TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Бомбата“ на Заев - Рекапитулација на настаните

24 Вести - 31.01.2015

Политичката криза што изби пролетта, ексалира. Веднаш по изборите, опозицијата преводена од Заев одлучи да не ги признае резултатите, оценувајќи ги изборите за системска кражба на гласови.

Заев: Обид на власта да спречи обелоденување на доказите

24 Вести - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во првичната реакција за 24 Вести по најавите дека МВР поднела кривична пријава против него, само кусо изјави, дека за него ова е обид на власта да го спречи објавување на доказите и аргументите што ги има.

Твитер: Мамо, мамо, Заев ми се закануваше

А1 On - 31.01.2015

Еве како Твитер заедницата ги коментира денешните настани, обвинувањето за Заев и прес конференцијата на премиерот Груевски #Ж: Во компјутерот на Заев е пронајдено порно во Ханибал Лектор стајл.

Пивоваров: Кривичната пријава за Заев е обид да се да деактивира бомбата

Фокус - 31.01.2015

Универзитетскиот професор и поранешен разузнавач со оцена за актуелната политичка состојба Универзитетскиот професор и поранешен разузнавач Владимир Пивоваров , коментира дека според логиката, бидејќи не биле презентирани аргументи, поднесувањето на ...

Заев: Нема да ме спречат да ги објавам бомбите

Нова ТВ - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев за НОВА вели дека акцијата „Пуч“ во која што полицијата го сомничи за наводно недемократско превземање на власта не е ништо освен забеган обид на власта да ги спречи таканаречените бобми кои СДСМ подолго време ги најавува.

Твитер: Мамо, мамо Заев ми се закануваше

+инфо - 31.01.2015

Еве како дел од Твитер заедницата ги коментира денешните настани, обвинувањето за Заев и прес конференцијата на премиерот ...

Случајот „Пуч“ ја стави Македонија во фокусот на светските и регионалните медиуми

еМагазин - 31.01.2015

Македонскиот опозициски лидер обвинет дека со завера сака да ја преземе власта. Под овој наслов новинската агенција „Ројтерс“ информира за случјот „Пуч“, во кој надлежните органи го товарат Зоран Заев дека се обидел со уцена да го принуди премиерот ...

Заев: Апсењето на Заев нема да го спречи објавувањето на бомбата, само ќе го забрза процесот, ова е финале!

Фокус - 31.01.2015

Тој во изјава за „Фокус“ вели дека тоа е само обид на власта да го спречи објавувањето на документите и аргументите, кои опозицијата ги има против нив Откако МВР денеска излезе со соопштение дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев е осомничен дека го ...

Заев - Нема да го спречат објавувањето на „бомбата“

Р.С.Европа - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека кривичната пријава против него поради сомнеж за „загрозување на уставниот поредок и недемократско преземање на власта“ е само „дрзок и безобразен обид на власта да го спречи објавувањето на докази и аргументи“.

Заев ја повикува на помош меѓународната заедница

Фактор - 31.01.2015

Опозицискит лидер истакнува дека со кривичната пријава против него власта се обидува дрско да го спречи објавувањето на таканаречената бомба . Тој ја повикал меѓународната заедница да се вклучи во целиот овој процес бидејќи Македонија како земја ...

Заев го остави пасошот во суд

Вечер Прес - 31.01.2015

Засега не е познато дали лидерот на опозицијата ќе биде задржан на распит Зоран Заев пред десетина минути се појави во скопскиот Кривичен суд за да ја остави својата патна исправа како што побара Јавното Обвинителство.

Зоран Заев стигна во СДСМ

Вечер Прес - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев тукушто пристигна во седиштето на партијата на улицата Павел Шатев во Скопје. Пристигнувајќи со своето ауди, Заев беше придружуван од уште едно партиско возило како обезбедување.

Заев: Нема да ме спречат да ги објавам бомбите

Либертас - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за Нoва вели дека акцијата „Пуч“ во која што полицијата го сомничи за наводно недемократско преземање на власта не е ништо освен забеган обид на власта да ги спречи таканаречените бобми кои СДСМ подолго време ги најавува.

Заев се огласи - Апсењето нема да ја спречи бомбата, само ќе го забрза процесот

Sky - 31.01.2015

Откако МВР денеска излезе со соопштение дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев е осомничен дека го уценувал претседателот на Владата, Никола Груевски дека нема да ги објавува „бомбите“, ако се соогласи на техничка влада и избори, со свој став за ...

