TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракетата Сојуз итно се врати на Земјата

Глас на Америка - 11.10.2018

Астронаутите, Них Хејг и Роскосмос Алексеј Овчинин, по нивното приземјување во Казахстан, се во добра состојба Американско-рускиот екипаж на вселенското летало Сојуз безбедно изведе итно враќање на Земјата кратко по лансирањето на ракетата во ...

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ГО МОМЕНТОТ НА ХАОСОТ ВО “СОЈУЗ”: Ракетата се расипа, астронаутите вешто ја избегнаа катастрофата

Маркукуле - 11.10.2018

На космонаутите на “Сојуз”, Алексеј Овничин и Ник Хејг, кои се приземјиja по хаваријата за време на одвојувањето на првиот степен на ракетата, не им беше потребна помош. “Приземјувањето помина во најдобар ред”, изјави шефот на комитетот за вонредни ...

(ВИДЕО) ИЗБЕГНАТА КАТАСТРОФА: Погледнете го моментот кога почна хаосот во ракетата „Сојуз“

MTM - 11.10.2018

Екипажот на вселенскиот брод „Сојуз“,рускиот космонаут Алексеј Овченин и неговиот американски колега, Ник Хејг, успешно се приземјиле на космодромот Бајконур во Казахстан. Тие се соочија со проблеми за време на лансирањето откако се случила хаварија ...

Руска ракета се расипа по полетувањето, космонаутите се спасени (ВИДЕО)

МКД - 11.10.2018

Американскиот астронаут Ник Хејг и рускиот космонаут Алексеј Овчињин денес успешно слетаа во Казахстан откако нивната ракета Сојуз имаше дефект набрзо по лансирањето. Руската вселенска ракета Сојуз откажа по полетувањето од космодромот Бајконур и ...

Се случи хаварија при лансирање на ракетата „Сојуз“, двајцата космунаути минаа добро

ТВ21 - 11.10.2018

Се случи хаварија на космодромот Бајконур денеска при лансирање на рускиот носач на ракети „Сојуз МС-10“. Во носачот на ракти имаше двајца космунаути Алексеј Овчинин од Русија и Ник Хеј од Америка, но за среќа, двајцата успешно се спуштија на ...

Руски и американски астронаут се катапултираа откако им откажа ракетата

Н.Македонија - 11.10.2018

Американскиот и рускиот астронаут Ник Хаг и Алексеј Овчињин денеска успешно се спуштија на подрачјето на Казахстан, откако нивната ракета Сојуз се расипа набрзо по полетувањето. Руската вселенска ракета Сојуз имаше дефект веднаш по полетувањето од ...

Руско-американски вселенски тим се врати на Земјата поради проблеми по полетувањето

Р.С.Европа - 11.10.2018

Две лица како дел од руско-американски тим се вратија на Земјата во нивната капсула „Сојуз“, во итно слетување откако се случил проблем со ракетата за забрзување веднаш по лансирањето кон Меѓународната вселенска станица, соопшти телевизијата на НАСА.

ВИДЕО: Драма на полетувањето кон вселената, дефект на ракетата „Сојуз МС-10“

А1 On - 11.10.2018

При лансирање на ракетата „Сојуз МС-10“ на Меѓународната вселенска станица, се расипал дел од неа, при што астронаутите морало итно да слетаат на земјата. Во неа се наоѓале двајца астронаути, Русинот Алексеј Овчинин и Американецот Ник Хејг.

Екипажот на „Сојуз“ успешно се приземји во Казахстан

Алсат-М - 11.10.2018

Екипажот на вселенскиот брод „Сојуз“, сочинет од рускиот космонаут Алексеј Овченин и неговиот американски колега, Ник Хејг, успешно се приземјиле на космодромот Бајконур во Казахстан. Тие се соочија со проблеми откако за време на лансирањето се ...

Хаварија при лансирање на ракетата „Сојуз“, двајцата космонаути не се во опасност

1tv - 11.10.2018

При лансирање на рускиот носач на ракети „Сојуз МС-10“ од космодромот Бајконур кон Меѓународната вселенска станица се случи хаварија. Двајцата члена на екипажот, рускиот космонаут Алексеј Овчинин и неговиот американски колега Ник Хејг успешно се ...

Хаварија при лансирање на вселенскиот брод „Сојуз“

Алсат-М - 11.10.2018

За време на лансирањето на вселенскиот брод „Сојуз“, се случи хаварија во моментот кога се одвојувал првиот степен од леталото. Астронаутите Алексеј Овчинин и неговиот колега Ник Хејг се живи и се во обид леталото да го приземјат во Казахстан.

(Во живо) Драма во вселената: Двајца космонаути принудно слетаа на земјата по неуспешното лансирање на ракетата „Сојуз“

Независен - 11.10.2018

Руската ракета „Сојуз“ со двајца членови на екипажот имаше дефект за време на лансирањето на патот до Меѓународната вселенска станица. Ракетата беше лансирана од космодромот Бајконур, во Касахстан.

