TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради тешка сообраќајка блокиран патот Штип - Кочани кај Крупиште

Сител - 09.10.2019

Денеска од 15:25 часот на магистралниот пат Штип- Кочани, испред с.Крупиште-О.Карбинци, поради случена сообраќајна незгода, соопшти АМСМ. Поради сообраќајката сообраќајот е во прекин во дватта правци, додаваат од таму.

Centar дознава: Во тешката сообраќајка на патот Штип – Кочани се судриле три возила, повредените се носеа со болнички

Centar - 09.10.2019

Во 15.00 часот во СВР Штип пријавено е дека на патот Штип- Кочани кај село Крупиште се случила сообраќајна незгода во која има повредени дознава Centar.mk. Според првичните информации во незгодата учествувале три возила и биле повредени три лица кои ...

Сообраќајка на патот Штип-Кочани: АМСМ со важно соопштение за возачите

Press24 - 09.10.2019

Автомотосојузот на Македонија објави вонредно соопштение за возачите попладнево. -Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, пред село Крупиште, поради сообраќајна незгода, се одвива наизменично, информираат од ...

Тешка сообраќајка – Патниот правец Штип – Кочани целосно блокиран

Centar - 09.10.2019

Целосно е затворен патниот правец Штип – Кочани, кај село Крупиште и Општина Карбинци по тешка сообраќајка. Сообраќајот е во прекин и во двата правци. Засега нема податоци за евентуално повредени ...

Тројца повредени во сообраќајката на патот Штип – Кочани

ММС - 09.10.2019

Три возила учествувале во сообраќајната незгода, што попладнето во 15.25 минути се случи на патот Штип – Кочани, пред селото Крупиште. Според првичните информации од СВР Штип, повредени се три лица, кои се пренесени во Клиничката болница во Штип.

Прекинат сообраќајот на патот Штип – Кочни кај Крупиште

Бриф - 09.10.2019

Магистралниот пат Штип-Кочани, пред с.Крупиште, Оптшина Карбинци, од 15:25 часот е во прекин во двата правци. Како што соопшти АМСМ, прекинот е поради случена сообраќајна ...

Прекинат сообраќајот на патот Штип – Кочни кај Крупиште

Опсервер - 09.10.2019

Магистралниот пат Штип-Кочани, пред с.Крупиште, Оптшина Карбинци, од 15:25 часот е во прекин во двата правци. Како што соопшти АМСМ, прекинот е поради случена сообраќајна ...

Прекинат сообраќајот на патот Штип – Кочни кај Крупиште

Либертас - 09.10.2019

– Магистралниот пат Штип-Кочани, пред с.Крупиште, Оптшина Карбинци, од 15:25 часот е во прекин во двата правци. Како што соопшти АМСМ, прекинот е поради случена сообраќајна ...

Поради тешка сообраќајка блокиран патот Штип – Кочани кај Крупиште

4NEWS - 09.10.2019

Денеска од 15:25 часот на магистралниот пат Штип- Кочани, испред с.Крупиште-О.Карбинци, поради случена сообраќајна незгода, соопшти АМСМ. Поради сообраќајката сообраќајот е во прекин во дватта правци, додаваат од таму.

Сообраќајка на патот Штип-Кочани: АМСМ со важно соопштение за возачите

Курир - 09.10.2019

Автомотосојузот на Македонија објави вонредно соопштение за возачите попладнево. -Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, пред село Крупиште, поради сообраќајна незгода, се одвива наизменично, информираат од ...

Прекинат сообраќајот на патот Штип – Кочни кај Крупиште

24Инфо - 09.10.2019

Магистралниот пат Штип-Кочани, пред с.Крупиште, Оптшина Карбинци, од 15:25 часот е во прекин во двата правци. Како што соопшти АМСМ, прекинот е поради случена сообраќајна ...

Сообраќајка на патот Штип-Кочани: АМСМ со важно соопштение за возачите

Република - 09.10.2019

Автомотосојузот на Македонија објави вонредно соопштение за возачите попладнево. -Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, пред село Крупиште, поради сообраќајна незгода, се одвива наизменично, информираат од АМСМ.

Прекинат сообраќајот на патот Штип – Кочни кај Крупиште

Сител - 09.10.2019

Магистралниот пат Штип-Кочани, пред с.Крупиште, Оптшина Карбинци, од 15:25 часот е во прекин во двата правци. Како што соопшти АМСМ, прекинот е поради случена сообраќајна ...

Сообраќајка на патот Штип – Кочaни кај Крупиште

МКД - 09.10.2019

Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, пред с.Крупиште, Оптшина Карбинци, кој беше во прекин во двата правци, од 17 часот се одвива наизменично. Како што соопшти АМСМ, прекинот е поради случена сообраќајна незгода.

Прекинат сообраќајот на патот Штип – Кочни кај Крупиште

4NEWS - 09.10.2019

Магистралниот пат Штип-Кочани, пред с.Крупиште, Оптшина Карбинци, од 15:25 часот е во прекин во двата правци. Како што соопшти АМСМ, прекинот е поради случена сообраќајна незгода Извор: Сител ...

Наизменично одвивање на сообраќајот на патот Штип – Кочни кај Крупиште поради сообраќајка

24Инфо - 09.10.2019

Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, пред с.Крупиште, Оптшина Карбинци, кој беше во прекин во двата правци, од 17 часот се одвива наизменично. Како што соопшти АМСМ, прекинот е поради случена сообраќајна ...

Наизменично одвивање на сообраќајот на патот Штип – Кочни кај Крупиште поради сообраќајка

Опсервер - 09.10.2019

Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, пред с.Крупиште, Оптшина Карбинци, кој беше во прекин во двата правци, од 17 часот се одвива наизменично. Како што соопшти АМСМ, прекинот е поради случена сообраќајна ...

Детали за сообраќајката на патот Штип-Кочани: Повредените со Брза помош однесени во болница

Press24 - 09.10.2019

Попладнево во 15.00 часот во СВР Штип пријавено било дека на патот Штип- Кочани кај село Крупиште се случила сообраќајна незгода во која има повредени дознава Centar.mk . Според првичните информации во незгодата учествувале три возила и биле ...