TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиецот од Лас Вегас се подготвувал да направи автомобил бомба

Локално - 06.10.2017

Убиецот во Лас Вегас можеби планирал и други напади, вклучувајќи и напад со автомобил-бомба. Ова беше објавено од АП, која пак се повикува на неименуван претставник на САД. Во автомобилот на Стивен Паддок имал амониум нитрат, кој може да се користи ...

Нови детали: Убиецот во Лас Вегас со месеци изнајмувал хотелски соби

МКД - 06.10.2017

Вработените во хотелот Менделеј Беј, од каде Педок пукаше на публиката, пред да изврши самоубиство, изјавија дека напаѓачот барал соба на највисокиот кат, со поглед на музичкиот фестивал „Рут 91 Харвест".

Најново во истрагата за убиството во Лас Вегас

Глас на Америка - 06.10.2017

​​На жиро-сметката за помош на жртвите и преживеаните, веќе се собрани речиси 10 милиони долари Полицијата во Лас Вегас соопшти дека го пронашла автомобилот што го барала, како дел од истрагата по масакрот од неделата.

Протекуваат информации за пензионерот кој што направи масакр во Лас Вегас: Минатото лето резервирал соба со поглед кон ...

Точка - 06.10.2017

Убиецот од Лас Вегас кој што го изврши најубиственото масовно убиство во модерната историја на САД, минатото лето можел да изврши уште поголем масакр во Чикаго. Американските медиуми пренсуваат дека тој минатото лето резервирал хотелска соба во ...

Пет очигледни недоследности за масакрот во Лас Вегас што треба да бидат разрешени

Репортер - 06.10.2017

Во историјата постоеле документирани и фактички дејства што владата ги организирала со цел да ја манипулира јавноста поради носење закони, прикривање војни или за да спроведе контрола. Настаните што толку често се случуваат се одвиваат под лажно ...

ОВА Е ЧУДО: Девојка ранета во срце во масакрот во Лас Вегас преживеа

Фактор - 06.10.2017

Една жена, застрелана во срцето за време на масакрот во Лас Вегас, за чудо преживеа благодарение на брзата реакција на нејзиното момче пожарникар кој ја однел во болница. Кристина Киткет со момчето била на фестивалот, а билетите ги добиле како ...

Сметката откри дека убиецот од Лас Вегас вечерал со уште една личност во собата пред пукањето

Репортер - 06.10.2017

Напаѓачот нарачал ручек во собата за двајца на 27 септември, четири дена пред масакрот, а сликата објавена на „Фејсбук“ од страна на човекот кој тврди дека го послужил Стивен Падок во собата покажува дека напаѓачот имал гостин во текот на својот ...

Нови детали - еве што подготвувал монструозниот убиец од Лас Вегас

Press24 - 07.10.2017

Убиецот во Лас Вегас можеби планирал и други напади, вклучувајќи и напад со автомобил-бомба. Ова беше објавено од АП, која пак се повикува на неименуван претставник на САД. Во автомобилот на Стивен Паддок имал амониум нитрат, кој може да се користи ...

(ВИДЕО+ФОТО) iPhone 7 Plus спаси живот, но сликите направени за време и по масакрот во Лас Вегас ја разнесоа интернет ...

Локално - 06.10.2017

Мобилните телефони се генијален човечки изум кој им овозможува на луѓето да останат во контакт еден со друг и кога се илјадници километри разделени. Но, дали некој знае дека тие можат да спасат животи? Ова е приказна за iPhone кој спасил човечки ...

Пријателката на убиецот од Лас Вегас тврди дека немала поим

Deutsche Welle - 05.10.2017

Пријателката на убиецот од Лас Вегас тврди дека немала поим за планови за масакрот во кој беа убиени 59 луѓе, а повредени над 500. Мотивите на Стивен Падок за масакрот во Лас Вегас сѐ уште се непознати.

Дали напаѓачот од Лас Вегас планирал и други убиства?

Глас на Америка - 05.10.2017

Властите велат дека тешко е да се поверува дека Стивен Падок дејствувал самостојно, но истрагата за мотовот продолжува. Пред да влезе полицијата во хотелската соба од каде пукал, тој се самоубил.

