TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Благој Веселинов се закити со „Ѕвезда во подем“ на Берлинале

Независен - 12.02.2019

Македонската актерска ѕвезда од филмот „Исцелител“, Благој Веселинов, за време на филмскиот фестивал во Берлин му беше врачена наградата „Ѕвезда во подем“, која им се доделува на повеќемина млади актери од Европа.

Во Палатата на Берлинале: Врачена наградата “Шутинг старс” за Благој Веселинов

Вечер - 12.02.2019

На Благој Веселинов вчеравечер во Палатата на Берлинале му беше врачена наградата “Шутинг старс“, што ја доделува платформата Европска филмска промоција (ЕФП). Наградите на македонскиот актер и на останатите 9 најдобри актерски таленти во подем во ...

Ова е неповторливо чувство – Благој Веселинов ја прими наградата за ѕвезда во подем на берлинале

Сакам да кажам - 12.02.2019

Благој Веселинов синоќа стана трет македонски актер кој на Берлинскиот филмски фестивал ја примил наградата Шутинг старс, која, во изборот на Европската филмска промоција, се доделува на европски таленти во подем.

Благој Веселинов е „Ѕвезда во подем“ на актуелното Берлинале

Fashionel - 12.02.2019

После успешната премиера на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во неделата, од Берлинале пристигнаа уште убави вести. Македонскиот актер Благој Веселинов (34), кого публиката најмногу го запозна по главната улога во „Исцелител“, синоќа во Палатата ...

Благој Веселинов е ѕвезда во подем на Берлинале

Сакам да кажам - 12.02.2019

Македонскиот актер Благој Веселинов синоќа во Палатата на Берлинале ја доби наградата „Шутинг старс“ (Shooting Stars), што ја доделува платформата Европска филмска промоција (ЕФП). Веселинов, ѕвездата на „Исцелител“, наградуваното деби на Ѓорче ...

Фотографија на денот: Веселинов награден на Берлиналето

Deutsche Welle - 12.02.2019

Македонскиот актер Благој Веселинов со наградата за најдобри млади актери в рака е јунакот на нашата #ФотографијаНаДенот. Наградата на Веселинов му беше врачена вчеравечер на Берлинскиот филмски фестивал (Берлинале).

Благој Веселинов со награда на Берлинскиот филмски фестивал

Friday.mk - 12.02.2019

Нашиот надежен актер, познат пред се по улогата во филмот Исцелите на Ѓорче Ставрески, вчера ја доби наградата Shooting stars, на Берлнскиот Филмски Фестивал. Оваа награда се доделува на најталентираните, најнадежните 10 млади актери.

Актерот Благој Веселинов ја прими наградата „Шутинг старс“ на Берлинале

Слободен Печат - 11.02.2019

Доделувањето се одржа во салата „Берлин палас“, а наградите ги врачија режисерката Теона Митевска и актерот од Исланд, Ингвар Сигурдсон. Нашиот актер, заедно со другите европски учесници на „Шутинг старс“ на Берлинале, вечерва ги подигнаа свите ...

Благој Веселинов ја прими наградата од „Шутинг старс“ на Берлинскиот филмски фестивал

Макфакс - 11.02.2019

Актерот Благој Веселинов и другите европски учесници на „Шутинг старс“ (Shooting Stars) на Берлинскиот филмски фестивал вечерва ги добија наградите од манифестацијата за млади актерски ѕвезди.

Благој Веселинов награден на Берлинскиот филмски фестивал

Радио МОФ - 12.02.2019

На македонскиот актер Благој Веселинов синоќа му беше врачена наградата за најдобар млад актер (Shooting Stars) на Берлинскиот филмски фестивал. Покрај Веселинов, кој стана познат по улогата во филмот „Исцелител“, меѓу 10-те најдобри актерски ...

Актерот Благој Веселинов ја прими наградата „Ѕвезди во подем“ на Берлинале

Република - 12.02.2019

Актерот Благој Веселинов ја прими наградата „Ѕвезди во подем“ (Shuting stars) на Берлинскиот филмски фестивал. Доделувањето се одржа во салата „Берлин палас“, а наградите ги врачија режисерката Теона Митевска и актерот од Исланд, Ингвар Сигурдсон.

Благој Веселинов ја прими наградата од „Шутинг старс“ на Берлинскиот филмски фестивал

А1 On - 11.02.2019

Актерот Благој Веселинов и другите европски учесници на „Шутинг старс“ (Shooting Stars) на Берлинскиот филмски фестивал вечерва ги добија наградите од манифестацијата за млади актерски ѕвезди.

Актерот Благој Веселинов награден на Берлинале за улогата во „Исцелител“

Нова ТВ - 12.02.2019

Македонскиот актер Благој Веселинов синоќа на берлинскиот филмски фестивал ја прими наградата за најдобри млади актери на Европската филмска промоција, која се доделува на европски таленти во подем.

Благој Веселинов „ѕвезда во подем“ на Берлиналето

Телма - 12.02.2019

Актерот Благој Веселинов и другите европски учесници на „Шутинг старс“ (Shooting Stars) на Берлинскиот филмски фестивал вечерва ги добија наградите од манифестацијата за млади актерски ѕвезди.

Фотографија на денот: Актерот Благој Веселинов од филмот „Исцелител“ награден на Берлиналето

Либертас - 12.02.2019

Македонскиот актер Благој Веселинов доби награда за најдобар млад актер вчеравечер на Берлинскиот филмски фестивал (Берлинале). Покрај Веселинов, кој стана познат по улогата во филмот „Исцелител“, наградата ја добија уште 9 млади актери од Данска, ...

Фотографија на денот: Веселинов награден на Берлиналето

Скопје24 - 12.02.2019

Актерот Благој Веселинов и другите европски учесници на „Шутинг старс“ (Shooting Stars) на Берлинскиот филмски фестивал вчеравечер ги добија наградите од манифестацијата за млади актерски ѕвезди.

Македонскиот актер Благој Веселинов доби награда на Берлинскиот филмски фестивал

Скопје инфо - 12.02.2019

Актерот Благој Веселинов и другите европски учесници на „Шутинг старс“ (Shooting Stars) на Берлинскиот филмски фестивал вечерва ги добија наградите од манифестацијата за млади актерски ѕвезди.

Благој Веселинов награден со наградата Shuting stars во Берлин

Тера - 12.02.2019

Актерот Благој Веселинов ја прими наградата „Ѕвезди во подем“ (Shuting stars) на Берлинскиот филмски фестивал. Доделувањето се одржа во салата „Берлин палас“, а наградите ги врачија режисерката Теона Митевска и актерот од Исланд, Ингвар Сигурдсон.

Актерот Веселинов награден на Берлиналето

24 Вести - 12.02.2019

Актерот Благој Веселинов и другите европски учесници на „Шутинг старс“ на Берлинскиот филмски фестивал вчеравечер ги добија наградите од манифестацијата за млади актерски ѕвезди. Свечената церемонија на доделување на наградите на најдобрите млади ...