TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грција ги прифаќа и туристите со кинески и руски вакцини

Сакам да кажам - 04.05.2021

Грција ќе ги признава сите вакцини против ковид-19, а не само оние одобрени од Европската агенција за лекови (ЕМА), кога ќе почне да прима странски туристи од 14 мај, кога и официјално ја отвора својата летна сезона.

ЕМА одлучува дали децата од 12 до 15 години ќе можат да се вакцинираат со „Фајзер“

Press24

Европската агенција ја испитува безбедноста на вакцината Фајзер за деца од 12 до 15 години

Канал5

ЕМА почна со оценување на барањето на Фајзер за одобрување на вакцината кај деца

Независен

ЕМА го оценува барањето на Фајзер за одобрување на вакцината кај деца

Фокус

ЕМА почна со оценување на барањето на Фајзер за одобрување на вакцината кај деца

ТВ21

ЕМА почна со оценување на барањето на „Фајзер“ за одобрување на вакцината кај деца

Слободен Печат

360 степени +инфо Н.Македонија Centar Скопје инфо 24Инфо Lider Опсервер

Почна масовната имунизација во Црна Гора

MTM - 04.05.2021

Во Црна Гора денеска почнува масовна вакцинација против Ковид - 19, а ќе се организира на повеќе од 140 пунктови во сите општини. Владата соопшти дека досега над 40.000 граѓани ја примиле првата доза на вакцината.

Црна Гора: На 140 пунктови денеска почнува масовна вакцинација со кинеските вакцини

Денешен

Започнува масовна вакцинација во Црна Гора

Локално

Почна масовната имунизација во Црна Гора

Centar