Партнерката на напаѓачот во Лас Вегас: Не ни насетував што ќе се случи

Телма - 05.10.2017

Мерилу Денли, партнерката на напаѓачот од Лас Вегас, Стивен Педок изјави дека не помислувала дека нејзинито партнер планира крвопролевање во кое уби 58 луѓе и рани повеќе од 500. - Стивен Педок го знаев како љубезен, внимателен и тивок човек.

Тајниот живот на убиецот од Вегас: Со децении го собирал оружјето

МКД - 05.10.2017

Во овој момент, нема докази што укажуваат на тоа дека пукањето во Лас Вегас е тероризам, изјави Ерон Руз специјалниот агент на американското Федерално биро за истраги (ФБИ) надлежен за случајот.

Девојката на напаѓачот од Лас Вегас не знаела за неговите намери

Макфакс - 05.10.2017

Девојката на напаѓачот од Лас Вегас, кој во неделата уби 58 луѓе, изјави дека нема идеја што планирала нејзиниот “љубезен, грижлив и тивок” партнер, пренесе БиБиСи. Коментарите на Марилу Дани беа неколку часа пред објавата на полицијата дека Стефан ...

Тајниот живот на убиецот од Лас Вегас

Кајгана - 05.10.2017

Полицијата засега нема индикации што укажуваат дека Стивен Педок, човекот кој го изврши масакрот во Лас Вегас, бил поврзан со тероризам. Ова го изјави специјалниот агент на ФБИ надлежен за сслучајот, Ерон Роуз, кој додава дека Педок живеел таен ...

Гудман за нападот во Лас Вегас: Во прашање е болен и ирационален човек

МРТ - 05.10.2017

Во прашање е болен и ирационален човек, кој немал никакво право да го направи тоа што го направи, изјави градоначалничката на Лас Вегас за СИ-ЕН-ЕН. Градоначалничката на Лас Вегас, Керолин Гудман изјави дека не и е јасно како напаѓачот кој отвори ...

Егзекуторот од Лас Вегас водел двоен живот

Канал5 - 05.10.2017

И по три дена од масакрот во Лас Вегас, американските власти немаат информација кои биле мотивите на напаѓачот, кој уби 59 луѓе на концерт. Неговата љубовница, Марилу Данли, која се сметаше за главен сведок и која вчера се врати од Филипините за да ...

Градоначалничката на Лас Вегас за напаѓачот: Нека изгние

Сител - 05.10.2017

Градоначалничката на Лас Вегас, Керолин Гудман изјави дека Стивен Педок, кој изврши масакр во нејзиниот град, е „трула душа“ и неговиот чин го спореди со пукање кон патки на лента. Гудман во изјава за Си-Ен-Ен рече дека не и е јасно како некој таков ...

Имаме среќа што масовниот убиец од Лас Вегас бил бел богат христијанин! Да бил муслиман, светот ќе беше на раб на војна

Точка - 05.10.2017

Доколку Стивен Педок бил муслиман...Да речел "Алаху Акбар" пред да почне да пука во луѓето во Лас Вегас...Да беше член на ИСИС...Да имавме фотографија од него како позира со Куранот во една и полуавтоматска пушка во другата рака...

Шокантен пресврт во истрагата за масакрот во Лас Вегас: Напаѓачот не пукал само во посетителите на концерот: "Сега ...

Точка - 05.10.2017

Како што тече истрагата за можните мотиви на Стивен Педок, 64-годишниот пензиониран сметководител кој пукајќи од 32. кат на хотелот Мандејел Беј во Лас Вегас убил 59, а ранил околу 500 луѓе, така протекуваат се поужасни детали за напаѓачот и ...

Видео: Вака изгледала собата на монструозниот убиец од Лас Вегас

Press24 - 05.10.2017

Испливаа и првите фотографии од масовниот убиец 64-годишниот Стивен Педок кој уби 59 луѓе, а рани повеќе од 500 на концертот за кантри музика во Лас Вегас. Кога во неделата вечерта специјалните сили влеглее во хотелската соба, го затекнале ...