(Видео) Дефект на вселенска ракета принуди руски и американски космонаут да изведат итно слетување

Макфакс - 11.10.2018

При лансирањето на ракетата „Сојуз“ кон Меѓународната вселенска станица, се случи сериозен дефект на носачот. Двајцата членови на екипажот, рускиот космонаут, Алексеј Овчинин и неговиот американски колега, Ник Хејг, итно ќе се приземјат во Казахстан.

Руска ракета се расипа по полетувањето, космонаутите се спасени

Нетпрес - 11.10.2018

Американскиот астронаут Ник Хејг и рускиот космонаут Алексеј Овчињин денес успешно слетаа во Казахстан откако нивната ракета Сојуз имаше дефект набрзо по лансирањето. Руската вселенска ракета Сојуз откажа по полетувањето од космодромот Бајконур и ...

Најдобрите фотографии и видеа од лансирањето на ракетата на SpaceX над Лос Анџелес

Кафе пауза - 10.10.2018

Вечерта на 7-ми октомври, компанијата SpaceX успешно го испрати сателитот SAOCOM 1A во орбита со помош на ракетата Falcon 9. Ракетата со две фази беше лансирана од воздушната база во Калифорнија и на луѓето од Лос Анџелес им приреди незаборавно шоу.

Хаварија при лансирање на ракетата „Сојуз“, двајцата космонаути не се во опасност

Локално - 11.10.2018

При лансирање на рускиот носач на ракети „Сојуз МС-10“ од космодромот Бајконур кон Меѓународната вселенска станица се случи хаварија. Двајцата члена на екипажот, рускиот космонаут Алексеј Овчинин и неговиот американски колега Ник Хејг успешно се ...

Видео: Двајца космонаути принудно слетаа на земјата по неуспешното лансирање на ракетата „Сојуз“

Радар - 11.10.2018

Руската ракета „Сојуз“ со двајца членови на екипажот имаше дефект за време на лансирањето на патот до Меѓународната вселенска станица. Ракетата беше лансирана од космодромот Бајконур, во Касахстан.

Видео: Руска ракета се расипа по полетувањето, космонаутите се спасени

Канал5 - 11.10.2018

Американскиот астронаут Ник Хејг и рускиот космонаут Алексеј Овчињин успешно слетаа во Казахстан откако нивната ракета сојуз имаше дефект набрзо по лансирањето. Ракетата откажа по полетувањето од космодромот Бајконур и двајцата астронаути со капсула ...

Хаварија при лансирање на ракетата, двајцата космонаути успешно се спуштиле на земјата

Курир - 11.10.2018

При лансирање на рускиот носач на ракети „Сојуз МС-10“ од космодромот Бајконур кон Меѓународната вселенска станица се случи хаварија. Двајцата члена на екипажот, рускиот космонаут Алексеј Овчинин и неговиот американски колега Ник Хејг успешно се ...

Руска ракета се расипа по полетувањето, космонаутите се спасени (ВИДЕО)

Денешен - 11.10.2018

Американскиот астронаут Ник Хејг и рускиот космонаут Алексеј Овчињин успешно слетаа во Казахстан откако нивната ракета сојуз имаше дефект набрзо по лансирањето. Ракетата откажа по полетувањето од космодромот Бајконур и двајцата астронаути со капсула ...

Хаварија при лансирање на ракетата „Сојуз“, двајцата космонаути не се во опасност

Кајгана - 11.10.2018

Бајконур, 11 октомври 2018 (МИА) - При лансирање на рускиот носач на ракети „Сојуз МС-10“ од космодромот Бајконур кон Меѓународната вселенска станица се случи хаварија. Двајцата члена на екипажот, рускиот космонаут Алексеј Овчинин и неговиот ...

Двајцата космонаути не се во опасност по хаваријата откако беше лансирана ракетата „Сојуз МС-10“

MTM - 11.10.2018

При лансирање на рускиот носач на ракети „Сојуз МС-10“ од космодромот Бајконур кон Меѓународната вселенска станица се случи хаварија. Двајцата члена на екипажот, рускиот космонаут Алексеј Овчинин и неговиот американски колега Ник Хејг успешно се ...

Хаварија при лансирање на ракетата „Сојуз“, двајцата космонаути не се во опасност

Либертас - 11.10.2018

При лансирање на рускиот носач на ракети „Сојуз МС-10“ од космодромот Бајконур кон Меѓународната вселенска станица се случи хаварија. Двајцата члена на екипажот, рускиот космонаут Алексеј Овчинин и неговиот американски колега Ник Хејг успешно се ...

Хаварија при лансирање на ракетата „Сојуз“, двајцата космонаути не се во опасност

Вечер - 11.10.2018

При лансирање на рускиот носач на ракети „Сојуз МС-10“ од космодромот Бајконур кон Меѓународната вселенска станица се случи хаварија. Двајцата члена на екипажот, рускиот космонаут Алексеј Овчинин и неговиот американски колега Ник Хејг успешно се ...