TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен крадец од Скопје по распишана централна потерница

Курир - 25.11.2021

Денеска (25.11.2021) во 11.00 часот ул.„Скупи”, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишија од слобода Н.П.(35) од Скопје. Тој се барал со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од ...

Денеска приведен крадец во Скопје

Скопје инфо - 25.11.2021

Денес (25.11.2021) во 11.00 часот ул.„Скупи", полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишија од слобода Н.П.(35) од Скопје. Тој се барал со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две ...

Приведен крадец по распишана централна потерница

Опсервер - 25.11.2021

ript> – Тој се барал со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години и шест месеци за сторено кривично дело „кражба“ по член 235 од Кривичниот законик, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Приведен крадец баран по потерница

МКД - 25.11.2021

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска на улица „Скупи“ го лишиле од слобода Н.П.(35) од Скопје кој бил баран со централна потерница. Тој се барал со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување ...

Приведен крадец по распишана централна потерница

MakPress - 25.11.2021

Денеска (25.11.2021) во 11.00 часот ул.„Скупи", полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишија од слобода Н.П.(35) од Скопје. Тој се барал со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од ...

Приведено лице барано со потерница

ТВ21 - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор за сторено ...

Приведена жена барана со потерница

Курир - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор за сторено ...

Приведена жена барана со потерница

Lider - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор за сторено ...

Приведено лице барано со потерница

Локално - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор за сторено ...

Приведено лице барано со потерница за издржување казна затвор

Lider - 25.11.2021

Во скопско Катланово вчера во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од село Пакошево, општина Зелениково. Од МВР денеска соопштија дека таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување казна ...

Приведено лице барано со потерница за издржување казна затвор

Опсервер - 25.11.2021

ript> – Во скопско Катланово вчера во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од село Пакошево, општина Зелениково. Од МВР денеска соопштија дека таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за ...

Приведено лице барано со потерница за издржување казна затвор

Канал5 - 25.11.2021

Во скопско Катланово вчера во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од село Пакошево, општина Зелениково. Од МВР денеска соопштија дека таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување казна ...

Приведено лице барано со потерница за издржување казна затвор

Слободен Печат - 25.11.2021

Во скопско Катланово вчера во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од село Пакошево, општина Зелениково. Од МВР денеска соопштија дека таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување казна ...

Во Катланово приведена жена барана со потерница

МКД - 25.11.2021

Во скопско Катланово вчера во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од село Пакошево, општина Зелениково. Од МВР соопштија дека таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување казна затвор ...

Приведено лице барано со потерница за издржување казна затвор

24Инфо - 25.11.2021

Во скопско Катланово вчера во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од село Пакошево, општина Зелениково. Од МВР денеска соопштија дека таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување казна ...

Приведено лице барано со потерница

Centar - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор за сторено ...

Приведена жена од Зелениково барана да лежи затвор за кражба

Република - 25.11.2021

Во скопско Катланово вчера во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од село Пакошево, општина Зелениково. Од МВР соопштија дека таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување казна затвор ...

Приведена 32-годишна скопјанка барана по потерница за извршена кражба

Сител - 25.11.2021

Вчера во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково, соопшти МВР. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор за ...

Приведено лице барано со потерница

MakPress - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор за сторено ...

Жителка на Зелениково уапсена и вратена во затворот Идризово

Нова ТВ - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор за сторено ...

Приведен кумановец за издржување затворска казна за кражба

МКД - 24.11.2021

Синоќа во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода E.Р.(25) од Куманово за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“, информира МВР.

Кумановец приведен за сторено кривично дело „тешка кражба“

Нова ТВ - 24.11.2021

Кумановец лишен од слобода заради издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“. Како што информираат од МВР, E.Р.(25) во текот на вчерашниот ден бил лишен од слобода од страна на полициски службеници од СВР Куманово, а врз ...

Кумановец приведен за сторено кривично дело „тешка кражба"

Канал5 - 24.11.2021

Кумановец лишен од слобода заради издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба". Како што информираат од МВР, E.Р.(25) во текот на вчерашниот ден бил лишен од слобода од страна на полициски службеници од СВР Куманово, а врз ...

Кумановец приведен за сторено кривично дело „тешка кражба“

Опсервер - 24.11.2021

– Кумановец лишен од слобода заради издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“. Како што информираат од МВР, E.Р.(25) во текот на вчерашниот ден бил лишен од слобода од страна на полициски службеници од СВР Куманово, а врз ...

Приведен кумановец за издржување на затворска казна

Kumanovo News - 24.11.2021

Полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, вчера во 23 часот го лишиле од слобода E.Р.(25) од Куманово за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Приведен крадец од Куманово за издржување затворска казна

Кумановски м. - 24.11.2021

Дваесет и петгодишник од Куманово вчеравечер бил приведен за издржување затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“ – На 23.11.2021 во 23.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле ...

Приведен крадец за издржување затворска казна

Точка - 24.11.2021

Вчера во 23.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода E.Р.(25) од Куманово за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Приведен крадец за издржување затворска казна

MakPress - 24.11.2021

На 23.11.2021 во 23.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода E.Р.(25) од Куманово за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот ...

Уапсен кумановец поради тешка кражба

Опсервер - 25.11.2021

ript> На 23.11.2021 во 23.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода E.Р.(25) од Куманово за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од ...