Педок направил митралеско гнездо во хотелската соба

Слободен Печат - 05.10.2017

Сè уште не е утврдено колку точно куршуми истрелал Педок додека пукал речиси без да престане помеѓу десет и петнаесет минути Стивен Педок внимателно го планирал крвавиот напад врз посетителите на концертот во Лас Вегас, утврдувајќи го во модерен ...

Партнерката на убиецот од Лас Вегас не знаела за неговиот план

Newsroom - 05.10.2017

Партнерката на убиецот од Лас Вегас Стивен педок ништо не знаела за неговиот план, рече нејзиниот адвокат Метју Ломбард, читајќи ја изјавата во среда во Лос Анџелес. Мерилоу Денли во тој текст наведува дека Педок, кој во неделата застрела 58 луѓе на ...

Трамп пристигна во Лас Вегас: Ова е многу тажен ден за мене

Точка - 05.10.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп во текот на вчерашниот ден пристигна во Лас Вегас на средба со семејствата на 59-те Американци кои што беа убиени во вооружениот напад во близина на хотелот Менделеј Беј.

Откриени 20 килограми експлозив во автомобилот на стрелецот во Лас Вегас

Стандард - 05.10.2017

Нови откритија за пукањето во Лас Вегас, во кое загинаа 59 лица, а повеќе од 500 беа повредени. Убиецот Стивен Падок планирал да избега по пукањето, а не да изврши самоубиство, соопшти полицијата, цитирана од американските медиуми.

Не ни насетував што ќе се случи, ниту дека ќе падне крв!

Вечер - 05.10.2017

Мерилу Денли, партнерката на напаѓачот од Лас Вегас, Стивен Педок изјави дека не помислувала дека нејзиниoт партнер планира крвопролевање во кое уби 58 луѓе и рани повеќе од 500 Мерилу Денли, партнерката на напаѓачот од Лас Вегас, Стивен Педок ...

Видео: Како пукачот од Лас Вегас ги засилил пушките?

Фактор - 05.10.2017

Се верува дека Стивен Падок, човекот кој го изврши најкрвавиот масакр во американската историја убивајќи 59 луѓе во Лас Вегас, двете пушки од кои пукал ги прилагодил со bumper stocks односно кустумизирани кундаци кои овозможуваат побрзо испалување ...

Пријателката на стрелецот од Лас Вегас: Тој е мил и тивок човек

Стандард - 05.10.2017

Пријателката на масовниот убиец од Лас Вегас не знаела за неговите намери. Ова го изјави самата за време на полициско испрашување. Властите ја чекаа да се врати од Филипините, каде била за време на масовното убиство на Стивен Падок.

Го преживеала нападот во Лас Вегас заради нејзиниот ајфон?

Среќа.mk - 05.10.2017

Една жена, се нашла на локацијата на еден од најтрагичните напади во историјата на САД, а среќните околности ја извадиле жива од трагичниот настан. Неделната вечер во Лас Вегас завршила среќно за оваа жена, а се тоа заради нејзиниот ајфон.

НЕВЕРОЈАТНО: I PHONE и го спасил животот во пукањето во Лас Вегас! (ФОТО)

Exclusive.mk - 05.10.2017

Жена која била затекната во ужасниот напад што се случи пред неколку дена на концерт во Лас Вегас раскажува неверојатна приказна. Имено таа постирала фотка од нејзиниот мобилен телефон кој одбил куршум и и го спасил животот.

Нови детали: Што подготвувал монструозниот убиец од Лас Вегас?

Република - 07.10.2017

Убиецот во Лас Вегас можеби планирал и други напади, вклучувајќи и напад со автомобил-бомба. Ова беше објавено од АП, која пак се повикува на неименуван претставник на САД. Во автомобилот на Стивен Паддок имал амониум нитрат, кој може да се користи ...

Тајниот живот на убиецот од Лас Вегас

Република - 05.10.2017

Полицијата засега нема индикации што укажуваат дека Стивен Педок, човекот кој го изврши масакрот во Лас Вегас, бил поврзан со тероризам. Ова го изјави специјалниот агент на ФБИ надлежен за сслучајот, Ерон Роуз, кој додава дека Педок живеел таен ...

Градоначалничката на Лас Вегас за напаѓачот: Нека изгние!

