TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сколс знае колку засилувања му се потребни на Јунајтед за да го предизвика Ливерпул за трката за титулата во ПЛ

Дерби - 04.07.2020

Англиската фудбалска легенда, Пол Сколс смета дека Манчестер Јунајтед не е толку далеку и може во брзо време да го предизвика Ливерпул во трката за титулата во Премиерлигата. „Црвените“ по пауза од три децении се искачија на врвот во ПЛ, а во ...

Солскјер: Воопшто не сме блиску до тоа што го сакаме

Опсервер - 04.07.2020

Манчестер, 4 јули 2020 () – Серија од 15 последователни натпревари без пораз на сите турнири не значи дека Манчестер Јунајтед веќе го пронајде вистинскиот рецепт, изјави менаџерот Оле Гунар Солскјер на прес-конференција пред колото во Премиер лигата.

Најголемиот англиски талент му рече „да“ на Манчестер Јунајтед

Gol.mk - 04.07.2020

Бројни британски медиуми пишуваат дека најголемиот англиски талент Џејдон Санчо му кажа „ДА“ на Манчестер Јунајтед . Членот на Борусија Дортмунд веќе ги договорил личните услови со англискиот гигант со кого треба да потпише договор до 2025 година, а ...

Солскјер најави клучен трансфер период за Јунајтед, познат новинар посочи дека пред договор е трансфер на голема ѕвезда

Дерби - 04.07.2020

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер во пресрет на натпреварот против Борнмут зборуваше и за трансфер активностите на клубот за следната сезона. Норвежанецот најави дека пред нив е период во кој ќе мора да донесат мудри и многу важни ...

Солскјер: Воопшто не сме блиску до тоа што го сакаме

Сител - 04.07.2020

Серија од 15 последователни натпревари без пораз на сите турнири не значи дека Манчестер Јунајтед веќе го пронајде вистинскиот рецепт, изјави менаџерот Оле Гунар Солскјер на прес-конференција пред колото во Премиер лигата.

Солскјер: Воопшто не сме блиску до тоа што го сакаме

Курир - 04.07.2020

Серија од 15 последователни натпревари без пораз на сите турнири не значи дека Манчестер Јунајтед веќе го пронајде вистинскиот рецепт, изјави менаџерот Оле Гунар Солскјер на прес-конференција пред колото во Премиер лигата.

Солскјер: Далеку сме од тоа што го сакаме

Денешен - 04.07.2020

Серија од 15 последователни натпревари без пораз на сите турнири не значи дека Манчестер Јунајтед веќе го пронајде вистинскиот рецепт, изјави менаџерот Оле Гунар Солскјер на прес-конференција пред колото во Премиер лигата.

Солскјер: Воопшто не сме блиску до тоа што го сакаме

Sport M - 04.07.2020

Серија од 15 последователни натпревари без пораз на сите турнири не значи дека Манчестер Јунајтед веќе го пронајде вистинскиот рецепт, изјави менаџерот Оле Гунар Солскјер на прес-конференција пред колото во Премиер лигата.

Солскјер: Воопшто не сме блиску до тоа што го сакаме

MakPress - 04.07.2020

Серија од 15 последователни натпревари без пораз на сите турнири не значи дека Манчестер Јунајтед веќе го пронајде вистинскиот рецепт, изјави менаџерот Оле Гунар Солскјер на прес-конференција пред колото во Премиер лигата.