите против Лидс Јунајтед. Веднаш по инцидентот едноставно интернетот полуде.

ВИДЕО: Пепе влезе во конфликт со Алиоски и го удри со глава, па си доби црвен картон!

Gol.mk - 22.11.2020

Екипата на Арсенал ќе мора со играч помалку да го доигра дербито на „Еланд Роуд“ против Лидс Јунајтед , затоа што директен црвен картон заработи офанзивецот Пепе . Најскапото засилување на Арсенал во историјата во 50.

Пепе го нокаутираше Алиоски и доби директен црвен (ВИДЕО)

Екипа - 22.11.2020

Фудбалерот на Арсенал, Николас Пепе доби директен црвен картон откако со глава го нокаутираше македонскиот интернационалец Џани Алиоски. Резултатот на мечот се уште е оној почетниот, но во последните 40.

Алиоски е стартер против Арсенал, Лидс ќе се обиде да им донесе трета среќа на домаќините

Спортманија - 22.11.2020

Нашиот репрезентативец е во почетната постава за дуелот од 17.30 часот, а засега недела испадна како по ноти за гостинските екипи Езџан Алиоски е стартер против Арсенал, а Лидс со него во почетниот постав од 17.30 часот ќе се обиде да ја прекине ...

Алиоски изнуди црвен картон за Пепе, Лидс не искористи, реми без голови против Арсенал (ВИДЕО)

МКД - 22.11.2020

Арсенал речиси цело второ полувреме играше со фудбалер помалку благодарение на Езгјан Алиоски, но Лидс немаше среќа да ги освои трите бода, конструкцијата од голот на Лено три пати се тресеше.