TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како изгледаше посетата на принцот Хари и Меган Маркл на Шкотска?

Среќа.mk - 14.02.2018

Меган Маркл и принцот Хари наидоа на топол пречек во Единбург, Шкотска. Тие посетија еден шкотски дом за бездомници, а ко-основачот на домот, Алис Томпсон, откри дека е многу инспирирана од Меган Маркл и нејзиниот говор, во кој ја нагласувала моќта ...

(ФОТО) 15 РАБОТИ КОИ Меган Маркл нема да смее да ги прави по венчавката со принцот Хари

Женски магазин - 14.02.2018

Животот на американската актерка Меган Маркл по венчавката, закажана за 19 мај оваа година, ќе и се заврти за 360 степени. Кога и официјално ќе стане членка на британското кралско семејство, од некои работи ќе мора засекогаш да се откаже.

Хари и Меган Маркел среќни во Единбург

Локално - 14.02.2018

Принцот Хари и Меган Маркeл ja посетија Шкотска и беа пречекани со ентузијазам од нивните симпатизери, кои ја чекаа со часови на студот нивната појава во Единбург, соопштува Ројтерс. Затоа пак ѕвездената двојка успеа да гиосвои уште повеќе ...

Кралското семејство не дели прегратки на граѓани, но Меган Маркл е исклучок (фото)

Црнобело - 14.02.2018

Фотографијата на Меган Маркл во прегратка со ко-сопственичка на сиропиталиште во Шкотска предизвика лавина од позитивни реакции. Не е вообичаено членовите на кралското семејство да се прегрнуваат со граѓани, кои дошле да ги видат на нивните ...

(ФОТО) Принцот Хари и елегантната Меган во посета на Единбург: Идната војвотка воодушеви со модниот избор!

Женски магазин - 14.02.2018

Принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркл започнаа официјална посета на Шкотска, во текот на која вчера престојуваа во Единбург. По тој повод стотици почитувачи на кралското семејство се собраа кај замокот Единбург да ги поздрават идните ...

Откриени детали за кралската венчавка: Никогаш нема да погодите кој ќе му биде кум на принцот Хари!

БркајРабота - 14.02.2018

Навидум се е подготвено за кралската венчавка во Англија. Церемонијата е закажана за 19-ти мај, а британските медиуми на големо пишуваат околу нејзините детали. Венчавката ќе започне точно напладне во црквата Св.

Хари и Меган на официјална посета на Шкотска: Поради нејзиниот капут сите се потсмеваа (видео)

Press24 - 13.02.2018

Каде и да се појават, принцот Хари и неговата вереница Меган привлекуваат огромно внимание во јавноста, па така и во овој случај. Кралскиот пар беше во посета на Шкодска каде започна официјалната посета, а таму ги дочекаа нивни фанови за да ги ...

Меган Маркл – во шкотски бои во Единбург

Локално - 13.02.2018

Принцот Хари и Меган Маркл го посетија замокот Единбург на почетокот на својата прва официјална посета на Шкотска. Патувањето е дел од нивниот јавен ангажман пред да се подготват за нивната венчавка на 19-ти мај.

Меган и Хари го откачија Трамп, поканет е Обама

Репортер - 13.02.2018

Мишел и Барак Обама добија покана за кралската венчавка на Меган и Хари, која ќе се одржи на 19 мај. Тие не му испратија покана на актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп. Трамп не се најде на листата на поканети гости на кралското семејство, ...

Принцот Вилијам ќе биде кум на свадбата на неговиот брат Хари

24 Вести - 13.02.2018

Се е речиси подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари. Свеченоста ќе се случи на 19 мај, а британските медиуми на секој можен начин доаѓаат до деталите околу прославата.

Меган Маркл во карирано палто од Burberry покрај принцот Хари во Шкотска

Фемина - 13.02.2018

Меган Маркл и принцот Хари наидоа на топол пречек во Единбург, Шкотска. Кралскиот пар, кој ќе стапи во брак во мај, ја искористи можноста да поразговара со неколку од многуте обожаватели пред Единбуршкиот замок.

Откриени детали од венчавката на принцот Хари и Меган Маркл

КадеВечер - 13.02.2018

Принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркл открија нови детали за својата венчавка закажана за 19 мај, вклучувајќи и тоа дека свеченоста ќе има поворка со кочија низ улиците на Виндзор.

Хари и Меган и НЕГО ќе го канат на свадба

Таратур - 13.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл веќе точно го знаат списокот со гости кои ќе добијат официјални покани за нивната свадба. Меѓу поканетите е и бившиот американски претседател Барак Обама , заедно со неговата сопруга Мишел , кои ...

