TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Есад Рахиќ -нов директор на затворот Шутка, Виктор Димовски за Директор на агенцијата за национална безбедност

Канал5 - 11.06.2019

Директорски позиции за Виктор Димовски и на поранешниот пратеник Есад Рахиќ. Oдлуките за двајцата попладнево поминаа на седница на влада, и се предвидува поранешниот разузнавач и досегашен државен секретар во МНР Димовски да седне на челната ...

Кој е Есад Рахиќ, новиот директор на КЗП Шутка?

Курир - 11.06.2019

Ново именуваниот директор на Казнено поправниот дом Шутка Скопје, Есад Рахиќ кој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски, е роден во Скопје, а по професија е дипломиран правник. Својата политичка кариера ја започнува како член на СДСМ, а пратеник во ...

Есад Рахиќ назначен за нов директор на затворот во Шутка

Нова ТВ - 11.06.2019

На денешната владина седница Есад Рахиќ е назначен за директор на истражниот затвор во Шутка. Тој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски кој си поднесе оставка во февруари, по инцидентот со обвинетите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески во дворот на ...

Есад Рахиќ назначен за директор на затворот Шутка

Република - 11.06.2019

За нов директор на истражниот затвор во Шутка е назначен Есад Рахиќ, одлучи владата на денешната седница. Рахиќ по професија е дипломиран правник, а политичката кариера ја започнал како член на СДСМ и бил пратеник во периодот 2002-2006, од каде ...

Есад Рахиќ е назначен за нов директор на истражниот затвор во Шутка!

Магазин - 11.06.2019

Есад Рахиќ е назначен за нов директор на истражниот затвор во Шутка. Тој доаѓа на месото од Ѓоко Котевски, кој уште во февруари си поднесе оставка од директорската фотеља. Ѓоко Котевски поднесе оставка до Владата на 25 февруари, четири дена после ...

Есад Рахиќ нов директор на затворот Шутка

ТВ21 - 11.06.2019

Есад Рахиќ е нов директор на истражниот затвор Шутка. Тој ќе го замени на оваа позиција Ѓоко Котевски, кој во февруари оваа година поднесе оставка, после физичките пресметки во затворот, во кои беа нападнати поранешните министри Спиро Ристовски и ...

Котевски сменет, Рахиќ нов директор на „Шутка“

24Инфо - 11.06.2019

Ѓоко Котевски е разрешен од функцијата дирктор на КПУ„Завор Скопје“ и на негово мсто е назначаен Есад Рахиќ, било решено на владина седница. Котевски си поднесе оставка во февруари заради инцидентот со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во ...

Есад Рахиќ назначен за нов директор на затворот во Шутка

Слободен Печат - 11.06.2019

Есад Рахиќ е новиот директор на истражниот затвор во Шутка, пренесува Канал 5 . Рахиќ доаѓа на местото на досегашниот директор Ѓоко Котевски кој си поднесе оставка во февруари заради инцидентот со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во ...

Есад Рахиќ е нов директор на затвopoт во Шутка

365 - 11.06.2019

По оставката на Ѓоко Котевски, за која се чекаше да поминат претседателските избори, за нов директор на истражниот затвop во Шутка на денешната владина седница е назначен Есад Рахиќ, објави „Нова ТВ“ .

Есад Рахиќ, нов директор на затворот Шутка

Expres - 11.06.2019

Поранешниот претеник на СДСМ (2002-2006) Есад Рахиќ е назначен за директор на истражниот затвор во Шутка, одлучи Владата на денешната седница.. Рахиќ доаќа на местото на досегашниот директор Ѓоко Котевски кој поднесе оставка во февруари по ...

Есад Рахиќ нов директор на затворот во Шутка

еМагазин - 11.06.2019

Есад Рахиќ на денешната седница на Владата е назначен за нов директор на затворот „Скопје„ во Шутка. Тој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски , кој си поднесе оставка Рахиќ беше пратеник на СДСМ од 2002 до 2006 година, кога беше исклучен од партијата.

