TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Давидовски по триумфот во ТЦР Европа: Знаев дека победата е на дофат!

Дерби - 22.05.2022

Триумфот на Виктор Давидовски во четвртата рунда од ТЦР Европа за многумина претставува изненадување, но не и за македонскиот возач. Во интервјуто за „Дерби“, Давидовски открива дека бил под огромен личен притисок за да не направи грешка на ...

Виктор Давидовски стана првиот македонски автомобилист кој остварил победа на ТЦР Европа шмпионатот

Сител - 22.05.2022

Виктор Давидовски стана првиот македонски возач кој остварил победа на ТЦР Европа. Давидовски кој веќе неколку сезони се натпреварува во ТЦР шампионатои, а во кој досега највисок пласман му беше 4.место, конечно се израдува на победа.

Давидовски испиша историја, прв Македонец со победа во ТЦР Европа

Gol.mk - 22.05.2022

Македонскиот автомобилист Виктор Давидовски успеа да испише историја и стана првиот Македонец со победа во престижниот шампионат ТЦР Европа. Давидовски тргна прв на трката за ГН на Франција и успеа да ја одбрани со одлично возење.

Давидовски стана првиот Македонец со триумф на ТЦР Европа

Слободен Печат - 22.05.2022

Македонскиот автобилист Виктор Давидовски оствари исторски успех, тој стана првиот Македонец што победил на трка во ТЦР Европа шампионатот. Давидовски победи на втората трка за Големата награда на Франција што се возеше на легендарната патека „Пол ...

Виктор Давидовски стана првиот македонски возач кој остварил победа на ТЦР Европа

24 Вести - 22.05.2022

Виктор Давидовски стана првиот македонски возач кој остварил победа на ТЦР Европа, откако самоуверено и без никаква грешка извозе од старт до цел на трката за Големата награда на Франција.

Одекна македонската химна на Пол Рикар: Давидовски вечно ќе ја памети трката во Франција (Видео)

Дерби - 22.05.2022

Виктор Давидовски со златни букви го запиша своето име во историјата на македонскиот автомобилизам, бидејќи стана првиот возач од нашата земја кој победи на трка во ТЦР Европа. Претставникот на „Comtoyou Racing“ тимот на Ауди стартуваше од пол ...

Историја: Давидовски прв Македонец кој победил на трка во ТЦР Европа

Sport 1 - 22.05.2022

Макеоднскиот автомобилист Виктор Давидовски денеска испиша историја со победата на патеката „Пол Рикар“ за Големата награда на Франција и стана првиот Македонец со победа во ТЦР Европа. Давидовски тргна од пол-позиција за гранприто во Франција, а ...

Сензација во Франција: Давидовски стана првиот Македонец со победа во ТЦР Европа!

Дерби - 22.05.2022

Виктор Давидовски испиша историја ова попладне и стана првиот Македонец кој остварил победа на ТЦР Европа, откако самоуверено и без никаква грешка ја одбрани пол-позицијата на трката за Големата награда на Франција.

Историја: Виктор Давидовски е првиот Македонец со победа во ТЦР Европа (ФОТО)

Екипа - 22.05.2022

Виктор Давидовски испиша историја во автомобилизмот како прв Македонец кој остварил победа на ТЦР Европа откако ова попладне славеше на трката за Големата награда на Франција. Скопјанецот ја почна трката од пол позицијата, а поради тоа што во TCR ...

Класа потег: Иџе и Вуков први му честитаа на Давидовски за историскиот успех (Фото)

Дерби - 22.05.2022

Виктор Давидовски оствари најголем успех во својата кариера ова попладне во Франција, бидејќи мина како прв низ целта на трката во ТЦР Европа шампионатот. На втората трка на патеката Пол Рикар, Давидовски стартуваше од пол позицијата и маестрално ...

Подвиг на Виктор Давидовски, Македонија има прв победник на трка во ТЦР Европа

Спортманија - 22.05.2022

Македонскиот претставник Виктор Давидовски победи на втората трка на патеката „Пол Рикард“ во Ле Кастелет, место блиску до Марсеј во Франција. Давидовски беше најбрз на втората трка, откако вчера беше шестти во првиот циклус на натпревари на ...

Давидовски испиша историја, стана првиот македонец со триумф во ТЦР Европа

SportMedia - 22.05.2022

Виктор Давидовски стана првиот македонец кој успеал да оствари победа во ТЦР Европа шампионатот, откако попладнево успеа на патеката Пол Рикар, за големата награда на Франција да извози без грешка и да го оствари овој историски резултат.

Давидовски ќе стартува прв во Франција: Имам доверба во тимот!

Локално - 22.05.2022

Виктор Давидовски ја вози својата петта сезона во ТЦР Европа, а викендов настапува на француското гран при. Добрите перформанси на возилата Ауди од тимот „Comtoyou Racing“ беа најавени уште на петочните тренинзи кога тројцата возачи беа во првите ...

Давидовски со најдобар резултат сезонава во ТЦР Европа, утре стартува од пол-позицијата на „Пол Рикар“

Дерби - 21.05.2022

Виктор Давидовски го освои шестото место на првата од двете планирани трки викендов на патеката „Пол Рикар“во Франција, остварувајќи го најдобриот пласман сезонава во ТЦР Европа првенството.

