TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Возило удри во шестгодишно дете во Прилеп

Макфакс - 15.04.2019

Возило управувано од 50-годишен прилепчанец, вчера удри во шестгодишно дете, на улицата Војводинска. Детето се здобило со тешки телесни повреди и му била укажана помош во Градската болница Прилеп, јави МВР.

Прегазено шестгодишно дете во Прилеп

Независен - 15.04.2019

Дете на возраст од шест години било удрено со автомобил во Прилеп, во неделата, а се здобило со повреди, соопшти МВР. Во неделата, во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од ...

Возило удри во 6-годишно дете во Прилеп

24Инфо - 15.04.2019

Возач со автомобил удрил во 6-годишно дете и тешко го повредил, вчера во Прилеп. Според полицијата, сообраќајката се случила во 15.45 часот на улицата Војводинска. Автомобил „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.

Прегазено шестгодишно дете во Прилеп

Фокус - 15.04.2019

Вчера попладне се случила сообраќајна незгода, откако шестгодишно дете од Прилеп било прегазено од „пежо“, управувано од 50-годишен прилепчанец. На 14.05.2019 година во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „пежо“ со ...

Возило удри во 6-годишно дете во Прилеп

iPortal - 15.04.2019

Возач со автомобил удрил во 6-годишно дете и тешко го повредил, вчера во Прилеп. Според полицијата, сообраќајката се случила во 15.45 часот на улицата Војводинска. Автомобил „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.

„Пежо“ удри во 6-годишно дете

Скопје1 - 15.04.2019

На 14.05.2019 година во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно дете од Прилеп.

Прегазено шестгодишно дете во Прилеп

Република - 15.04.2019

Вчера во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно дете од Прилеп. Детето се здобило со тешки телесни повреди и му била укажана помош ...

Страшна несреќа во Македонија: Пежо прегази шестгодишно дете

Press24 - 15.04.2019

Во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп се случила страшна несреќа кога патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 50-годишниот С.Ѓ. удрило во шестгодишно дете од Прилеп.

Со автомобил удрил во 6-годишно дете од Прилеп

Курир - 15.04.2019

На улица „Војводинска“ во Прилеп, вчера во 15.45 часот патничко возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно дете од Прилеп. Детето се здобило со тешки телесни повреди и му била укажана помош ...

Со автомобил удрил во 6-годишно дете од Прилеп

Сител - 15.04.2019

На улица „Војводинска“ во Прилеп, вчера во 15.45 часот патничко возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно дете од Прилеп. Детето се здобило со тешки телесни повреди и му била укажана помош ...

Шестгодишно дете удрено со автомобил во Прилеп

ТВ21 - 15.04.2019

На 14.05.2019 година во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно дете од Прилеп.

Шестгодишно дете удрено од автомобил во Прилеп

Н.Македонија - 15.04.2019

Вчера во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно дете од Прилеп, соопштија од МВР.

Петгодишно дете со тешки телесни повреди откако било удрено од автомобил

Либертас - 15.04.2019

Вчера попладне се случила сообраќајна незгода, откако шестгодишно дете од Прилеп било удрено од „пежо“, управувано од 50-годишен прилепчанец. На 14.05.2019 година во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „пежо“ со прилепски ...

Страшна несреќа во Македонија: Пежо прегази шестгодишно дете

Centar - 15.04.2019

Во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп се случила страшна несреќа кога патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 50-годишниот С.Ѓ. удрило во шестгодишно дете од Прилеп.

Тешка несреќа во Прилеп, автомобил прегази шестгодишно дете

Пулс24 - 15.04.2019

На улица „Војводинска“ во Прилеп во 15:45 часот се случила тешка сообраќајна несреќа, кога патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 50-годишниот С.Ѓ. удрило во шестгодишно дете од Прилеп.

Прегазено шестгодишно дете во Прилеп

МКД - 15.04.2019

Дете на возраст од шест години било удрено со автомобил во Прилеп, во неделата, а се здобило со повреди, соопшти МВР. Во неделата, во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од ...

Прилепчанец со „Пежо“ удрил во шестгодишно дете

еМагазин - 15.04.2019

На 14.05.2019 година во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно дете од Прилеп, информира МВР.

Со „Пежо“ удрил во шест годишно дете

Тера - 15.04.2019

На 14.05.2019 година во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 50 годишно лице од Прилеп, удрило во шестгодишно дете од Прилеп.