Есад Рахиќ е нов директор на затворот Шутка, Димовски – директор на Агенцијата за национална безбедност

1tv - 11.06.2019

Директорски позиции за Виктор Димовски и на поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Есад Рахиќ. Oдлуките за двајцата попладнево поминаа на седница на влада, и се предвидува поранешниот разузнавач и досегашен државен секретар во МНР Димовски да ...

Есад Рахиќ, новиот директор на КЗП Шутка

Сител - 11.06.2019

Ново именуваниот директор на Казнено поправниот дом Шутка Скопје, Есад Рахиќ кој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски, е роден во Скопје, а по професија е дипломиран правник. Својата политичка кариера ја започнува како член на СДСМ, а пратеник во ...

Есад Рахиќ нов директор на затворот во Шутка

Независен - 11.06.2019

Есад Рахиќ е назначен за директор на истражниот затвор во Шутка. Тој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски, кој си поднесе оставка во февруари, по инцидентот со обвинетите Спиро Ристески и Миле Јанакиески во дворот на истражниот затвор.

Котевски разрешен, нов директор на Истражниот затвор во Шутка е Рахиќ

МКД - 11.06.2019

Есад Рахиќ е назначен за нов директор на истражниот затвор во Шутка. Тој доаѓа на месото од Ѓоко Котевски, кој уште во февруари си поднесе оставка од директорската фотеља, но остана на функцијата.

Есад Рахиќ нов директор на Затворот „Шутка“

MakPress - 11.06.2019

Владата на денешната седница ја констатираше оставката на директорот на истражниот затвор – Скопје, Ѓоко Котевски. На предлог на Управата за извршување санкции, за в.д. директор на оваа институција е назначен Есад Рахиќ, магистер по безбедносни ...

Затворот Шутка доби нов директор

Фактор - 11.06.2019

Есад Рахиќ е новиот директор на истражниот затвор во Шутка. Тој доаѓа на местото на досегашниот директор Ѓоко Котевски кој си поднесе оставка во февруари заради инцидентот со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во дворот на затворот.

Есад Рахиќ – нов директор на затворот Шутка

Локално - 11.06.2019

Директорски позиции за Виктор Димовски и на поранешниот пратеник Есад Рахиќ. Oдлуките за двајцата попладнево поминаа на седница на влада, и се предвидува поранешниот разузнавач и досегашен државен секретар во МНР Димовски да седне на челната ...

Кој е Есад Рахиќ новиот директор на Шутка ?

Магазин - 12.06.2019

Ново именуваниот директор на Казнено поправниот дом Шутка Скопје, Есад Рахиќ кој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски, е роден во Скопје, а по професија е дипломиран правник.Својата политичка кариера ја започнува како член на СДСМ, а пратеник во ...

Есад Рахиќ е нов директор на затворот во Шутка

+инфо - 11.06.2019

На денешната владина седница Есад Рахиќ е назначен за директор на истражниот затвор во Шутка. Рахиќ доаѓа на местото на Ѓоко Котевски кој си поднесе оставка во февруари, по инцидентот со обвинетите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески во дворот на ...

Есад Рахиќ е нов директор на затворот во Шуто Оризари

Макфакс - 11.06.2019

Есад Рахиќ е назначен за в.д. директор на истражниот затвор-Скопје. Тој на оваа фунција доаѓа на местото на Ѓоко Котевски кој поднесе оставка по инцидентот во затворот кога беа нападнати поранешните министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиески.

Есад Рахиќ е нов директор на затворот Шутка, Димовски – директор на Агенцијата за национална безбедност

Либертас - 11.06.2019

Директорски позиции за Виктор Димовски и на поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Есад Рахиќ. Oдлуките за двајцата попладнево поминаа на седница на влада, и се предвидува поранешниот разузнавач и досегашен државен секретар во МНР Димовски да ...

Кој е Есад Рахиќ новиот директор на Шутка ?

Скопје1 - 12.06.2019

Ново именуваниот директор на Казнено поправниот дом Шутка Скопје, Есад Рахиќ кој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски, е роден во Скопје, а по професија е дипломиран правник.Својата политичка кариера ја започнува како член на СДСМ, а пратеник во ...