Идивиди - 05.10.2017

Градоначалничката на Лас Вегас, Керолин Гудман изјави дека Стивен Педок, кој изврши масакр во нејзиниот град, е „трула душа“ и неговиот чин го спореди со пукање кон патки на лента. Гудман во изјава за Си-Ен-Ен рече дека не и е јасно како некој таков ...

Имаме среќа што масовниот убиец од Лас Вегас бил бел богат христијанин!

Пулс24 - 05.10.2017

Доколку Стивен Педок бил муслиман...Да речел "Алаху Акбар" пред да почне да пука во луѓето во Лас Вегас...Да беше член на ИСИС...Да имавме фотографија од него како позира со Куранот во една и полуавтоматска пушка во другата рака...

Пресврт во истрагата за масакрот во Лас Вегас: Напаѓачот не пукал само во посетителите на концерот

Press24 - 05.10.2017

Како што тече истрагата за можните мотиви на Стивен Педок, 64-годишниот пензиониран сметководител кој пукајќи од 32. кат на хотелот Мандејел Беј во Лас Вегас убил 59, а ранил околу 500 луѓе, така протекуваат се поужасни детали за напаѓачот и ...

Партнерката на напаѓачот во Лас Вегас: Не ни насетував што ќе се случи

Скопје24 - 05.10.2017

Мерил Денли, партнерката на напаѓачот од Лас Вегас, Стивен Педок изјави дека не помислувала дека нејзинито партнер планира крвопролевање во кое уби 58 луѓе и рани повеќе од 500. – Стивен Педок го знаев како љубезен, внимателен и тивок човек.

Тајниот живот на убиецот од Лас Вегас

Скопје24 - 05.10.2017

Полицијата засега нема индикации што укажуваат дека Стивен Педок, човекот кој го изврши масакрот во Лас Вегас, бил поврзан со тероризам. Ова го изјави специјалниот агент на ФБИ надлежен за случајот, Ерон Роуз, кој додава дека Педок живеел таен живот ...

Градоначалничката на Лас Вегас за напаѓачот: Нека изгние

Алфа - 05.10.2017

Градоначалничката на Лас Вегас, Керолин Гудман изјави дека Стивен Педок, кој изврши масакр во нејзиниот град, е „трула душа“ и неговиот чин го спореди со пукање кон патки на лента. Градоначалничката на Лас Вегас, Керолин Гудман изјави дека Стивен ...

Пресврт во истрагата за масакрот во Лас Вегас: Напаѓачот не пукал само во посетителите на концерот

Република - 05.10.2017

Како што тече истрагата за можните мотиви на Стивен Педок, 64-годишниот пензиониран сметководител кој пукајќи од 32. кат на хотелот Мандејел Беј во Лас Вегас убил 59, а ранил околу 500 луѓе, така протекуваат се поужасни детали за напаѓачот и ...

Партнерката на напаѓачот во Лас Вегас: Не можев да претпоставам што ќе се случи!

Република - 05.10.2017

Мерил Денли, партнерката на напаѓачот од Лас Вегас, Стивен Педок изјави дека не помислувала дека нејзинито партнер планира крвопролевање во кое уби 58 луѓе и рани повеќе од 500. – Стивен Педок го знаев како љубезен, внимателен и тивок човек.

Напаѓачот не пукал само во посетителите на концерот: "Сега знаеме зашто скршил два прозора во апартманот"

Пулс24 - 06.10.2017

Како што тече истрагата за можните мотиви на Стивен Педок, 64-годишниот пензиониран сметководител кој пукајќи од 32. кат на хотелот Мандејел Беј во Лас Вегас убил 59, а ранил околу 500 луѓе, така протекуваат се поужасни детали за напаѓачот и ...

Партнерката на напаѓачот во Лас Вегас: Не ни насетував што ќе се случи

Алфа - 05.10.2017

Мерилу Денли, партнерката на напаѓачот од Лас Вегас, Стивен Педок изјави дека не помислувала дека нејзинито партнер планира крвопролевање во кое уби 58 луѓе и рани повеќе од 500. Мерилу Денли, партнерката на напаѓачот од Лас Вегас, Стивен Педок ...