TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден за првпат повика на отповикување на Трамп (ВИДЕО)

МКД - 09.10.2019

Џозеф Бајден, најверојатниот претседателски кандидат на демократите, за првпат денес повика на постапка за отповикување на американскиот претседател Доналд Трамп. Бајден тоа го направи, како што пренесува Ројтерс, за време на најостриот говор против ...

Бајден, за прв пат, повика на импичмент на Трамп

Глас на Америка - 09.10.2019

Се вжештува, кампањата 2020. Демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден за прв пат повика претседателот Трамп да биде отповикан на функцијата. „Доналд Трамп ја прекрши заклетвата што ја даде кога ја презема функцијата, ја предаде нацијата и ...

Бајден повика на отповикување на Трамп

Кумановски м. - 10.10.2019

Џо Бајден, кандидат за претседател на Демократите, првпат повика на постапката на отповикување на американскиот претседател Доналд Трамп. Бајден го стори тоа за време на строгиот говор против постапките на републиканскиот лидер, пренесува Ројтерс.

Бајден: Трамп мора да биде отповикан

А1 On - 09.10.2019

Демократот од Претставничкиот дом, Џо Бајден првпат изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп треба да биде подложен на импичмент, додавајќи дека тој „ја предал нацијата“ и ја прекршил заклетвата што ја положил кога стапил на функцијата.

Белата куќа нема да соработува со истрагата за импичмент

Телма - 09.10.2019

Белата куќа официјално соопшти дека одбива да соработува со истрагата за импичмент на Претседателот Доналд Трамп. Во писмото испратено до лидерите на Демократската партија во Конгресот се подвлекува дека истрагата за импичмент е неоснована и уставно ...

Пелоси: Трамп не е над законот

МКД - 09.10.2019

Претседателката на Претставничкиот дом на Конгресот на САД Ненси Пелоси кажа дека претседателот Доналд Трамп ќе „одговара“ откако Белата куќа извести дека одбива да соработува за истрагата за отповикувањето, која демократите ја почнаа во долниот дом ...

Белата куќа рече дека нема да учествува во неуставна истрага за импичмент на Трамп

Глас на Америка - 09.10.2019

Ова го соопшти адвокатот на Белата куќа, кој испрати писмо до спикерката Ненси Пелоси ВАШИНГТОН — Белата куќа најави дека нема да учествува во повиците за неуставна истрага за импичмент на претседателот на САД Доналд Трамп.

Белата куќа нема да соработува во истрагата за импичмент на Трамп

Макфакс - 09.10.2019

Белата куќа официјално одби да соработува во истрагата за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп. Во писмо испратено до демократските лидери, се наведува дека истрагата е неоснована и неуставна.

Анкета: Од демократите 79 отсто бараат импичмент за Трамп

Независен - 09.10.2019

Повеќе поддржувачи на Демократската партија на САД бараат импичмент за претседателот Доналд Трамп, дури и ако тоа значи дека ќе им се намалат шансите за победа во Белата куќа во 2020 година, покажуваат резултатите од последната анкета на ...

Белата куќа одби да соработува во истрагата за отповикување на Трамп

Сакам да кажам - 09.10.2019

Белата куќа и официјално одби да соработува во истрагата за отповикување на претседателот Доналд Трамп. Таа испрати писмо до лидерите на Демократите во кое се вели дека истрагата е неоснована и уставно невалидна.

Белата куќа им прогласи војна на истражителите за импичментот - одби да соработува

МКД - 09.10.2019

Белата куќа официјално одби да соработува со истрагата за импичмент против претседателот Доналд Трамп. Белата куќа синоќа им прогласи војна на истражителите за импичмент на Трамп, соопштувајќи дека нема да соработува со „нелегалниот обид да се ...

Белата куќа нема да соработува во процесот за импичмент на Трамп

Р.С.Европа - 09.10.2019

Белата куќа го информира Претставничкиот дом на Конгресот, контролиран од Демократската партија, дека администрацијата на претседателот Доналд Трамп нема да учествува во процесот за импичмент на претседателот.

Бела куќа: Администрацијата на Трамп нема да соработува со истрагата

Независен - 09.10.2019

САД – Белата куќа го извести Претставничкиот дом на Конгресот дека администрацијата на претседателот Доналд Трамп нема да соработува во истрагата за отповикување, нарекувајќи ја „нелегитимна“ истрага на демократите.

Амбасадорот на САД во ЕУ денес требаше да сведочи пред Претставничкиот дом

Глас на Америка - 08.10.2019

Администрацијата на Трамп наредила тој да не се појави на сослушувањето ВАШИНГТОН — Амбасадорот на САД во Европската Унија Гордон Сандланд, денес требаше да сведочи пред три комитети на Претставничкиот дом, со цел да се добијат повеќе информации за ...

