TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mакедонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

Нова ТВ - 11.06.2021

По повод Европското првенство во фудбал ЕУРО 2020, на кое за прв пат ќе учествува и македонската фудбалска репрезентација, Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија во соработка со романската полиција и надлежните служби на ...

Македонија ќе испрати пет полицајци да го обезбедуваат Европското во Букурешт

Сител

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

ТВ21

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

Скопје инфо

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

Локално

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на ЕУРО 2020

Курир

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

Република

Frontline 24Инфо +инфо МКД Фокус Lider Н.Македонија

(ФОТО) Пандев, Елмас и Алиоски во прв план – официјална фотографија на нашата „армија“

Фокус - 11.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација ги брои последните часови до почетокот на средбата против Австрија на ЕП, прва историска во македонскиот репрезентативен фудбал. Од објавите на социјалните мрежи, се констатира дека фудбалерите уживаат во ...

Македонија ќе оствари најмалку една победа!

Вечер Прес

Сите заедно… за кого – за МАКЕДОНИЈА (фото)

Екипа

Пандев: Австријците двапати беа подобри, но сега ја имаме можноста да се одмаздиме!

Слободен Печат

ФОТО: Историскиот момент се ближи, утрински тренинг на Македонија во Букурешт

Gol.mk

ФОТО: Утрински тренинг на македонските фудбалери во Букурешт

Слободен Печат

Букурешт очекува најмногу Македонци, а хотелиерите приход од ЕП само – 12 милиони евра!

Sport 1

Спортски Sport M Дриблинг SportMedia Курир Локално Дриблинг Фокус

МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКО – од А(мбиција) до Ш(шанса) за нова фудбалска епопеја!

Sport 1 - 11.06.2021

Македонија дебитира на Европското првенство, 16-то во историјата, прво што ќе се игра низ Европа во 11 градови во 11 земји на Стариот континент и почнува денеска со отворањето во Рим, на „Олимпико“ (21 часот) со мечот Италија – Турција.

За прв пат учествува и Македонија: Вечерва почнува Европското првенство во Фудбал

еМагазин

Спектаклот може да почне: Се што треба да знаете за Европското првенство!

Спортклуб

Од севилја до баку, Европското првенство ќе се игра на растојание од над 4.700 километри

Сакам да кажам

Почнува Европското првенство, првпат со Македонија

МКД

Започнува ЕВРО 2020: Турција и Италија го отвораат шампионатот на „Олимпико“ во Рим!

Слободен Печат

Почнува ЕП 2020: Италија – Турција на „Олимпико“, Македонија дебитира во недела

Нова ТВ

Оff.net Gol.mk 24Фудбал Спортманија Н.Македонија Н.Македонија OhridNews Н.Македонија

Балкан експрес: За СПОРТМЕДИА коментираат познати новинари од регионот!

SportMedia - 11.06.2021

Од вечерва централен настан во Европа е ЕУРО 2020. Месец дена тоа ќе биде фудбалско уживање, а како што е познато на ова ЕП ќе учествува и Македонија. Од регионот, односно од Балканот, само нашата репрезентацијата и хрватската ќе играат на ЕП.

Португалија или Франција по историски потфат, Англија е за – жалење!

Sport 1

Пандев е национална икона поради голот во Грузија

Вечер Прес