TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kaква моќна најава за нашиот Кире! ЕХФ направи видео за Лазаров од кое боли глава (ВИДЕО)

Скопје24 - 14.12.2019

Eвропската куќа на ракометот направи одлично видео за нашиот капитен Кире Лазаров и неговите досегашни успеси на европските и светските првенства, како и Лигата на шампионите. Роден е на 10.05.1980 година, а деби настапот за Македонија го имал на ...

ЕХФ прашува: Колку гола ќе даде Лазаров на ЕП? (Видео)

Дерби - 13.12.2019

Пред нас е нов настап на големо ракометно натпреварување и тоа на Европското првенство кое на почетокот на следната година се игра во Австрија, Норвешка и Шведска. И на овој шампионат наш лидер ќе биде Кире Лазаров, па ЕХФ спреми посебно видео и ...

Лазаров е ѕвездата на Македонија – колку гола ќе даде на ЕП 2020? (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.12.2019

Неполн месец пред стартот на Европското ракометно првенство во Австрија, Шведска и Норвешка идниот месец, Европската ракометна федерација (ЕХФ) почна да ја билда атмосферата пред континенталниот шампионат.

ЕХФ се прашува колку гола ќе даде националниот херој на Македонија

Оff.net - 13.12.2019

Роден е на 10 мај 1980-та, а дебитираше за Македонија во 1998-ма. Од тогаш ѕверот има постигнато 1.431 гол во кариерата. Рекордер е по број на голови на двете најголеми натпреварувања. На ЕП 2012 со 61 гол, а на СП 2009 со 92, како и прв во ЛШ кој ...

Лазаров ја стави ЕХФ во мисла: Колку гола ќе даде националниот херој на Македонија на ЕП?

SportMedia - 13.12.2019

Ракометна Европа одбројува до почетокот на Европското првенство во јануари следната година на кое за прв пат три земји Австрија, Норвешка и Шведска ќе бидат домаќини, а исто така премирно ќе настапат и 24 репрезентации.

Лазаров е ракометна легенда, колку голови ќе постигне на ЕП 2020? (ВИДЕО)

Слободен Печат - 13.12.2019

Нашиот капитен останува и натаму најдобар стрелец во историјата на евро шампионатите со 61 погодок кој што ги реализираше во 2012 година. Наредниот месец во периодот од 9-26 јануари ќе се одржи континенталниот собир во три земји (Австрија, Норвешка, ...

Лазаров е лидер на Македонија, но и европска ѕвезда: Колку гола ќе даде на ова европско? (ВИДЕО)

Спортски - 13.12.2019

До почетокот на Европското ракометно првенство во Австрија, Шведска и Норвешка има уште еден месец. Од овој турнир дел ќе бие и Македонија и на ова првенство ќе се обидеме да оставиме нов силен белег.

Се загрева атмосферата пред ЕП: Македонија може да почне да сонува (ВИДЕО)

24 Ракомет - 13.12.2019

Европската ракометна федерација го најави учеството на Македонија на претстојното Европско првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Ова ќе биде шесто учество на континенталните собири за нашата репрезентација, која повторно ќе биде предводена од ...

Со Лазаров Македонија може да почне да сонува (Видео)

TopSport - 13.12.2019

Австрија, Шведска и Норвешка од 9 до 26 јануари наредната година ќе бидат ко-домаќини на Европското првенство во ракомет. На нешто помалку од еден месец до почетокот на првенството Европската ракометна федерација (ЕХФ) започна да ја „билда“ ...

Промотивно видео за ЕП: Македонија може да почне да сонува!

OhridNews - 13.12.2019

Европската ракометна федерација (ЕХФ) започна со најавување на селекциите учеснички на континенталниот собир, кој ќе се одржи во јануари месец следната година во Австрија, Норвешка и Данска.

ЕХФ со специјално видео го најави Лазаров како една од ѕвездите на ЕП (Видео)

Спортманија - 13.12.2019

Македонската и светска ракометна легенда заслужува внимание. Тој е национален херој во Македонија, но исто така и ракометна легенда. Кирил Лазаров е рекордер по бројот на голови на едно Европско првенство.

ВИДЕО: Македонија може да почне да сонува – најава од ЕХФ за нашата репрезентација на ЕП

Спортклуб - 13.12.2019

ЕХФ подготви промотивен видео материјал за нашата ракометна репрезентација и нејзиното учество на Европското првенство во јануари следната година. Ова натпреварување годинава ќе се одржува во три земји, Австрија, Шведска и Норвешка.

ВИДЕО: ЕХФ го претстави Лазаров пред почетокот на ЕУРО 2020 – Национален херој и специјалист за пенали

Курир - 13.12.2019

Национален херој, ракометна легенда, специјалист за пенали. Вака ЕХФ го претстави Кирил Лазаров кој повеќе од 20 години е дел од македонска ракометна репрезентација, во промо видеото за Европското првенство.

ЕХФ за Лазаров: Национален херој, ракометна легенда, специјалист за пенали

Република - 13.12.2019

Национален херој, ракометна легенда, специјалист за пенали. Вака ЕХФ го претстави Кирил Лазаров кој повеќе од 20 години е дел од македонска ракометна репрезентација, во промо видеото за Европското првенство.

ВИДЕО: ЕХФ го претстави Лазаров пред почетокот на ЕУРО 2020 – Национален херој и специјалист за пенали

Sport M - 13.12.2019

Национален херој, ракометна легенда, специјалист за пенали. Вака ЕХФ го претстави Кирил Лазаров кој повеќе од 20 години е дел од македонска ракометна репрезентација, во промо видеото за Европското првенство.