ОТКРИЕНИ ТАЈНИТЕ ТРИКОВИ ЗА УБАВИНА: Еве како да изгледате како Меган Маркл

Женски магазин - 13.02.2018

Актерката и свршеничка на принцот Хари, Меган Маркл е симбол на убавина во 2018-та, па многу дами ширум светот одат на пластични операции за да изгледаат како неа. Но, со неколку принцезини трикови за убавина можете лесно да се нашминкате и средите ...

Принцот Хари и Меган Маркле откриле нови детали од венчавката

ЗаЗабава - 12.02.2018

Принцот Хари и неговата свршеница, Меган Маркле, нови детали за својата венчавка на 19. мај, вклучувајќи го и тоа дека свеченоста ќе вклучи и поворка со кочија низ улиците на Виндзор. Венчавката во капелата Св.

Принцот Хари и Меган открија нови детали за венчавката

+инфо - 12.02.2018

Нововенчаната двојка ќе им се придружи на гостите од конгрегацијата на приемот во салата на „Сент Џорџ“. Принцот Хари и неговата свршеница Меган Маркл во понеделникот открија нови детали за својата венчавка на 19 мај, вклучувајќи и тоа дека ...

Принцот Хари и Меган Маркл открија нови детали за венчавката

Кајгана - 12.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл открија нови детали околу својата венчавка, која ќе се одржи на 19 мај. Венчавката во капелата Свети Џорџ во дворецот Виндзор ќе започне на пладне, а парот ќе биде венчан од страна на ...

(ФОТО) Битка во дворецот: Дали Меган ќе ја засени Кеjт?

Локално - 12.02.2018

Има многу уште прашања околу идната сопруга на принцот Хари … Ќе ја наруши ли традицијата на британската монархија, ќе ги оствари ли соништата на милиони афроамериканки да имаат своја принцеза, ќе одолее ли на зборовите да помине под венчавката со ...

Принцот Хари и Меган планираат да прекршат уште еден кралски обичај

Репортер - 12.02.2018

Принцот Хари и неговата свршеница Меган Маркл открија нови детали за својата венчавка на 19 мај вклучувајќи и тоа дека свеченоста вклучува и поворка со кочија на улиците на Виндзор. Венчавката во капелата „Свети Џорџ“ во дворецот Виндзор ќе почне ...

Принцот Хари и Меган го поканија Обама на свадба

Локално - 12.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Нови детали за кралската венчавка: Еве кој ќе му биде кум на принцот Хари

Попара - 14.02.2018

Навидум се е подготвено за кралската венчавка во Англија. Церемонијата е закажана за 19-ти мај, а британските медиуми на големо пишуваат околу нејзините детали. Венчавката ќе започне точно напладне во црквата Св.

Принцот Вилијам ќе му биде кум на својот брат

Репортер - 13.02.2018

Се е подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари. Свеченоста ќе се случи на 19 мај, а британските медиуми на секој можен начин доаѓаат до деталите околу прославата.

Меган Маркл и принцот Хари во Шкотска

ЗаЗабава - 14.02.2018

Меган Маркл и принцот Хари наидоа на топол пречек во Единбург, Шкотска. Кралскиот пар, кој ќе стапи во брак во мај, ја искористи можноста да поразговара со неколку од многуте обожаватели пред Единбуршкиот замок.36-годишната поранешна актерка беше ...

Принцот Хари и Меган ги поканија Обама и Мишел на свадба

Канал5 - 12.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Принцот Вилијам ќе биде кум на свадбата на неговиот брат Хари

Популарно - 13.02.2018

Се е речиси подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари. Свеченоста ќе се случи на 19 мај, а британските медиуми на секој можен начин доаѓаат до деталите околу прославата.

Хари и Меган ги поканија Барак и Мишел на свадбата

+инфо - 12.02.2018

Се стравува дека таквиот потег ќе го разгневи актуелниот американски претседател Доналд Трамп, кој не е поканет. Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга ...

Принцот Вилијам ќе биде кум на свадбата на неговиот брат Хари

+инфо - 13.02.2018

Свадбата ќе почне напладне во црквата Сент Џорџ, а потоа следува традиционално дефиле на младенците со кочии. Сѐ е речиси подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари.

Принцот Хари и Меган го поканија Обама на свадба

Популарно - 12.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Принцот Вилијам ќе биде кум на свадбата на неговиот брат Хари

МРТ - 14.02.2018

Свадбата ќе почне напладне во црквата Сент Џорџ, а потоа следува традиционално дефиле на младенците со кочии. Се е речиси подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари.

Принцот Хари и Меган го поканија Обама на свадба

Алсат-М - 13.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Обама поканет на свадбата на принцот Хари и Меган

Курир - 13.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Обама поканет на свадбата на принцот Хари и Меган

Пулс24 - 13.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.

Принцот Хари и Меган го поканија Обама на свадба

Сител - 13.02.2018

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл го поканија поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел да присуствуваат на нивната венчавка на 19 мај.