Есад Рахиќ назначен за директор на затворот Шутка

Фокус - 11.06.2019

На денешната владина седница Есад Рахиќ беше назначен за директор на истражниот затвор во Шутка. Тој ќе го замени Ѓоко Котевски кој си поднесе оставка во февруари, по инцидентот со обвинетите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески во дворот на истражниот ...

Есад Рахиќ е нов директор на затворот во Шуто Оризари

Точка - 11.06.2019

Есад Рахиќ е назначен за в.д. директор на истражниот затвор-Скопје. Тој на оваа фунција доаѓа на местото на Ѓоко Котевски кој поднесе оставка по инцидентот во затворот кога беа нападнати поранешните министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиески.

Есад Рахиќ е нов директор на затворот Шутка, Димовски – директор на Агенцијата за национална безбедност

Бриф - 11.06.2019

Директорски позиции за Виктор Димовски и на поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Есад Рахиќ. Oдлуките за двајцата попладнево поминаа на седница на влада, и се предвидува поранешниот разузнавач и досегашен државен секретар во МНР Димовски да ...

Есад Рахиќ нов директор на затворот во Шутка

PressingTV - 11.06.2019

Поранешниот пратеник Есад Рахиќ е назначен за директор на истражниот затвор во Шутка. Тој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски, кој си поднесе оставка во февруари, по инцидентот со обвинетите Спиро Ристески и Миле Јанакиески во дворот на истражниот ...

Есад Рахиќ е нов директор на затворот во Шуто Оризари

Н.Македонија - 11.06.2019

Есад Рахиќ е назначен за в.д. директор на истражниот затвор-Скопје. Тој на оваа фунција доаѓа на местото на Ѓоко Котевски кој поднесе оставка по инцидентот во затворот кога беа нападнати поранешните министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиески.

Есад Рахиќ е нов директор на затворот во Шутка

Нетпрес - 11.06.2019

На денешната владина седница Есад Рахиќ е назначен за директор на истражниот затвор во Шутка. Рахиќ доаѓа на местото на Ѓоко Котевски кој си поднесе оставка во февруари, по инцидентот со обвинетите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески во дворот на ...

Есад Рахиќ е новиот директор во истражниот затвор – Скопје

Бизнис Вести - 12.06.2019

Владата ја констатираше оставката на директорот на истражниот затвор – Скопје, Ѓоко Котевски. На предлог на Управата за извршување санкции, за в.д. директор на оваа институција е назначен Есад Рахиќ, магистер по безбедносни науки и поранешен ...

Есад Рахиќ e нов директор на затворот во Шутка

Курир - 11.06.2019

На денешната владина седница Есад Рахиќ е назначен за директор на истражниот затвор во Шутка. Тој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски кој си поднесе оставка во февруари, по инцидентот со обвинетите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески во дворот на ...

Есад Рахиќ е назначен за в.д. директор на истражниот затвор Скопје

Мета - 12.06.2019

Владата на 139. седница го назначи поранешниот пратеник на СДСМ, Есад Рахиќ, за в.д. директор истражниот затвор – Скопје. „Истовремено, Владата ја констатираше оставката на директорот на истражниот затвор – Скопје, Ѓоко Котевски.

Есад Рахиќ нов директор на затворот Шутка

Press24 - 11.06.2019

На денешната владина седница Есад Рахиќ е назначен за директор на истражниот затвор во Шутка. Рахиќ доаѓа на местото на поранешниот директор, Ѓоко Котевски, кој си поднесе оставка во февруари, по инцидентот со обвинетите Спиро Ристовски и Миле ...

Кој е Есад Рахиќ, новиот в.д. директор на затворот „Скопје“ во Шутка

еМагазин - 12.06.2019

Владата ја констатираше оставката на директорот на истражниот затвор – „Скопје“, Ѓоко Котевски . На предлог на Управата за извршување санкции за в.д. директор на оваа институција е назначен Есад Рахиќ . Кој е Рахиќ? Рахиќ е роден во 1964 година.