Заев бара помош од ЕУ и вели дека кривичната пријава нема да го спречи да ги објави „бомбите“

Вест - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека со кривичната пријава против него власта се обидува дрско да го спречи објавувањето на таканаречената бомба. Тој ја повикал меѓународната заедница да се вклучи во целиот овој процес бидејќи Македонија како ...

Конечно – бомбата на Заев

Panika.be - 28.01.2015

Нема друго видео кое што подобро ја илустрира бомбата на ...

Пивоваров: Кривичната против Заев е обид да се замолкне бомбата.

Либертас - 31.01.2015

-Речиси пред СДСМ да ги објави т.н. бомби, се поднесе кривична пријава за Заев. Затоа се заклучува дека терминот внимателно е одбран. Но, повторно ќе кажам дека мораше уште сега да се презентираат аргументи, бидејќи сега ќе се создаде страв за тоа ...

Заев: Ова е обид на власта да ме спречи во објавувањето на „бомбите“

Кајгана - 31.01.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев изјави вели дека акцијата „Пуч“, во којашто полицијата го сомничи за наводно недемократско преземање на власта не е ништо освен „забеган обид на власта да ги спречи таканаречените бомби кои СДСМ подолго време ги ...

Заев бара поддршка од меѓународната заедница

Либертас - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека кривичната пријава против него поради сомнеж за „загрозување на уставниот поредок и недемократско преземање на власта“ е само „дрзок и безобразен обид на власта да го спречи објавувањето на докази и аргументи“.

Заев бара помош од меѓународната заедница

Нетпрес - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој денеска доби кривична пријава за сомнеж за „загрозување на уставниот поредок и недемократско преземање на власта“ за Радио Слободна Европа вели дека на овој начин власта се обидувала да го спречи објавувањето на ...

Заев за РСЕ: Ја повикувам меѓународната заедница да се вклучи во процесот

Sky - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека кривичната пријава против него поради сомнеж за „загрозување на уставниот поредок и недемократско преземање на власта“ е само „дрзок и безобразен обид на власта да го спречи објавувањето на докази и аргументи“, ...

Пивоваров: Кривичната против Заев е обид да се замолкне бомбата

Локално - 31.01.2015

-Речиси пред СДСМ да ги објави т.н. бомби, се поднесе кривична пријава за Заев. Затоа се заклучува дека терминот внимателно е одбран. Но, повторно ќе кажам дека мораше уште сега да се презентираат аргументи, бидејќи сега ќе се создаде страв за тоа ...

Заев: Ова е обид на власта да ме спречи во објавувањето на ’бомбите’

Тера - 31.01.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во изјава за интернет телевизијата НОВА вели дека акцијата „Пуч“, во којашто полицијата го сомничи за наводно недемократско преземање на власта не е ништо освен „забеган обид на власта да ги спречи таканаречените ...

Заев бара поддршка од меѓународната заедница

Бриф - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека кривичната пријава против него поради сомнеж за „загрозување на уставниот поредок и недемократско преземање на власта“ е само „дрзок и безобразен обид на власта да го спречи објавувањето на докази и аргументи“.

Заев: Ја повикувам меѓународната заедница да се вклучи во процесот

+инфо - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека кривичната пријава против него поради сомнеж за „загрозување на уставниот поредок и недемократско преземање на власта“ е само „дрзок и безобразен обид на власта да го спречи објавувањето на докази и аргументи“, ...

Заев: Власта следела илјадници граѓани

Академик - 01.02.2015

Заев тврди дека материјалите ги добил од македонски служби и од загрижени граѓани, а не како што тврди премиерот, од странски разузнавачки служби. „Никола Груевски со заканата за судски процес против мене, нема да го спречи објавувањето на доказите, ...

Заев ја повикува меѓународната заедница на помош

МКД - 31.01.2015

Поради тоа што постои целосна спрега меѓу МВР, обвинителството и судството, ја повикувам меѓународната заедница да се вклучи во целиот процес, поради тоа што се работи за слободата и демократијата во земја-членка на ОН и земја кандидат за членство ...

Ви ја ветувам вистината

Вечер Прес - 31.01.2015

Лидерот на опозицијата побара од меѓународната заедница да се вклучи во процесот Охрабрете се и радувајте се!. Ова е почеток на враќањето на слободата и демократоијата во Македонија. Вистината ви ја ветувам на сите и таа ќе излезе пред целокупната ...