TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барем еден Британец нема да го интересира Брегзит: Освоил џекпот од 190 милиони евра

ММС - 10.10.2019

Непознат Британец завчера освоил максимален износ на „Еуромилионс“ вреден 190 милиони евра. Тоа е четврти пат како некој успева да освои таков џекпот на „Еуромилионс“, кој се игра во девет европски земји.

Со само еден потег, овој Британец стана побогат од најславните личности

Хитпортал - 10.10.2019

Британец успеа да го освои максималниот износ на познатата игра на среќа EuroMillions. Среќниот добитник освоил неверојатни 190 милиони евра. EuroMillions се игра во девет земји во Европа.

Освои 190 милиони евра на лотарија: Стана најбогатиот добитник во Британија

Кумановски м. - 10.10.2019

Сопственикотна ливче во Велика Британија го освои џекпотот од 170 милиони фунти на „јуромилионс“, што го прави најбогатиот победник на Велика Британија во лотаријата. Националниот оператор за лотарија „Камелот“ објави дека џекпотот од 170.221.000 ...

Освојувачот на џекпотот на европската лотарија сега е побогат од Ед Ширан и Адел

Сакам да кажам - 09.10.2019

Анонимниот добитник од Велика Британија кој сам го освои џекпотот на европската лотарија „Јуромилионс“ сега е побогат од некои од најпознатите британски поп ѕвезди. Националната лотарија на Велика Британија објави дека џекпотот од 170.221.000 фунти ...

Добитник на лото стана побогат и од најбогатите славни личности во Британија

Макфакс - 09.10.2019

Сопственик на лото ливче од Велика Британија го освои џекпотот на „Евромилион“, со што стана најбогат Британец добитник на лото. Како што пренесуваат британските медиуми, ако се работи за една личност, тогаш тој ќе стане побогат и од најбогатите ...

Британец ги освои максималните 190 милиони евра на EuroMillions

Нетпрес - 09.10.2019

Анонимен Британец го освои во вторникот мајксималниот износ на играта на среќа EuroMillions од 190 милиони евра, објави лотаријата.ж Ова се само четврти пат некој да успее да го освои ваквиот џекпот на ЕuroMillions, која се игра во девет земја: ...

Добитник на лото стана побогат и од најбогатите славни личности во Британија

Centar - 09.10.2019

Сопственик на лото ливче од Велика Британија го освои џекпотот на „Евромилион“, со што стана најбогат Британец добитник на лото. Како што пренесуваат британските медиуми, ако се работи за една личност, тогаш тој ќе стане побогат и од најбогатите ...

Добитник на лото во Британија стана побогат и од Ед Ширан и Адел

Н.Македонија - 09.10.2019

Сопственик на лото-ливче од Велика Британија го освои џекпотот на „Евромилион“, со што стана најбогат Британец кој е добитник на лото. Како што пренесуваат британските медиуми, ако се работи за една личност, тогаш тој ќе стане побогат и од ...

Добитник на лото во Британија стана побогат и од Ед Ширан и Адел

Скопје24 - 09.10.2019

Сопственик на лото-ливче од Велика Британија го освои џекпотот на „Евромилион“, со што стана најбогат Британец кој е добитник на лото. Како што пренесуваат британските медиуми, ако се работи за една личност, тогаш тој ќе стане побогат и од ...

Добитник на лото стана побогат и од најбогатите славни личности во Британија

Студенти - 09.10.2019

ЗАБАВАДобитник на лото стана побогат и од најбогатите славни личности во БританијаОбјавено пред 3 часа – 9 октомври, 2019Од Макфакс Сопственик на лото-ливче од Велика Британија го освои џекпотот на „Евромилион“, со што стана најбогат Британец ...