Давидовски во Топ-6 на TCR Europe трката на Пол Рикар

24auto - 21.05.2022

Утре се вози втората трка во Франција, а Давидовски ќе стартува од пол позицијата. Најавата дека ќе има добар тркачки викенд во TCR Europe Виктор Давидовски ја потврди со одличното шесто место на првата трка возена на патеката Пол Рикард во Франција.

Давидовски ќе стартува прв во Франција: Имам доверба во тимот!

Дерби - 22.05.2022

Виктор Давидовски ја вози својата петта сезона во ТЦР Европа, а викендов настапува на француското гран при. Добрите перформанси на возилата Ауди од тимот „ Comtoyou Racing “ беа најавени уште на петочните тренинзи кога тројцата возачи беа во првите ...

Давидовски ќе стартува прв во Франција: Имам доверба во тимот!

SportMedia - 22.05.2022

Виктор Давидовски ја вози својата петта сезона во ТЦР Европа, а викендов настапува на француското гран при. Добрите перформанси на возилата Ауди од тимот „ Comtoyou Racing ” беа најавени уште на петочните тренинзи кога тројцата возачи беа во првите ...

Давидовски ќе стартува прв во Франција: Имам доверба во тимот!

Gol.mk - 22.05.2022

Виктор Давидовски ја вози својата петта сезона во ТЦР Европа, а викендов настапува на француското гран при. Добрите перформанси на возилата Ауди од тимот „Comtoyou Racing“ беа најавени уште на петочните тренинзи кога тројцата возачи беа во првите ...

Давидовски ќе стартува прв во Франција: Имам доверба во тимот!

А1 On - 22.05.2022

Виктор Давидовски ја вози својата петта сезона во ТЦР Европа, а викендов настапува на француското гран при. Добрите перформанси на возилата Ауди од тимот „Comtoyou Racing“ беа најавени уште на петочните тренинзи кога тројцата возачи беа во првите ...

Давидовски, прв Македонец со победа на ТЦР Европа

TopSport - 22.05.2022

Виктор Давидовски испиша историја откако стана првиот Македонец кој остварил победа на ТЦР Европа. Тој ја одбрани пол-позицијата на трката за Големата награда на Франција возејќи совршено и без грешка.

Сензација во Франција: Давидовски стана првиот Македонец со победа во ТЦР Европа

Точка - 22.05.2022

Виктор Давидовски стана првиот македонски возач кој остварил победа на ТЦР Европа, откако самоуверено и без никаква грешка извозе од старт до цел на трката за Големата награда на Франција.

Македонец на врвот на Европа, Давидовски прв македонски возач кој победи на ТРЦ Европа (ВИДЕО)

Sport M - 22.05.2022

Виктор Давидовски стана првиот македонски возач кој остварил победа на ТЦР Европа. Тој без никаква грешка извозе од старт до цел на трката за Големата награда на Франција. Негов најдобар пласман досега беше четвртото место од минатата година на ...

Давидовски, прв Македонец со победа на ТЦР Европа

Макфакс - 22.05.2022

Виктор Давидовски испиша историја откако стана првиот Македонец кој остварил победа на ТЦР Европа. Тој ја одбрани пол-позицијата на трката за Големата награда на Франција возејќи совршено и без грешка.

Виктор Давидовски, прв Македонец со победа на ТЦР Европа

Скопје инфо - 22.05.2022

Виктор Давидовски испиша историја откако стана првиот Македонец кој остварил победа на ТЦР Европа. Тој ја одбрани пол-позицијата на трката за Големата награда на Франција возејќи совршено и без грешка.

Виктор Давидовски, прв Македонец со победа на ТЦР Европа

Република - 22.05.2022

Виктор Давидовски испиша историја откако стана првиот Македонец кој остварил победа на ТЦР Европа. Тој ја одбрани пол-позицијата на трката за Големата награда на Франција возејќи совршено и без грешка.

Момент за историја: Виктор Давидовски е првиот Македонец со победа во ТЦР Европа

Спортклуб - 22.05.2022

Виктор Давидовски e првиот македонец со Триумф во ТЦР Европа. Тој со златни букви го запиша своето име во историјата на македонскиот автомобилизам. Негово најдобро остварување досега беше четвртото место од минатата година на истата патека, а вчера ...

МАКЕДОНЕЦ ПОБЕДИ НА ТЦР ЕВРОПА Давидовски ја слушаше македонската химна во Франција (ВИДЕО)

+инфо - 22.05.2022

Денеска Давидовски стартуваше како прв поради правилото за ротација на првите десет во квалификациите, па по фантастичниот старт, извозе најбрз круг и безгрешни 10 круга, во кои не им даде никаква надеж на конкурентите.

Давидовски испиша историја, прв Македонец со победа во ТЦР Европа

Канал5 - 23.05.2022

Автомобилистот Виктор Давидовски успеа да испише историја и стана првиот Македонец со победа во престижниот шампионат ТЦР Европа. Давидовски тргна прв на трката за Големата награда на Франција и успеа да ја одбрани со одлично возење.