TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се урна воен авион во Шпанија, загина пилотот

Р.С.Европа - 12.10.2017

Пилотот загина кога се урна воен авион во југоисточна Шпанија, на враќање од воената парата организирана по повод националниот ден, соопшти портпаролот на шпанското Министерство за одбрана.

Се урна Воен авион во Шпанија, загина пилот

+инфо - 12.10.2017

Локалните медиуми наведуваат дека авионот паднал во близина на воена база во Албасет, 300 километри југоисточно од Мадрид. Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод ...

Шпански воен авион се сруши по парадата (ВИДЕО)

МКД - 12.10.2017

Воен авион се сруши во базата Лос Лианос во Шпанија по воената парада одржана во Мадрид, соопшти шпанското Министерството за одбрана. Пилотот загинал. Авионот учествувал во воената парада „12 Октомври“ по повод Националниот ден, објавија шпанските ...

(ВИДЕО) Се урна воен авион по парадата во Мадрид

Поглед - 12.10.2017

Шпански воен авион се денес откако учествувал во парадата во Мадрид за да го одбележи националниот празник, каде што пилотот загина, соопшти Министерството за одбрана на Шпанија. „Можам да потврдам дека авионот се урна“ , рече портпаролот на ...

Шпански воен авион се урна по учество на парада, пилотот загинал

Newsroom - 12.10.2017

Шпански воен авион се урна во четврток откако претходно учествуваше на парада по повод националниот празник во Мадрид, при што загина пилотот, изјави портпаролот на Министерство за одбрана, пренесува АФП.

Се сруши шпански воен авион после парада (видео)

Канал5 - 12.10.2017

Воен авион се сруши во базата Лос Ланос во Шпанија после воената парада одржана во Мадрид, соопшти шпанското министерство за одбрана. Се уште не е познато дали има жртви. Accidente aéreo en la Base Aérea de Los Llanos.

Воен авион се урна по парадата за Националниот ден на Шпанија

Мета - 12.10.2017

Воен авион се урна во базата Лос Љанос во Шпанија по воена парада во Мадрад, соопшти денеска шпанското министерството за одбрана. Засега не е познато дали има жртви. Авионот учествувал на воената парада „12 Октомври“, по повод Националниот ден, ...

Се урна воен авион во Шпанија, загина пилотот

Орбис - 13.10.2017

Пилотот загина кога се урна воен авион во југоисточна Шпанија, на враќање од воената парата организирана по повод националниот ден, соопшти портпаролот на шпанското Министерство за одбрана.

Воен авион се урна во Шпанија, загина пилот

А1 On - 12.10.2017

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана. – Можам да потврдам дека авионот се урна, изјави портпаролка на ...

(ВИДЕО) ПО ВОЕНА ПАРАДА ВО МАДРИД СЕ УРНА АВИОН: Има ли загинати во несреќата?

Фактор - 12.10.2017

Воен авион се урна во базата Лос Лианос во Шпанија по воената парада одржана во Мадрид, објави шпанското Министерството за одбрана. Пилотот загинал при уривањето. Авионот учествувал во воената парада „12 Октомври“ по повод Националниот ден, објавија ...

Воен авион се урна по парадата за Националниот ден на Шпанија

Локално - 12.10.2017

Воен авион се урна во базата Лос Љанос во Шпанија по воена парада во Мадрад, соопшти денеска шпанското министерството за одбрана. Засега не е познато дали има жртви. Авионот учествувал на воената парада „12 Октомври“, по повод Националниот ден, ...

ВИДЕО: Воен авион се урна во Шпанија, пилотот загина

Курир - 12.10.2017

– Можам да потврдам дека авионот се урна, изјави портпаролка на Министерството. Локалните медиуми наведуваат дека авионот паднал во близина на воена база во Албасет, 300 километри југоисточно од Мадрид.

Воен авион се урна во Шпанија, загина пилот

Телевизија Нова - 12.10.2017

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана. – Можам да потврдам дека авионот се урна, изјави портпаролка на ...

Трагедија во светот - се урна воен авион, загина пилот

Press24 - 12.10.2017

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана. – Можам да потврдам дека авионот се урна, изјави портпаролка на ...

Воен авион се урна во Шпанија, загина пилот

Алсат-М - 12.10.2017

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана. – Можам да потврдам дека авионот се урна, изјави портпаролка на ...

Воен авион се урна во Шпанија, пилотот загина (ВИДЕО)

Република - 12.10.2017

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана. – Можам да потврдам дека авионот се урна, изјави портпаролка на ...

Трагедија: Воен авион се урна во Шпанија, пилотот загина

Пулс24 - 13.10.2017

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана. – Можам да потврдам дека авионот се урна, изјави портпаролка на ...