TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп е првиот експретседател на САД осуден за кривични дела, Прогласен е за виновен по сите 34 дела во обвинението

Сакам да кажам - 31.05.2024

Доналд Трамп стана првиот поранешен претседател на САД кој е осуден за кривични дела, бидејќи поротата во Њујорк го прогласи за виновен за фалсификување деловни досиеја во шема за незаконско влијание на изборите во 2016 година, преку прикриени ...

Историска пресуда во САД: Трамп прогласен за виновен за поткуп на порно ѕвезда

360 степени

Трамп прогласен за виновен за поткуп на порно ѕвезда за да молчи за односот со него- виновен е по 34 точки од обвинението

Телма

Историска пресуда во САД: Доналд Трамп прогласен за виновен

Скопје1

Донесена одлука: Доналд Трамп е виновен по сите 34 точки од обвинението за измама

ТВ21

Поротата почна со расправа за пресуда на Трамп во судењето за тајната исплата за порноактерката Сторми Даниелс

Сакам да кажам

Завршни зборови во судењето на Трамп, поротата наскоро ќе одлучува

Скопје1

4NEWS +инфо MakPress

Вистинската пресуда ќе биде на 5 ноември од народот, рече Трамп

Глас на Америка - 30.05.2024

Поранешниот претседател Доналд Трамп рече дека „вистинската пресуда ќе биде на 5 ноември од народот“, откако поротата во Њујорк го прогласи за виновен по сите 34 точки од обвинението. „Ова беше наместена одлука уште од првиот ден.

Шокантна пресуда: Доналд Трамп виновен по сите 34 точки во првото кривично судење на американски претседател во речиси 250-годишната историја на земјата!

Lider

Поротата во судењето на Трамп го заврши првиот ден од расправата без да донесе пресуда

Бизнис Вести

Судење на Трамп: Сега на ред е поротата

Deutsche Welle

Поротата во судењето на Трамп го заврши првиот ден од расправата без да донесе пресуда

Слободен Печат

Поротата во судењето на Трамп го заврши првиот ден од расправата без да донесе пресуда

Сител

Поротата во судењето на Трамп го заврши првиот ден од расправата без да донесе пресуда

Н.Македонија

Канал5 24Инфо MakPress

Анкета: Можна обвинителна пресуда за Трамп ќе има големо влијание врз резултатот од претседателските избори

Либертас - 29.05.2024

– Анкета на универзитетот Квинипек спроведена во текот на судењето на поранешниот претседател Доналд Трамп укажува дека ако биде прогласен виновен тоа може да влијае на резултатот од изборите.

Анкета: Можна обвинителна пресуда за Трамп ќе има големо влијание врз резултатот од претседателските избори

MakPress

Момент за историска одлука: Почна седницата на поротата за случајот против Доналд Трамп

Вечер Прес - 29.05.2024

Почна седницата на поротата во случајот против поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој е обвинет дека прикрил пари наменети да и бидат исплатени на поранешната порно ѕвезда Сторми Даниелс.

Поротата почна со разгледување на судењето против Трамп за кривично дело поткуп на актерка во филмови за возрасни

Во Центар

Поротата почна со разгледување на судењето против Трамп за кривично дело поткуп на актерка во филмови за возрасни

Сител

Поротата почна со разгледување на судењето против Трамп за кривично дело поткуп на актерка во филмови за возрасни

24Инфо

Поротата почна со разгледување на судењето против Трамп за кривично дело поткуп на актерка во филмови за возрасни

Пулс24

Поротата почна со разгледување на судењето против Трамп за кривично дело поткуп на актерка во филмови за возрасни

Либертас

Поротата почна со разгледување на судењето против Трамп за кривично дело поткуп на актерка во филмови за возрасни

MakPress

Република