Меланија нема време да се грижи за импичментот

Н.Македонија - 08.10.2019

Вашингтон пост Авторка: Џејда Јуан Од изгледот на невообичаено пренатрупаниот распоред на првата дама Меланија Трамп не може да се претпостави дека најблискиот член на нејзиното семејство се соочува со истрага за импичмент.

Кина по барањето на Трамп за Бајден: Нема да им се мешаме во внатрешните работи

Р.С.Европа - 08.10.2019

Кина нема намера да се меша во внатрешните работи на САД, одговори портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, Генг Шуанг, на прашањето што ќе направи Пекинг во врска со преглогот на американскиот претседател, Даоналд Трамп, Кина да ...

Се појави и втор свиркач за украинскиот скандал на Трамп

Н.Македонија - 08.10.2019

Во почнатиот процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп дојде до ново изненадување, бидејќи се појави и втор свиркач, соопштија адвокатите што го застапуваат првиот свиркач.

Пекинг нема да се меша во внатрешните работи на САД

Макфакс - 08.10.2019

Министерството за надворешни работи на Кина денеска соопшти дека Пекинг нема намера да се меша во внатрешните работи на САД, откако американскиот претседател Доналд Трамп предложи земјата да ги испита Џо Бајден и неговиот син.

Свиркачот на Трамп бара заштита

Локално - 08.10.2019

Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката служба, односно свиркачот чија изјава минатата недела предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Кина: Нема да се мешаме во внатрешните работи на САД

Локално - 08.10.2019

Министерството за надворешни работи на Кина денеска соопшти дека не планира да се меша во внатрешните работи на САД, откако американскиот претседател Доналд Трамп му сугерираше на Пекинг да го истражи Џо Бајден и неговиот син, изјави портпаролот на ...

Свиркачот на Трамп бара заштита

Независен - 08.10.2019

САД – Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката служба, односно свиркачот чија изјава минатата недела предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот на Трамп бара заштита

+инфо - 08.10.2019

Според адвокатите, „одредени лица“ понудиле награда од 50.000 американски долари за какви било информации за идентитетот на свиркачот. Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката ...

Свиркачот на Трамп бара заштита

24Инфо - 08.10.2019

Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката служба, односно свиркачот чија изјава минатата недела предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот на Трамп бара заштита

А1 On - 08.10.2019

Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката служба, односно свиркачот чија изјава минатата недела предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот на Трамп бара заштита

Сител - 08.10.2019

Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката служба, односно свиркачот чија изјава минатата недела предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот на импичментот на Трамп бара заштита

Нова ТВ - 08.10.2019

Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката служба, односно свиркачот чија изјава минатата недела предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот на Трамп бара заштита, му била загрозена безбедноста

Макфакс - 08.10.2019

Американските власти презедоа мерки за безбедност за заштита на припадник на разузнавачката служба-свиркачот, кој минатата недела со неговата изјава предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

СВИРКАЧОТ БАРА ЗАШТИТА: Понудена награда од 50 илјади долари за идентитетот на човекот кој Трамп го прогласи за ...

Слободен Печат - 08.10.2019

Адвокатите на свиркачот во писмо до директорот на Националната разузнавачка служба изразија загриженост дека безбедноста на нивниот клиент може да биде загрозена откако Трамп посочи дека тој е шпион кој извршил предавството.

Свиркачот на Трамп бара заштита

Опсервер - 08.10.2019

Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката служба, односно свиркачот чија изјава минатата недела предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот на Трамп бара заштита

Н.Македонија - 08.10.2019

Американските власти презедоа мерки за безбедност за заштита на припадник на разузнавачката служба-свиркачот, кој минатата недела со неговата изјава предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот на Трамп бара заштита

Фокус - 08.10.2019

Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката служба, односно свиркачот чија изјава минатата недела предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот на Трамп бара заштита, му била загрозена безбедноста

Centar - 08.10.2019

Американските власти презедоа мерки за безбедност за заштита на припадник на разузнавачката служба-свиркачот, кој минатата недела со неговата изјава предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот на Трамп бара заштита

Либертас - 08.10.2019

Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката служба, односно свиркачот чија изјава минатата недела предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот на Трамп бара заштита, му била загрозена безбедноста

Точка - 08.10.2019

Американските власти презедоа мерки за безбедност за заштита на припадник на разузнавачката служба-свиркачот, кој минатата недела со неговата изјава предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот на Трамп бара заштита

MakPress - 08.10.2019

Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката служба, односно свиркачот чија изјава минатата недела предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Свиркачот за Трамп бара заштита

Канал5 - 08.10.2019

Американски официјални претставници презедоа мерки за безбедност за да заштитат припадник на разузнавачката служба, односно свиркачот чија изјава минатата недела предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Кина: Нема да се мешаме во внатрешните работи на САД

А1 On - 08.10.2019

Министерството за надворешни работи на Кина денеска соопшти дека не планира да се меша во внатрешните работи на САД, откако американскиот претседател Доналд Трамп му сугерираше на Пекинг да го истражи Џо Бајден и неговиот син, изјави портпаролот на ...

