TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајдени 10 мигранти “ на патот Слупчане-Ваксинце

Р.С.Европа - 02.08.2020

Десет мигранти биле пронајдени синоќа, неколку минути пред полноќ, на локалниот пат село Слупчане-село Ваксинце, соопшти Министерството за внатрешни работи(МВР). Полицијата соопшти дека мигрантите од Пакистан, Сирија и БАнгладеш биле пронајдени во ...

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна“ на патот Слупчане-Ваксинце

ТВ21 - 02.08.2020

На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Десет мигранти пронајдени во напуштено возило кај селските гробишта во с. Ваксинце

Слободен Печат - 02.08.2020

На 01.08.2020 околу 23,50 часот на локален пат с.Слупчане-с.Ваксинце, полициски службеници од Полициска станица Белановце се обиделе да запрат патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало.

Пронајдени 10 мигранти кај с.Ваксинце, возачот избегал

Сител - 02.08.2020

Вчера околу 23,50 часот на локален пат с.Слупчане-с.Ваксинце, полициски службеници од Полициска станица Белановце се обиделе да запрат патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало.

Во возило кај Ваксинце пронајдени 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш

Скопје1 - 02.08.2020

На 01.08.2020 околу 23,50 часот на локален пат с.Слупчане-с.Ваксинце, полициски службеници од Полициска станица Белановце се обиделе да запрат патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало.

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна“ на патот Слупчане-Ваксинце

Алсат-М - 02.08.2020

На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна" на патот Слупчане-Ваксинце

МКД - 02.08.2020

На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна" со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна“ на патот Слупчане-Ваксинце

Опсервер - 02.08.2020

Скопје, 2 август 2020 () – На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од ...

Во напуштен автомобил во Ваксинце полицијата нашла 10 мигранти

Канал5 - 02.08.2020

Полицијата ноќеска на полноќ нашла десетмина мигранти во напуштено возило во село Ваксинце со скопски ознаки . Ноќеска околу 23,50 часот на локален пат с.Слупчане-с.Ваксинце, полициски службеници од Полициска станица Белановце се обиделе да запрат ...

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна“ кај Ваксинце

+инфо - 02.08.2020

На локалниот пат Слупчане-Ваксинце, синоќа околу полноќ23.50 полициски службеници од полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна“ на патот Слупчане-Ваксинце

Либертас - 02.08.2020

На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна“ на патот Слупчане-Ваксинце

Локално - 02.08.2020

На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Десет мигранти откриени во возило кај Ваксинце

Нетпрес - 02.08.2020

На локалниот пат Слупчане – Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна“ кај Ваксинце

Република - 02.08.2020

На локалниот пат Слупчане-Ваксинце, синоќа околу полноќ23.50 полициски службеници од полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна“ на патот Слупчане-Ваксинце

360 степени - 02.08.2020

На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна” на патот Слупчане-Ваксинце

ММС - 02.08.2020

На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна” со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна” на патот Слупчане-Ваксинце

24Инфо - 02.08.2020

На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна” со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Пронајдени 10 мигранти во „рено лагуна“ на патот Слупчане-Ваксинце

Курир - 02.08.2020

На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.

Пронајдени 10 мигранти во автомобил на патот Слупчане-Ваксинце

Press24 - 02.08.2020

На локалниот пат с.Слупчане-с.Ваксинце, синоќа околу 23,50 часот полициски службеници од Полициска станица Белановце патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски регистарски ознаки, пронашле 10 лица-мигранти од Пакистан, Сирија и Бангладеш.