Кина: Нема да се мешаме во внатрешните работи на САД

24Инфо - 08.10.2019

Министерството за надворешни работи на Кина денеска соопшти дека не планира да се меша во внатрешните работи на САД, откако американскиот претседател Доналд Трамп му сугерираше на Пекинг да го истражи Џо Бајден и неговиот син, изјави портпаролот на ...

НЕМА ИСТРАГА ЗА СИНОТ НА БАЈДЕН: Кинезите не планираат да се мешаат во внатрешните работи на САД

Слободен Печат - 08.10.2019

Трамп минатата недела побара од Кина да го истражи неговиот политички ривал од демократите Бајден и неговиот син Хантер, истакнувајќи дека тоа што се случило во Кина е исто толку лошо како тоа што се случи во Украина.

Кина: Нема да се мешаме во внатрешните работи на САД

iPortal - 08.10.2019

Министерството за надворешни работи на Кина денеска соопшти дека не планира да се меша во внатрешните работи на САД, откако американскиот претседател Доналд Трамп му сугерираше на Пекинг да го истражи Џо Бајден и неговиот син, изјави портпаролот на ...

Кина: Нема да се мешаме во внатрешните работи на САД

Сител - 08.10.2019

Министерството за надворешни работи на Кина денеска соопшти дека не планира да се меша во внатрешните работи на САД, откако американскиот претседател Доналд Трамп му сугерираше на Пекинг да го истражи Џо Бајден и неговиот син, изјави портпаролот на ...

Кина: Нема да се мешаме во внатрешните работи на САД

Република - 08.10.2019

Министерството за надворешни работи на Кина денеска соопшти дека не планира да се меша во внатрешните работи на САД, откако американскиот претседател Доналд Трамп му сугерираше на Пекинг да го истражи Џо Бајден и неговиот син, изјави портпаролот на ...

Кина: Нема да се мешаме во внатрешните работи на САД

Опсервер - 08.10.2019

Министерството за надворешни работи на Кина денеска соопшти дека не планира да се меша во внатрешните работи на САД, откако американскиот претседател Доналд Трамп му сугерираше на Пекинг да го истражи Џо Бајден и неговиот син, изјави портпаролот на ...

Кина: Нема да се мешаме во внатрешните работи на САД

4NEWS - 08.10.2019

Министерството за надворешни работи на Кина денеска соопшти дека не планира да се меша во внатрешните работи на САД, откако американскиот претседател Доналд Трамп му сугерираше на Пекинг да го истражи Џо Бајден и неговиот син, изјави портпаролот на ...

МНР на Кина: Нема да се мешаме во внатрешните работи на САД

Денешен - 08.10.2019

Министерството за надворешни работи на Кина денеска соопшти дека не планира да се меша во внатрешните работи на САД, откако американскиот претседател Доналд Трамп му сугерираше на Пекинг да го истражи Џо Бајден и неговиот син, изјави портпаролот на ...

Кина го одби Трамп: Нема да се мешаме во внатрешните работи на САД

Вечер - 08.10.2019

Министерството за надворешни работи на Кина денеска соопшти дека не планира да се меша во внатрешните работи на САД, откако американскиот претседател Доналд Трамп му сугерираше на Пекинг да го истражи Џо Бајден и неговиот син, изјави портпаролот на ...

Свиркачот на Трамп бара заштита, му била загрозена безбедноста

MTM - 08.10.2019

Американските власти презедоа мерки за безбедност за заштита на припадник на разузнавачката служба - свиркачот, кој минатата недела со неговата изјава предизвика процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп.

Бела куќа: Администрацијата на Трамп нема да соработува со истрагата

Слободен Печат - 09.10.2019

Советникот во Белата куќа Пет Сиполоне напиша во писмото испратено до демократските лидери на Претставничкиот дом дека нивната истрага е покрената „на начин што ја нарушува основната праведност и со уставот пропишан процес".

Бела куќа: Администрацијата на Трамп нема да соработува со истрагата

Нова ТВ - 09.10.2019

Белата куќа го извести Претставничкиот дом на Конгресот дека администрацијата на претседателот Доналд Трамп нема да соработува во истрагата за отповикување , нарекувајќи ја „нелегитимна“ истрага на демократите.

Бела куќа: Администрацијата на Трамп нема да соработува со истрагата

Опсервер - 09.10.2019

Белата куќа го извести Претставничкиот дом на Конгресот дека администрацијата на претседателот Доналд Трамп нема да соработува во истрагата за отповикување, нарекувајќи ја „нелегитимна“ истрага на демократите.